Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Pirmoji išvyka

Kiek daug pas pirmokėlius pirmųjų kartų... Pirma klasė, pirmoji mokytoja, pirmoji raidė, skaičius... Na, o šiandien pirmoji ekskursija į Joniškio kultūros centrą, pažiūrėti Šiaulių dramos teatro „Birbironas“ edukacinio spektaklio „Žvirblis Čikčirikas“.

Išklausę instruktažo apie saugų elgesį, pasidžiaugę gražiu, nauju mokykliniu autobusu, susėdę prisisegė  saugos diržus ir iškeliavome. Buvo keli vaikai, kurie autobusu važiavo pirmą kartą.

Diena, kaip ir visų vaikučių nuotaikos buvo puiki. Kelionė neprailgo, nes mokytoja davė užduotį kuo daugiau pamatyti, papasakoti šalia sėdinčiam draugui. Vaikai per langą  matė žaliuojančius žiemkenčius, rapsus, Skaistgirio skaldos gamyklą. Pastebėjo dar įvairiausių vaizdų, savo įspūdžiais dalijosi su draugu.

Atvykusius mokinukus nustebino graži salė su raudonomis, patogiomis kėdėmis, didelė scena. Na, ir prasidėjo spektaklis. Visiems labai patiko žvirblis Čikčirikas, kuris norėjo būti šaunus ir turėti draugų. Jį mokė ir padėjo kaliausė, plaštakė, varlytė, bitutė, kiškeliai. Žinoma, žvirblis išmoko būti mandagus ir geras, todėl tapo šaunus ir susirado daug draugų. Mėgavomės puikia aktorių vaidyba, dainelėmis, muzika. Vaikai irgi pasimokė, kaip tapti šauniu.

Namo grįžti neprailgo, nes mokytoja išmokė naują „autobuso dainelę“, kurią dainavome beveik visą kelią. Smagi dainelė, nes ji buvo apie mus visus.

Parvykę vaikai mandagiai padėkojo vairuotojui ir mokytojoms.

Man irgi buvo malonu keliauti su tokiais mandagiais, drausmingais ir gerais mokinukais. Jau planuoju kitą ekskursiją. Tikiuosi, vaikučiai grįžę padėkos ir savo tėveliams, kad išleido į kelionę.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė  Nijolė Vadapalienė

Pirmokų įspūdžiai mokykloje

Šiemet Žagarės gimnazijoje, kaip niekada, gerai užderėjo pirmokų. Net 27! 16 berniukų ir 11 mergaičių. Vaikučiai judrūs, smalsūs. Mokykloje viskas nauja. Nors mokosi tik antras mėnuo, jau labai daug ko sužinojo, patyrė, išmoko. Pirmokai laikosi mokinio taisyklių, stengiasi būti drausmingi, per pamokas – aktyvūs. Labai patinka sportuoti. Sporto būrelį lanko daugiau kaip pusė mokinukų.

 

Jau aplankėme parką, skverą, žaidimo treniruoklius prie upės. Labai patiko miesto bibliotekoje. O vakar vaikai buvo sužavėti svečiais iš Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos stoties. Salėje kantriai klausėsi specialistės pasakojimo apie saugų elgesį su ugnimi, žiūrėjo mokomuosius filmukus. Pateikė klausimų.

 

Bet įdomiausia buvo gimnazijos kieme pamatyti tikrą ugniagesių mašiną, įlipti į ją, stebėti kaip ugniagesiai demonstravo įvairius veiksmus, kurių prireikia gaisrų metu. Vaikai buvo sužavėti. Dėkojame ugniagesiams. Klasėje dar kartą pasikalbėjome apie saugų elgesį su ugnimi.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

JUDRIOJI PERTRAUKA ŠOKIO RITMU

Spalio 13 dieną, po 4 pamokų, Žagarės gimnazijos šokių būrelio “Šiuolaikinių šokių grupė. Sportiniai šokiai”  nariai susirinko mokyklos I aukšte tam, kad parodytų, jog pertraukos gali būti kitokios - linksmos, judrios ir neprailgstančios.

 

Ilgosios pertraukos metu skambėjo muzika, o vaikai visiems susirinkusiems pagal Shakiros dainą „Waka waka“ šoko „Flashmobą“. "Flashmobas" - tai žmonių grupės susitarimas susirinkti viešoje vietoje ir atlikti keistus (bet legalius) veiksmus, tuo nustebinant aplinkinius. O nustebinti mums tikrai pavyko – visiems buvo labai smagu ir linksma!

Judriosios pertraukos bus organizuojamos ir ateityje.

Šokių ir neformalaus ugdymo mokytoja Rita Raubickienė
Mokinių pavežėjimo grafikas
Pasaulinė košės diena

            Spalio 10 d. Žagarės gimnazijos pradinukai paminėjo Pasaulinę košės dieną. Šios dienos tikslas – skatinti moksleivius sveikai maitintis, supažindinti su košių nauda žmogaus organizmui.

            Prie akcijos prisijungę 1– 4 kl. moksleiviai , rytą  pradėjo maistingais košės pusryčiais. Neatsiliko ir mokytojos. Po pusryčių vaikai klausėsi paskaitėlės apie sveiką mitybą ir maistingų pusryčių naudą. Moksleiviams pusryčių košę dovanojo viena didžiausių grūdų perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Malsena”.

          Ateinančiais metais vaikai pažadėjo Pasaulinę košės dieną švęsti kartu su tėveliais.

 Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Tervetėje (Latvija) vyko tradicinė bėgimo šventė „ Nykštuko bėgimas – 2016“

Sekmadienį (10.09) Tervetėje (Latvija) vyko tradicinė bėgimo šventė „ Nykštuko bėgimas – 2016“. Bėgime dalyvavo apie 150 įvairiausio amžiaus bėgimo entuziastų. Varžybose puikiai pasirodė Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai, iš kaimynų parsivežę net aštuonis medalius. Pačių mažiausių (2008 m. g. ir jaunesnių) mergaičių grupėje 1,5 km distancijoje antrą vietą laimėjo Kamilė Rakštytė (8:56). 10 metų amžiaus mergaičių grupėje pirmąją vietą iškovojo Adrija Prokopenko, kuri 4 km kalnuotais Tervetės parko takeliais įveikė per 25:54. Anroji vieta toje pačioje grupėje atiteko Vestinai Mereckytei (27:11). 10 metų berniukų grupėje trečią vietą laimėjo Remigijus Trapas (4 km – 26:54). 14 metų berniukų 6 km distancijoje antrą vietą laimėjo Lukas Danilevičius (30:06). 14 metų mergaičių grupėje 6 km distancijoje trečia liko Gintarė Misevičiūtė (36:08). 16-18 metų merginų grupėje 6 km distancijoje antrą vietą iškovojo Viltė Prokopenko (37:28). 40 + amžiaus grupėje pirmąją vietą laimėjo treneris Ruslanas Prokopenko, kuris 9 km distanciją įveikė per 38 min ir 54 sek.

Minint pasaulinę gyvūnų globos dieną

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Šiemet buvome  kviečiami  dalyvauti akcijoje „ BŪK SVEIKAS, MANO AUGINTINI.“ Jos metu mūsų miestelio gyventojai turėjo galimybę nemokamai vakcinuoti šunis ir kates. Šią puikią idėją ir kvietimą dalyvauti akcijoje tarp  mokinių išplatino gimnazijos ekologai ir miškininkai. Jie kvietė rinktis gimnazijos kieme  su savo augintiniais ir kartu  keliauti į gyvūnų vakcinavimo vietą Žagarės turgavietėje. Deja, sulaukėme mažai interesantų. Taip ir likome nesupratę, ar laikas nepalankus ar esame abejingi  savo gyvūnų sveikatai. Bet džiaugiamės tais Žagarės gimnazijos gyvūnų mylėtojais, kurie pasirūpino savo augintinių sveikata.

 

 Žagarės gimnazijos ekologai ir miškininkai

Informacija mokiniams
Sveikinimas
„Tyrėjų naktis – 2016“ Žagarės gimnazijoje

Šių metų „Tyrėjų naktis“ pakvietė keliolika mūsų gimnazijos gamtos mylėtojų į netradicinį renginį.

Kadangi gyvename Žagarės miškų apsuptyje, kasmet rugsėjo mėnesį leidžiamės į naktinę išvyką Žagarės miške klausytis elnių riaumojimo, nes būtent tada verda gyvūnų aistros. Mus svetingai pasitiko Žagarės regioninio parko ekologas Raimondas Ginkus. Atvykome į jo nuošalią sodybą miško pakraštyje, kur žiūrėjome lauko kiną. Gerb. ekologas, prieš einant į mišką klausytis elnių riaumojimo, mums pasiūlė pasižiūrėti gamtininko, režisieriaus Vyto Jankevičiaus 5-erius metus Žagarės miškuose kurtą filmą „Rudens šauklių valdose“.  2012 metais šis filmas pripažintas geriausiu filmu gamtos tematika.

Vėliau, keliaujant miško takeliu, išgirdome pirmuosius elnių šaukinius, jų vis daugėjo. Mokiniai ir mokytojai, dalyvavę šioje naktinėje išvykoje, buvo sužavėti. Tai buvo kažkas naujo,  fantastiško, bet kartu šiek tiek ir bauginančio.

Gražus rugsėjo pabaigos vakaras leido stebėti ir įspūdingai atrodantį žvaigždėtą dangų. Visi ieškojome Didžiųjų ir Mažųjų Grįžulo ratų, pamatėme  šiek tiek ryškėjantį Paukščių taką. Grįžome namo gerokai po 22 valandos patyrę daug įspūdžių, ištyrinėję savo krašto gamtos „perliukus“. Mokiniai atsisveikindami klausė, ar kitąmet bus naktinė išvyka? Drauge nutarėme – bus!

Renginį organizavo gamtos, tiksliųjų ir socialinių mokslų grupės mokytojos: Alma, Asta, Renata, Daiva.

Geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė

1-10 iš 688 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order