JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽAGARĖS GIMNAZIJA

MOKINIŲ UNIFORMOS DĖVĖJIMO TVARKA

Gimnazijos Tėvų tarybos teikimu ir gimnazijos mokyklos tarybos 2008 m. gegužės 28 d. posėdžio protokolo Nr. 4 sprendimu nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja privaloma visose klasėse mokyklinės uniformos dėvėjimo tvarka. Gimnazijos įvaizdžio bei ugdymo proceso dalis tampa vieningo  modelio mėlyni  džemperiai ir ženkliukas su gimnazijos atributika (toliau - Uniformos) bei laisvai derinamos nesportinės kelnės mergaitėms ir berniukams, arba sijonai mergaitėms.

1. Bendros nuostatos

1.1. Gerbti gimnazijos simbolius ir visokeriopai formuoti gerą jos įvaizdį.

1.2. Gimnazijos uniformą privalo dėvėti visi gimnazijos moksleiviai.

1.3. Uniforma privaloma su simbolika, Žagarės gimnazijos ženkliuku.

2.Uniformos paskirtis

2.1. Skatinti ir įpareigoti mokinius prisiimti atsakomybę už savo gimnaziją, jos įvaizdį visuomenėje.

2.2. Ugdyti mokinių elgesio kultūrą.

2.3. Suvienyti įvairių socialinių grupių mokinius.

3. REIKALAVIMAI GIMNAZIJOS UNIFORMAI IŠVAIZDAI

3.1. Gimnazisto uniforma yra kasdieninė

3.1. Kasdieninę uniformą sudaro:

3.2. tamsiai mėlynos spalvos džemperis,

3.3.  gimnazijos ženklelis,

3.4. laisvai pasirenkami prie džemperio derantys: berniukams - tamsios kelnės (gali būti tvarkingi džinsai), mergaitėms – sijonas (vienodo rašto) ar klasikinio stiliaus kelnės, avalynė (gali būti kedai, tačiau nenaudojami kūno kultūros pamokose.).

3.5. 1 – 12 klasių moksleivis (-ė) privalo:

3.6. vilkėti Uniformą mokykloje pamokų laiku ištisus metus;

3.7. derinti prie Uniformos nesportines kelnes, arba sijonus (vienodo rašto)  mergaitėms;

3.8. dėvėti tvarkingą ir švarią Uniformą;

3.9. rūpintis Uniformos saugumu ir švara pakeliui į mokyklą ir atgal, pamokų bei renginių metu;

3.10. Vilkėti Uniformą atstovaudamas mokyklą oficialiuose renginiuose mieste, respublikoje bei gimnazijos šventėse, jeigu gimnazijos administracija nenumato kitaip;

3.1I. Išlaikyti gimnazijos  patvirtintą  uniformos modelį.

3.12. Uniforma visur ir visada turi būti švari ir tvarkinga.

3.13.  Prie uniformos gali būti derinami kuklūs papuošalai.

3.14. Šukuosena,  manikiūras turi būti kuklūs, neiššaukiantys.

3.15. Dėvintis uniformą mokinys privalo elgtis kultūringai.

4. IŠLYGOS IR REKOMENDACIJA

4.1. Kūno kultūros, technologijų, dailės, šokių pamokose Uniformų dėvėjimo ir saugojimo tvarką, laikydamasis bendrųjų nuostatų, organizuoja dalyko mokytojas.

4.2. Karštu metų laiku rekomenduojama vietoj Uniformos vilkėti berniukams vienspalvius marškinius, (per šventes - su kaklaraiščiu, juostele ar peteliške), mergaitėms – vienspalvę palaidinę.

4.3. Kasdienėje būrelių veikloje Uniformą dėvėti nebūtina.

4.4. Siūloma prie Uniformos derinti berniukams šviesius vienspalvius marškinius ir kaklaraištį, mergaitėms šviesią vienspalvę palaidinę.

5.      DRAUSMINIMO PRIEMONĖS

5.1.Jeigu mokinys į mokyklą atvyksta be Uniformos:

5.2.  pirmą kartą klasės vadovo reikalavimu pasiaiškinta jam žodžiu,

5.3.  antrą kartą iš eilės – rašo pasiaiškinimą klasės vadovui, kuris tą pačią dieną praneša mokinio tėvams arba globėjams,

5.4. trečią kartą iš eilės – klasės vadovas informuoja mokyklos administraciją dėl poveikio priemonių.