Išsamiau:

Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Renginys „Gamtos kodų labirintai“

2021-02-26 (penktadienį) vyko  rajoninis 7-8 klasių renginys „Gamtos kodų labirintai", kurį organizavo Žagarės gimnazija. Renginį vedė ir fizikos turui užduotis kūrė fizikos mokytoja Asta Radžvilienė. Biologijos užduotis kūrė  mokytoja Daiva Skirienė, Lietuvos geografijos turui- mokytoja Alma Kančelskienė, chemijos užduotis parengė  mokytoja Renata Vaineikytė.

Šiais metais šis renginys  ,,Gamtos kodų labirintai" buvo kitoks, nes vyko nuotoliniu būdu ir jame mokiniai ,,kovėsi” kiekvienas už save. Jėgas išmėgino 38 moksleiviai iš 5 rajono mokyklų: Saulės pagrindinės, M. Slančiausko progimnazijos, Kriukų pagrindinės, Skaistgirio ir Žagarės gimnazijų. Dalyviai „Kahoot!“ platformoje atliko užduotis iš biologijos, fizikos, chemijos ir Lietuvos geografijos.

Biologijos  ture daugiausia taškų surinko ir užėmė I vietą Skaistė iš Žagarės gimnazijos. Lietuvos geografijos ir chemijos  turuose daugiausia taškų surinko ir užėmė I vietą Adrija iš Žagarės gimnazijos, o fizikos  ture geriausiai sekėsi 7 klasės mokinei Tėjai iš M. Slančiausko progimnazijos. Susumavus visų turų rezultatus paaiškėjo, kad I vietą užėmė Adrija iš Žagarės gimnazijos, II  vieta atiteko  Skaistėi iš Žagarės gimnazijos, o III vieta - Emilijai iš Slančiausko progimnazijos. Renginyje dalyvaujančius moksleivius ir jų mokytojus sveikino Žagarės regioninio parko  darbuotojai bei Žagarės gimnazijos pavaduotoja l. e. direktorės pareigas Rita Milenčienė.

Dėkojame renginio rėmėjui Žagarės regioniniui parkui, džiaugiamės gausiai renginyje dalyvavusiais moksleiviais ir mokytojais.

Chemijos mokytoja Renata Vaineikytė

MRU kviečia į nemokamas individualias arba grupines konsultacijas

Žinome, kad ruošiantis stojimo į aukštąsias mokyklas etapui kyla daugybė klausimų: kaip skaičiuojamas konkursinis balas, kada ir kokiu būdu teikiami dokumentai, kuo skiriasi vienos studijų programos nuo kitų, kiek kainuoja studijuoti vieną ar kitą programą, kokios yra studijų kainos refinansavimo galimybės, kaip pasitikrinti, ar geidžiama specialybė man tinkama ir t.t.

Mykolo Romerio universitetas yra pasiruošęs abiturientams, jų tėvams, klasių auklėtojams ir mokytojams atsakyti į visus kylančius klausimus nuotolinių individualių arba grupinių konsultacijų metu.

Į grupines konsultacijas kviečiame registruoti visą klasę ar mokyklą, tuo tarpu individualios konsultacijos yra itin tinkamos tėvams, besirūpinantiems teisingu savo vaikų sprendimu.

Spauskite mygtuką apačioje ir registracijos puslapyje pasirinkite konsultacijos tipą, temą ir Jums patogiausią laiką.

 

VDU – nuotoliniai parengiamieji kursai abiturientams

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kovo 15 – gegužės 1 dienomis abiturientus kviečia į nemokamus parengiamuosius kursus, skirtus pasiruošti artėjantiems brandos egzaminams. Nuotoliniu būdu vyksiančiuose kursuose abiturientai turės galimybę gauti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, istorijos, geografijos ir lenkų kalbos. Kursai vyks VDU nuotolinių studijų interaktyvioje platformoje, kurioje kiekvieną savaitę bus gilinamasi į skirtingo dalyko specifiką. Su abiturientais dirbs vieni geriausių savo sričių ekspertai, kurie pateiks gaires į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiantis brandos egzaminams bei siekiant geriausių rezultatų, taip pat pateiks užduočių sprendimo pavyzdžių ir atsakys į abiturientų užduodamus klausimus.

Parengiamųjų kursų tvarkaraštį galite rasti čia.

Registracija į kiekvienos savaitės kursus bus vykdoma kiekvieną savaitę atskirai. Registraciją į kovo 15-20 dienos konsultacijas rasite čia.

Registracijos nuorodas į kitų savaičių kursus skelbsime Facebook grupėje VDU abiturientams, tad labai kviečiame abiturientus prisijungti ir sekti visą aktualią informaciją. 

Daugiau informacijos.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad jau prasideda konsultacijos dėl stojamųjų egzaminų. VDU Menų fakultetas, VDU Muzikos akademija, VDU Švietimo akademija kvies dalyvauti nuotolinėse konsultacijose, stojantiems į Atlikimo menąNaujųjų medijų menąMuzikos produkcijąMuzikos pedagogikąŠokio pedagogiką ir Dailės pedagogiką.

Daugiau informacijos.

Registracija į konsultacijas vykdoma šalia konsultacijos nurodytu elektroniniu paštu arba telefonu.

Daugiau informacijos dėl parengiamųjų kursų galite teirautis:

El. paštu: vdu@vdu.lt bei šiais telefono numeriais – +370 37 323206 ir +370 65547241

 Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje

 

Saugesnio interneto diena

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių.

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Saugesnio interneto savaitė paminėta Žagarės gimnazijos 5, 6, 7 ir IIg programuotojų IT pamokose. Su moksleiviais prisiminėme kokie pavojai slypi interneto platybėse, kaip elgtis, kad jų išvengti. Žinių pasitikrinimui žaidėme Kahoot žaidimą.

Žaidimo lyderiai:                                  penktokai

Mantas, Vakaris, Deimilė

šeštokai

Vilius, Ula, Samanta

septintokai

Edvinas, Gabrielė, Domantas

IIg moksleivės

Santa, Adelina, Eva

2021 m. Šauniausio gimnazisto rinkimai

Vasario 12 dieną Žagarės gimnazijoje įvyko „Šauniausio gimnazisto rinkimai 2021“. Dėl karantino rinkimai vyko ZOOM platformoje. Varžytis dėl šauniausiojo vardo panoro šeši gimnazinių klasių mokiniai, tai I g kl. Vestina Mereckytė, II g kl. Gabrielė Mitrikaitė, II g kl. Rugilė Jurgilevičiūtė, III g kl. Austėja Griciūtė, III g kl. Matas Dunauskas ir IV g kl. Elvina Mikalauskaitė.

Gimnazistams buvo paruošti trys užduočių etapai, kurių metu buvo vertinamos žinios, kūrybiškumas ir sumanumas. Rinkimus stebėjo ir vertino žiuri komisija: Žagarės miesto seniūnas Saulius Kužmarskis, regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, gimnazijos pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Milenčienė, gimnazijos tėvų tarybos narė Virginija Strelčiūnienė ir 2020 m. Šauniausia gimnazistė III g kl. mokinė Samanta Mituzaitė.

Susumavus visus rezultatus 2021 metų Šauniausia gimnaziste tapo IV g klasės mokinė Elvina Mikalauskaitė. Nuoširdžiausi sveikinimai Elvinai.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir asmeninėmis dovanomis, kurias įsteigė Swedbank Joniškio skyrius, Žagarės seniūnijos seniūnas Saulius Kužmarskis, Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, ūkininkas, verslininkas, įvairių iniciatyvų bei visuomeninių organizacijų rėmėjas Gintaras Damalakas, ūkininkė, buvusi gimnazijos auklėtinė Akvilė Masiulytė, ŽŪB VIRČIUVIS direktorius Vigantas Striūga, UAB Joniškio duona dalyvius pavaišino gardžiuoju „Tinginiu“.

Renginį organizavo mokinių savivalda, kurią kuruoja mokytoja Justė Puipaitė - Žabarauskienė. Renginį vedė ne mažiau šaunūs gimnazistai II g kl. mokinė Augustina Kučinskaitė ir IV g kl. mokinys Justas Pamparas.

Dėkojame organizatorių komandai už puikiai organizuotą renginį.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Trys viename, arba Literatūros pamoka apie sovietmečio roką Lietuvoje

Septintokai per literatūros pamokas skaitė tekstus apie tai, kaip ginama laisvė. Lietuvių tautos istorija – nuolatinė kova ginant savo laisvę. Šias kovas nuolat lydėjo liaudies dainos, giesmės, eilėraščiai, jas aprašė partizanai laiškuose, dienoraščiuose. Šių dienų laisvę lietuvių tauta taip pat iškovojo tiesiog dainomis, neginkluotuoju pasipriešinimu. Pavyzdžiui, vykęs ,,Roko maršas“, kuriame koncertavo tokios grupės kaip ,,Katedra“, ,,Bix“, ,,Antis“, buvo muzikinis protestas žanro prasme.

          O apie tai, kaip radosi rokas sovietmečiu, septintokams pasakojo Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotojas Kasparas Nevardauskis. Edukatorius nuotolinėje pamokoje - paskaitoje iliustruotai kalbėjo apie tai, kaip nepaisant stiprių trukdžių, nesant galimybei įsigyti reikiamų muzikos instrumentų, sovietinei valdžiai itin nepalankiai žiūrint į iš vakarų pasaulio ateinančius kultūrinius reiškinius, roko muzikos garsai Lietuvoje vis vien skambėjo. Kūrėsi pirmosios muzikos grupės ,,Kertukai“, ,,Gintarėliai“, kurie savo dainose naudojo liaudies dainų motyvus. Įdomu buvo išgirsti, kad iš rentgeno nuotraukų buvo gaminamos vinilinės plokštelės, iš čia ir atsirado pavadinimas ,,kaulų muzika“. Paskaitoje buvo kalbama apie sunkias roko muzikos kultūros sąlygas sovietmečio Lietuvoje, bet jaunų žmonių entuziazmas, maištas prieš nelaisvę, pasipriešinimas okupacinei santvarkai įveikdavo visas kliūtis.

         Pamokos pabaigoje mokinių laukė refleksija – interaktyvus klausimynas. Įsidiegę mobiliuosiuose telefonuose programėlę ,,Kahoot!“, septintokai atsakinėjo į temos klausimus. Puikiai sekėsi Adrijui, Edvinui, Deimilei.

        Už įdomią, netradicinę pamoką, skatinančią domėtis literatūra, istorija, muzika, septintokai padėkojo LTMK muziejaus edukatoriui Kasparui Nevardauskiui tikėdamiesi, kad tokių pamokų bus ir daugiau.

                                                                                        Asta Gedžienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
„ISM išankstinis priėmimas: viskas nuo A iki Z“

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais jūsų mokyklos abiturientai tampa ISM bendruomenės dalimi! Atsižvelgdami į tai, jog dauguma mūsų studentų į universitetą įstoja išankstinio priėmimo metu ir suprasdami, jog stojimai kelia itin didelį nerimą, visus mokinius, suinteresuotus studijomis ISM universitete, kviečiame dalyvauti vasario 11 d. 17:00 val. vyksiančiame online renginyje „ISM išankstinis priėmimas: viskas nuo A iki Z“

Renginio metu atsakysime į visus stojančiųjų klausimus susijusius su ISM išankstiniu priėmimu:

  • Kokių dokumentų reikia norint pradėti stojimo procesą?
  • Kaip sėkmingai užpildyti visas el. priėmimo sistemos skiltis?
  • Kaip sudaromas išankstinio priėmimo konkursinis balas?
  • Kaip rašomas motyvacinis laiškas?
  • Kokias naudas atrankos procese gauna stojantieji iš anksto?
  • Kokias studijų stipendijas galima gauti stojant išankstinio priėmimo metu?
  • Kaip sėkmingai pasiruošti motyvaciniam pokalbiui?
  • Už kokias veiklas yra pridedami papildomi balai?

Renginio programa:

17:00 – 17:30 ISM studentų priėmimo vadovė Silvija Butkutė: Viskas, ką turi žinoti apie ISM išankstinį priėmimą.

17:30 – 18:00 ISM studijų direktorė Gintarė Aldonytė: Kaip parašyti motyvacinį laišką ir pasiruošti motyvaciniam pokalbiui?

18:00 – 19:00 Klausimų – atsakymų sesija, individualios konsultacijos su priėmimo skyriaus darbuotojais.

Registracijos nuorodą rasite čia: https://www.ism.lt/isankstinis-a-z/

* Renginyje moksleivius kviečiame dalyvauti kartu su savo tėvais.

Pagalba abiturientams
„Atmintis gyva, nes liudija“ Padėka
1-10 iš 1243 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order