Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Gimnazistai dalyvavo nacionalinėje viktorinoje „Pasaulis ir aš“

Gyvename pasaulyje, kuriame nuolat susiduriame su klimato kaita, neatsakingo vartojimo ir kitomis problemomis. Kad susipažintų su pasaulyje egzistuojančiomis problemomis, darnaus vystymosi tikslais  (2015 m. JT priimti 17  DVT) Žagarės gimnazistai dalyvavo nacionalinėje viktorinoje „ Pasaulis ir aš“.

 

Buvo pateikti labai įdomūs klausimai apie klimato kaitą, apie plastiko naudojimą, karinius konfliktus ir t. t.

 

Klausimyną sudarė  20 klausimų skirtingoms amžiaus grupėms. Džiugu tai, kad visi Žagarės gimnazijos 6 – 11 klasių klasių mokiniai geografijos pamokų metu atliko šiuos testus ir įgijo daug naujų žinių.

 

Savo amžiaus grupėje nugalėjo   7 klasės mokiniai  Aivikas Gricius, Matas Gylys, Gediminas Lukšas , Nedas Dargužas, Benas Augustauskas.

 

Tarp vyresniųjų nenugalimi buvo vienuoliktokai  Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gabrielė Šliažaitė, Justas Pamparas, Lukas Sora.

Tai dar vienas žingsnelis  darnaus vystymosi link…

                              

  Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Antros klasės mokiniai įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Antros klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje matuodami vandens temperatūrą naudojasi priemonėmis, kurios įsigytos projekto  „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

 

Matuodami vandens temperatūrą mokiniai susipažino su vandens termometrais, matavo vandens iš čiaupo temperatūrą, aiškinosi, kodėl keičiasi vandens temperatūra.

 

                          

Pradinių klasių vyr. mokytoja Elena Gurskienė
Žagarės gimnazija jungiasi į projektą „Sveiki, linksmi, laimingi“

„Sveiki, linksmi, laimingi“ Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-02-0001 Projekto tikslas - meninių priemonių pagalba gerinti Joniškio rajono vaikų psichinę ir fizinę sveikatą bei didinti paslaugų prieinamumą.

 Projekto metu bus rengiami:

- nuolatiniai susitikimai su vaikais 5 seniūnijose, siekiant perteikti sveikos gyvensenos bei emocinio raštingumo žinias;

- periodiniai seminarai rajono vaikams alternatyvios fizinės veiklos bei saviraiškos ugdymui;

- „Sveikatos akademijos“ vasaros metu, ugdyti socialines-emocines kompetencijas ir sveiką gyvenseną.

Projektas finansuojamas

iš Europos socialinio fondo

Projektą įgyvendina VšĮ „Žagarės balselis“ su partneriais: Joniškio r. sav. administracija, Joniškio r. sav. visuomenės sveikatos biuras, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio socialinių industrijų centras ir „Spalvotas veidas

 

Ketvirtokai „gamtos spintos“ priemones panaudojo matematikos pamokoje

Ketvirtokai „gamtos spintos“ priemones panaudojo matematikos pamokoje. Nagrinėdami temą „Veiksmai iki 10000“. Mokiniai sprendė žodinius uždavinius  apie daržovių ,vaisių svorį. Prisiminė svorio matus: kilogramą, gramą, miligramą. Bandė spėti vaisių svorį, savo bandymus lygino su tikrais svėrimais svarstyklėmis. Lygino gautus rezultatus. Susipažino kaip ir kiek gali pasverti turimos svarstyklės.

 

Diskutavo apie vaisių naudą sveikatai.

Ketvirtokų mokytoja Nijolė Vadapalienė

Pirmi pirmokėlių bandymai mokykloje

Pirmokėliai atliko pirmą bandymą mokykloje. Mokinukai tyrė, kaip susidaro debesys. Į stiklainį įpylė šilto vandens, uždengė jį dangteliu ir uždėjo ledo gabaliukų (ledukai šaldyti „gamtos spintos“ šaldytuve). Nesimatė, bet vanduo garavo ir, kai susidūrė su šaltu oru prie dangtelio, pavirto mažais lašeliais.

 

Pirmokėliai išsiaiškino, kad taip susidaro debesys iš mažų lašelių, kurie atsiranda vėstant vandens garams.

 

               

Pirmokėlių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ pradinukai paįvairino savo veiklas.

1-4 klasių mokiniai mokymosi priemonių ir įrangos dėka tobulina žinias pasaulio pažinimo, matematikos pamokose.

 

Šį rudenį, trečiokai, nagrinėdami temą „Ar visų augalų stiebai sumedėję?“, atliko tyrimą. Keliavo po gimnazijos teritoriją, matuodami medžių kamienus. Matuodami matavimo juosta, prisiminė metro, centimetro ir milimetro sąvokas. Išmoko naudotis matavimo juosta.

 

Išmatavo: beržo, klevo, ąžuolo, šermukšnio, eglės ir pušies kamienų apimtį. Sugrįžę į klasę skaičiavo apytikrį medžių amžių- kamieno apimtį dalino iš 5 ir gautą skaičių daugino iš 2.

 

Taip mokiniai sužinojo, kad ąžuoliukui - 1 m., šermukšniui – 20 m., beržui – 66 m., kaštonui – 116 m., klevui – 92 m.

 

Naudinga patirtis!

                   

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ pasiekė ir mūsų gimnaziją. Projektui įgyvendinti skirtos lėšos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Įsigijus mokymo priemonių ir įrangos, 5–8 klasių mokiniai turi galimybę vykdyti įvairesnius praktikos darbus, priemones naudoti pamokose.

Šiais mokslo metais šeštokai atliko tyrimą ,, Augalų žiedadulkės“ ir vaizdžiai ir suprantamai  išsiaiškino, kas yra žiedadulkės, kuo skiriasi vėjo ir gyvūnų pernešamos žiedadulkės. Moksleiviai naudojosi šiomis priemonėmis: Petri lėkštelėmis, lūpomis, mikroskopais, Pastero pipetėmis, objektiniais ir dengiamaisiais stikleliais, stiklinėmis, augalų žiedais.

Septintokai atliko difuzijos tyrimą ir po praktikos darbo nesunkiai paaiškino difuziją kaip būdą, kuriuo ištirpusios medžiagos patenka į ląsteles.

Džiaugiamės modernėjančia pamokų veikla.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą arba fotogalerijoje.

Biologijos mokytoja metodininkė Daiva Skirienė

Iniciatyva „AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“

Žagarės gimnazijos bendruomenė įsijungė į iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Mokiniai buvo skatinami ryte daryti 5 minučių mankštą. Organizuotos judriosios pertraukos, kurių metu mokinių savivaldos nariai pravedė nuotaikingus šokius. Pradinukai visą savaitę dalyvavo akcijoje „Apeik mokyklą“.

 

Kitą savaitę skyrėme vaisių ir daržovių naudai. Mokiniai nešėsi į mokyklą vaisiu ir vaišino draugus. 7 kl. mokiniai gimnazijos valgykloje gamino vaisių kokteilius ir kvietė juos degustuoti gimnazijos bendruomenės narius.

 

„Rudenėlio “ šventės metu pradinių klasių mokiniai gamino daržovių mišraines, ragavo jas ir dalinosi receptais.

 

Visuomenės sveikatos biuro specialistė pravedė mokiniams valandėlę apie burnos higienos svarbą.

Ir ateityje gimnazijos mokiniai skatinami sveikai maitintis, sportuoti, būti aktyviems, be žalingų įpročių.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Rudenėli, labas

Pradinių klasių koridorius spalio 9 dieną pasipuošė darbeliais iš gamtinės medžiagos. Ant palangių išsirikiavo ilgaausiai kiškiai, kaštoniniai voriukai, paprikinis skorpionas, samanomis papuoštas tortas, daržovinis automobilis, cukininiai delfinai, pabaisos moliūgai ir daugybė kitų kūrinių. Diena buvo pilna rudeninio šurmulio.

                                    

Vaikai ir mokytojos demonstravo rudenines spalvas savo aprangoje. Gėrėjomės rudens gėrybių paroda, spalvinome mandalas, piešėme rudeninius įvairiaspalvius lapus ir peizažus, gaminome ir vaišinomės mišrainėmis, salotomis, skanavome vaisius, dažoves, sultis, kalbėjome apie jų naudą sveikatai, žaidėme lauke su rudenėlio nuspalvintais lapais, gėrėjomės rudens spalvomis, rungėmės sporto salėje linksmosiose estafetėse, Žiūrėjome filmukus apie vaisius ir daržoves.

Visą savaitę mokiniai ir mokyklos darbuotojai gėrėjosi darbeliais iš rudens gėrybių. Savo išradingumą, kūrybiškumą parodė ne tik mokinukai. Jiems padėjo mamytės, tėveliai, sesės, broliukai, močiutės. Tikim, kad laikas praleistas su vaiku visiems buvo naudingas. O dar kiek grožybių sukurta. Visi darbeliai nuostabūs.

Daugiausia simpatijų sulaukė pirmoko Martyno Viparto  darbelis iš moliūgo ,,Pelėda“. Jam padėjo močiutė Janina.

Mokykloje vykstanti Rudenėlio šventė – vienas iš įsimintiniausių renginių, kuris atskleidžia, kokiomis gėrybėmis Žemelė mus apdovanoja, mokina mus dėkingumo už tai, ką mes turime.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į fotoalbumą.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Vadapalienė

Spalio 5-20 dienomis vyksta ES programavimo savaitė

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

Nors renginys tik startuoja, jame dalyvauja tūkstančiai mokyklų.

Iššūkiu „Code Week 4 All“ skatinama susieti savo renginius su kitais renginiais, kuriuos organizuoja draugai, kolegos ar pažįstami, ir kartu gauti Programavimo savaitės meistriškumo pažymėjimą.

Žagarės  gimnazijos moksleiviai dalyvauja „Code Week 4 All“ iššūkyje kartu su bendraminčiais iš Turkijos Marmario, Graikijos Atėnų ir Mato Slančiausko progimnazijos mokyklų moksleiviais.

1-10 iš 1079 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order