Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Rugsėjo 1-osios šventė
Jaunųjų tyrėjų pasiekimai Lietuvoje

Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbų autoriai. Konkurso tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis kūrybiškai, atlikti tiriamuosius darbus ir juos pristayti trumpu filmuku. Kūrybinį gamtos mokslų konkursą „Mūsų eksperimentas“ nuo 2011 m. inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos.  Šiemet konkurse dalyvavo 255 mokiniai, pristatyti 89 darbai: fizikos, chemijos ir biologijos eksperimentai.

Mokinių darbus vertino VU mokslininkų ir mokytojų asociacijų atstovų sudaryta komisija, atsižvelgdama  į pateiktų darbų moksliškumą, kūrybiškumą, pateikimo ir pristatymo kokybę. Nugalėtojus pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė,  aplinkos viceministras Algirdas Genevičius.

Žagarės gimnazijos 7a klasės moksleivių Emos Veikalaitės ir Kamilės Valytės,  darbas „Kiaušinio lukšto stiprumo tyrimas“ įvertintas pirmąja vieta. Savo darbą moksleivės pristatė ir baigiamojo renginio metu. Jos tyrė, ar skiriasi naminių vištų ir paukštynuose auginamų vištų kiaušinių lukštų stiprumas, taip pat aiškinosi, kaip „Coca Cola“, saldūs energetiniai gėrimai ir actas veikia lukštą, ar galima jį apsaugoti veikiant dantų pasta. Merginas konsultavo ir konkursui rengė fizikos mokytoja Asta Radžvilienė.

Pirmų ir antrų vietų laimėtojai — 28 mokiniai ir 9 mokytojai — vyks į „Ahhaa“ mokslo centrą Estijoje ir į edukacinę išvyką Krekenavos regioniniame parke. Merginos apdovanotos ir asmeninėmis ŠMM įsteigtomis dovanėlėmis: foto aparatu, informacijos laikmenomis, rašikliais.

Tarp konkurso lauretų ir dar viena Žagarės gimnazijos moksleivių komanda: Brigita Mitrikaitė, Gabija Nechaj, Odeta Šliažaitė ir jų chemijos mokytoja Lina Martinkienė. Gimnazistės konkursui pristatė tiriamąjį darbą "Natūralių oro gaiviklių gamyba".

Smagu, kad atostogas jaunieji tyrėjai pradeda puikiais laimėjimais ir nusiteikimu, kad dar daug puikių tyrimų ir kūrybinių darbų atliksime kitais mokslo metais.

Fizikos mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė 

 

Septintokų vasara prasidėjo išvyka Naisiai - Šiauliai

2016-06-09 dieną išvykome į pirmąją savo vasaros išvyką. Mūsų tikslas buvo aplankyti Naisius bei Šiaulius.

Pirmoji mūsų kelionės stotelė buvo Naisių dažasvydžio centras – vienas iš  didžiausių dažasvydžio centrų Lietuvoje. Tik mums atvykus, centro darbuotojas pasiūlė vėliavos pagrobimo žaidimo scenarijus. Žaidėme patogiame žaidimo lauke su įvairių formų kliūtimis, kurio teritorija aptverta 2,5 m aukščio tvora. Kovą tarp kliūčių, visą žaidimą stebėjo teisėjai. Naudojomės mažesnio kalibro, reguliuojamo spaudimo ginklais, specialiai pagaminti apsauginiais rūbais, turėjome visas būtiniausias apsaugos priemones. Buvo puiki pramoga padidinusi adrenalino kiekį kraujyje. Kaip visada – laimėjo draugystė.

Po energingo mūšio nuvykome į Žemaitukų žirgyną, kuriame susipažinome ne vien tik su tūkstantmete jų istorija, bet ir pabendravome su šiais, savito temperamento žirgais.

Antroji mūsų kelionės stotelė buvo Šiauliai, kur dalyvavome net trijuose edukaciniuose užsiėmimuose. Pirmiausia nuvykome į Žaliūkių malūnininko sodybą.  Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Atvykome į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur septintokus maloniai priėmė šventiškai nusiteikusi „gaspadinė" – juk buvo kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmokome naudotis duonkepe, minkyti tešlą, kepti duonelę.

 

 

Vėliau aplankėme Chaimo Frenkelio vilą, kurioje muziejaus darbuotoja papasakojo apie XVIII–XIX a. dvaro madą ir gyvenseną. Chaimo Frenkelio vilos ekspozicijoje „Provincijos dvaras" mūsų laukė įdomus pasakojimas apie Europos ir Lietuvos kostiumo raidą, intriguojančias XVIII a. flirto paslaptis, nebylią vėduoklės kalbą ir įmantrias, daug fantazijos reikalaujančiais kaklaskarės rišimo variacijas.

 

 

Galiausiai septintokai mokėsi gaminti archeologinius papuošalus. Edukacija buvo skirta geležies amžiaus žalvarinių papuošalų gamybai. Muziejininko padedami mokiniai iš žalvarinės vielos suko pakabukus, vėliau – žiedus. Mokiniai stengėsi atkartoti senąsias papuošalų formas, primenančias saulę. Panašūs žiedai kasinėjimų metu yra randami archeologų, o per edukaciją gaminome tokių radinių kopijas.

Ne tik daugiau sužinojome apie senovės lietuvių mėgstamus papuošalus, bet ir įgijome praktinių įgūdžių, kuriuos  pritaikysime ateityje. Praplėtėme istorijos ir archeologijos žinias. Netrukus mokinių pirštus papuošė dailūs žalvario žiedeliai. Mokytojos mokiniams negailėjo pagyrimų: „Septintokai dirbo labai susikaupę, todėl jiems pavyko pasigaminti tikrai puikių papuošalų".

Kelionės pabaigoje  mokytojos mokiniams negailėjo pagyrimų už mandagumą ir drausmę ekskursijos metu.  Į Žagarę grįžome kupini įspūdžių ir naudingos informacijos.

Ekskursijos vadovė Daiva Skirienė . Lydinti mokytoja Toma Kiminienė.

Birželio 15-ą dieną Gasčiūnuose vyko Joniškio rajono lengvosios atletikos varžybos

Birželio 15-ą dieną Gasčiūnuose vyko Joniškio rajono lengvosios atletikos varžybose, kuriose savo jėgas išbandė sportininkai iš Joniškio, Žagarės, Gasčiūnų, Meškuičių. Varžybose medaliais buvo apdovanojami sportininkai dvejose amžiaus grupėse, o 2000 m merginų ir 3000 m vaikinų  bėgimo rungties nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis. Net dvi pirmąsias vietas iškovojo Erika Lukšaitė – šuolio į aukštį rungtyje (1,55 m) ir 3 kg rutulio stūmimo sektoriuje (10,72 m). 2000 m merginų bėgimo rungtyje pirmoji finišavo ir taurę laimėjo Emilija Balsytė (9:17,58). Šuolio į aukštį sektoriuje Emilija pagerino savo asmeninį rezultatą ir laimėjo antrąją vietą (1,50 m). Vaikinų 3000 m bėgimo rungtyje visą distanciją pirmavęs Žilvinas Balsys tik finišo tiesiojoje „padovanojo“ pirmąją vietą savo varžovui ir užėmė antrą vietą (10:54,56). Šuolio į aukštį rungtyje Žilvinas pasiekė asmeninį rekordą ir laimėjo antrą vietą (1,75 m). Berniukų šuolio į aukštį rungtyje savo asmeninį rezultatą pagerino Laurynas Laukutis (1,60 m), kurį tik pagal sėkmingesnius bandymus aplenkė ir trečią vietą laimėjo Liudas Karpačiovas. Trečią vietą Laurynas laimėjo 1000 m bėgimo rungtyje (3:45,08). Berniukų 100 m bėgimo rungtyje trečią vietą laimėjo Airidas Mituzas (13:00), o 1000 m bėgimo rungtyje Airidas buvo antras (3:40). Jaunesniųjų berniukų amžiaus grupėje 100 m bėgimo rungtyje asmeninį rekordą pasiekė ir antrą vietą laimėjo jaunasis Danielius Cerezuela (13:94), o 400 m bėgimo rungtyje Danielius liko trečias. Mergaičių 3 kg rutulio stūmimo rungtyje asmeninį rekordą pasiekė ir pirmąją vietą laimėjo Gintarė Misevičiūtė (10,70 m). 400 m bėgimo takelyje Gintarė tik finiše praleido savo varžovę į priekį ir laimėjo antrąją vietą. Mergaičių 100 m bėgimo takelyje antroji liko Brigita Griniūtė (14:56), o 1000 m bėgimo rungtyje Brigita liko trečia (4:05,58).

Žagarės gimnazijos bendruomenė Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetėje

Birželio 13 d. prie Senosios Žagarės bažnyčios buvo pakabinta ir pašventinta keramikinė plytelė su Šv. Jokūbo kelio simbolika, žyminti, kad bažnyčia yra vienas iš šiame kelyje esančių lankytinų objektų. Šv. Jokūbo kelias – tai didžiausia ir ilgiausia Europos gatvė, kuria piligrimai eina nuo ankstyvųjų viduramžių.

Mes, Žagarės gimnazijos mokytojai ir mokiniai, taip pat prisijungėme prie šios reikšmingos misijos ir birželio 13 d. kartu su kitais piligrimais dviračiai įveikėme 32 kilometrų atstumą Žagarė – Juodeikiai – Žagarė, pakeliui aplankydami šiame kelyje esančias Šv. Jokūbo  kelio bažnyčias ir kitus svarbius objektus.

                                                   

Kiekvienam, dalyvavusiam Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje, buvo įteiktas pažymėjimas, įrodantis, kad jis  yra Šventojo Jokūbo piligrimų kelio Lietuvoje ambasadorius . Grįžome pavargę, tačiau  laimingi.

 

Už nuotraukas dėkojame Jonui Jurevičiui.

Pradinio ir neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Toma Kiminienė

Devintokų išvyka į Kuršių neriją - 2016

Mūsų gimnazija jau devintus metus  iš eilės suteikia devintokams galimybę iš arti susipažinti su ypatinga Kuršių nerijos pusiasalio gamta ir pabūti jaukiame jos prieglobstyje. Tam, kad kelionė  į vakarų Lietuvą būtų kuo įdomesnė , turime išbandytą įdomų maršrutą.

 

Pirmiausia aplankome Žemaitijos nacionaliniame parke esantį  Plokštinės  šaltojo karo muziejų netoli Platelių. Mokiniai susipažįsta su sovietine karine technika, tuometine propaganda.

 

Vėliau mūsų maršrutas veda į Klaipėdą, kur stebime delfinų pasirodymą. Juodkrantėje Raganų kalne susipažįstame su pamario krašto legendomis.

Gyvai stebime kormoranų nualintą girią. Naglių gamtiniame rezervate turime progą paliesti pamario smėlį, įvertinti Mirusiųjų  kopų grožį ir pafantazuoti, kad čia kaip Sacharos dykumoje.

Sunku patikėti, kad šis grožis Lietuvoje. Neveltui vokiečių rašytojo Tomo Mano ( Thom Mann) sūnus Klausas pasakė, kad niekur Europoje nesijaučiantis taip toli nuo Europos kaip Kuršių nerijoje. Lankantis Kuršių nerijoje privalu pamatyti ne tik Kuršių marias , bet ir įmerkti kojas į vis dar šaltą Baltijos jūrą. Na, o Nidos grožis pakeri visus.

Aplankę  Vytauto Kernagio skulptūrą, nusilenkę garsiajam dainiui, patraukiame į Nidos etnografines kapines. Ten susipažįstame su kuršininkų antkapinėmis lentomis – krikštais...

Ši kelionė -  tai netradicinė geografijos, istorijos ir biologijos integruota pamoka, suteikianti mokiniams daug žinių apie vieną unikaliausių  Lietuvos vietų.

Ekskursijos vadovė  geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė

Lydinti mokytoja biologijos  metodininkė Daiva Skirienė

Gedulo ir vilties dienos 75-ųjų metinių minėjimas Žagarės gimnazijoje

Šių metų birželio 3 d. mūsų gimnazijos bendruomenei buvo ypatinga dėl dviejų priežasčių: mūsų mokiniams tai buvo paskutinė mokslo metų diena ir gimnazijos bendruomenė kartu su Žagarės tremtiniais Valerija Skėriene, Aleksandra Nutautiene, Marijona Dovydaitiene, Veronika Gleveckaite, Nijole Buziene, Džene Jarušauskiene, Leonu Levinsku, Pranciškumi Eimučiu Braziuliu bei Hendriku Miškiniu (kuris, kaip ir kasmet, atsinešė tremtinių vėliavą) prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos ,,Vilties angelas“, skirtos Gedulo ir vilties dienos pirmųjų trėmimų metinėms.

 

Penktadienio popietę istorijos mokytoja Jūratė Mitrikienė visiems susirinkusiems priminė tragišką tautos likimą, kai prieš 75-erius metus per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Visi susibūrėme bendrai nuotraukai „75”, o vėliau žiūrėjome filmą ,,Ledo vaikai“, kurio peržiūra nepaliko abejingų nei suaugusių, nei vaikų. Mokiniai kartu su dailės ir technologijų mokytoja Aušra Petrauskiene tremtiniams padovanojo savo gamintus ,,Vilties angeliukus“ tikėdamiesi, jog  jie ir toliau saugos ir globos tremtinius.

 

Po renginio kai kurie mokiniai nesiskirstė, vyko įdomi kartų diskusija. Puiku žinoti, kad  istorinė atmintis dar gyva.

Akciją organizavo geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė ir istorijos vyr. mokytoja Jūratė Mitrikienė. Už puikią nuotrauką esame dėkingi žagariečiui  Jonui Jurevičiui.

Toma Kiminienė, pradinio ir neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja

Fizikos kūrybinių darbų konkursas „Fizikos bandymai aplink mus “

2016-05-31 KTU rūmuose baigėsi respublikinis fizikos kūrybinių darbų konkursas „Fizikos bandymai aplink mus “ . Konkurso tikslas – ugdyti mokinių gebėjimus ir įgūdžius suprasti gamtos mokslus atliekant bandymus, eksperimentus. Mokiniai savo darbuose turėjo parodyti, kad moka atlikti praktinius bandymus, fiksuoti rezultatus, formuluoti hipotezes, daryti išvadas, saugiai naudotis laboratorine įranga, įvairia technika, ruošti pateiktis kompiuteriu. Konkursą organizavo KTU,  LFMA, Kauno miesto Švietimo skyrius.

Žagarės gimnazijos 7a klasės moksleivės Emos Veikalaitės ir Kamilės Valytės darbas „Kiaušinio lukšto stiprumo tyrimas“ buvo pristaytas video bandymų sekcijoje ir tarp 7-ų klasių moksleivių laimėjo I-ąją vietą. Moksleives ir jų fizikos mokytoją Astą Radžvilienę sveikino KTU rektorius Petras Baršauskas.

Fizikos mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

Penktokų išvyka į Joniškį

Gegužės 20 d. penktos klasės mokiniai vyko į Joniškį. Išvykos metu pirmiausia aplankėme unikalų, vienintelį Lietuvoje Krepšinio muziejų, kur jo įkūrėjas ir vadovas Leonas Karaliūnas supažindino su Lietuvos (ir Joniškio) krepšinio istorija, papasakojo apie muziejuje saugomus eksponatus.

Stebėjomės didžiuliais krepšininkų – A. Sabonio, A. Žukausko ir kt. – sportiniais bateliais, turėjome progą apsivilkti garsių krepšininkų, rungtyniavusių ir iki šiol tebežaidžiančių ne tik Lietuvoje, bet ir garsiojoje NBA lygoje, marškinėliais. Vaikai buvo sužavėti Amberio, čempionų ąžuolo ir daugybės kitų įdomybių.

 

Nė kiek ne mažiau įdomi ekskursija laukė ir Joniškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kurios darbuotoja papasakojo, kaip apsaugoti namus nuo gaisrų, kaip elgtis nelaimės atveju.

Tuo metu dirbusios pamainos vadas papasakojo apie ugniagesio profesiją, darbo specifiką. Jis vaikams parodė, kokia technika aprūpintos ugniagesių mašinos, papasakojo, kaip jie ruošiasi darbui, pademonstravo, kaip veikia deguonies kaukės ir kita įranga. Vaikai turėjo progą pavažiuoti ugniagesių mašina, o ekskursijos pabaigoje laukė smagiausia dalis – ,,gaisro gesinimas“: ugniagesiai pademonstravo, kaip veikia vandens siurblys, kokia stipria srove vanduo veržiasi iš žarnos, tad norėdami ją nulaikyti, vaikai turėjo tai daryti keliese.

Grįždami namo penktokai nusprendė, jog tai pati geriausia ekskursija, kokioje tik yra buvę.

5 klasės vadovė Aušra Lukšaitė-Lapinskienė

Toli ieškoti grožio nereikia

Mes, ketvirtokai, šiemet atsisveikiname su pirmąja mokytoja N. Vadapaliene. Nutarėme nuvykti į Akmenės kraštą. Gegužės 25 d.  aplankėme Menčių karjerą. Labai nustebino uolos, kurias lygina su Amerikos kanjonu. Matėme ekskavatorių, kurio krano strėlė 70 m. aukščio.

Po to pabuvojome Akmenės pušyne. Ten papramogavome laipiodami ant įvairiausių akmeninių dirbinių, kliūčių, sūpynių.

Aplankėme didžiausią Lietuvoje drugelių kolekciją ir uolienų pavyzdžių ekspoziciją.

Stengiamės būti draugiški ir paklusnūs. Mokytoja mus pagyrė, o mes, aišku, padėkojome savo mokytojai ir vairuotojui Kazimierui Venskui už kantrybę.

4 kl. mokinė Vestina Mereckytė

1-10 iš 662 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order