Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių trikovių pirmenybės

2018 m. kovo 16 dieną Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių trikovių pirmenybės. Į jas susirinko pajėgiausi lengvaatlečiai (gimę 2003-2004 m) iš visos  Lietuvos. Varžybose labai sėkmingai startavo ir Joniškio sporto centro lengvaatlečiai. Rajonų grupėje mūsų rajono komanda iškovojo trečiąją vietą (60 tšk.). Sportininkai dalyvavo sprinto, šuolių ir metimų trikovėse bei bėgimų dvikovėje. Atskiros rungtys pagal tarptautinę lengvosios atletikos taškų skaičiavimo lentelę buvo vertinamos taškais ir sumuojamos. Berniukų metimų dvikovėje šeštą vietą laimėjo Žagarės gimnazijos auklėtinis - Aironas Zubkovas (1884 tšk.). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o ketvirtų, penktų ir šeštų vietų laimėtojai – diplomais.

Dalyvavome renginyje ,,Verslo gijos“

Kovo 8 dieną Ia g mokiniai kartu su ekonomikos mokytoja Rita Milenčienę vyko į Joniškio Aušros gimnaziją, kur  vyko rajoninis renginys „Verslo gijos“, kurį sudarė dvi skirtingos veiklos: mugė ir viktorina. Viktorinos tema – žemės ūkio veiklos. Renginyje taipo pat mokiniai  iš Skaistgirio gimnazijos, Joniškio žemės ūkio mokyklos,  Kriukų, Gasčiūnų pagrindinių mokyklų. Organizatoriai Joniškio  „Aušros“ gimnazija ir Turizmo bei verslo informacijos centras savo organizuojamomis veiklomis stengėsi skatinti mokinių verslumą, vienus kvietė prekiauti, kitus skatino būti aktyviais renginių ir veiklų dalyviais, trečius mokė savarankiškumo, kūrybiškumo organizuojant ir planuojant renginius. Gauta patirtis visiems suteikė daugiau  pasitikėjimo ir  naujų idėjų.

Jaunieji prekybininkai pirkėjus viliojo ne tik savo gardumynais, namuose keptais pyragais, bet ir pačių sukurtais rankdarbiais, naujai moksleivių bendrovių sukurtais produktais: ženkliukais ir kvapukais spintelėms bei namams.

 

Viktorina išsiskyrė netradiciniu komandų formavimu. Komandas sudarė skirtingų mokyklų moksleiviai. Joje dalyvavo keturi mūsų gimnazijos mokiniai: Paulina Kristinytė, Ema Veikalaitė, Kamilė Valytė ir Justas Pamparas. Viktorinoje buvo pateikta daug klausimų, kurie apėmė ekonomikos mokslą, žemės ūkį bei kitokias temas. Renginio tikslas - skatinti mokinius bendrauti ir bendradarbiauti, dalijantis turimomis ekonomikos, verslo ir bendro išprusimo žiniomis. Viktorinoje mokiniai ne tik atsakinėjo į pateiktus klausimus, būta ir praktinių atpažinimo užduočių: atpažinti auginamas grūdines bei žolines kultūras, išsiaiškinti įrankius, kurie kažkada žmonėms padėjo užsidirbti pragyvenimui, net lenktynių - kas greičiau su šiaudeliu nupūs žaislinę mašinėlę iš taško a į tašką b.

 

,,Dirbome komandose su kitų mokyklų mokiniais, susiradome daug draugų, sužinojome daug naujų faktų, mokėmės dirbti komandose. Visoms grupelėms atiteko prizai, o I vietos laimėtojai gavo piniginį prizą. Visi džiaugėmės linksmai bei turiningai praleistu laiku“ - sakė Ema.  

 

Apie žymius žagariečius konferencijoje

Kovo 9 dieną M. Slančiausko gimnazijoje vyko rajono moksleivių konferencija ,,Garsūs Žiemgalos žmones. Mūsų krašto praeitis ir dabartis“. Joje dalyvavo gausus būrys mūsų gimnazistų.

Apie Žagarės krašto rašytoją Marių Katiliškį,  pranešimą skaitė 6 klasės mokinės U. Navickaitė ir E.  Gelažiūtė (konsultavo mokyt. V. Arlauskienė).

G. Mitrikaitė ir K. Augustauskaitė ( 7 kl.) pristatė Žagarės šviesuolį, savanorį, rašytoją Juozą Žlabį- Žengę (mokyt . J. Mitrikienė).

Ji taip pat konsultavo I g kl. mokines K. Valytę ir E. Veikalaitę, kurios papasakojo apie Vaclovą Daunorą, vieną labiausiai pasaulyje išgarsėjusį lietuvių dainininką, charizmatiškąjį bosą.

Apie mūsų buvusį mokytoją, tautodailininką Vincą Maižių ir jo darbus kalbėjo septintokė jo anūkė A. Maižiutė (7 kl.).

L. Mikoliūnas (8 kl.) pristatė mūsų krašto šviesuolius, kraštotyrinkus Romualdą ir Vytautą Vaitkus aptarė jų darbus. Abu mokinius konsultavo mokytoja A. Kančelskienė.

Tai tik nedidelė dalis  Žagarę garsinusių žmonių, apie kuriuos buvo malonu papasakoti.

Lietuvių kalbos mokyoja metodininkė Vilija Arlauskienė

Gimnazijoje vyko dainų ir eilėraščių konkursas ,,Dainuok lietuviškai, dainuok apie Lietuvą“

Kovo 9 dieną gimnazijoje vyko dainų ir eilėraščių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ,,Dainuok lietuviškai, dainuok apie Lietuvą“. Konkursas prasidėjo daina „Augo girioj ąžuolėlis“, kurią nuotaikingai sudainavo jungtinis choras, sudarytas iš  mokytojų, budėtojos, virėjų. Vaikai pritarė šypsenomis ir plojimais.

Pirmokė Gustė drąsiai padeklamavo  E. Selelionio eilėraštį „Tėvynės spalvos“, o mažieji jos bendraklasiai padainavo lietuvių liaudies dainą „Aš pasėjau linelius“.

 

Gausus antrokų būrys dainavo liaudies dainą ,,Ant kalno karklai“. Žagariečio J. Gedžiaus eilėraštį ,,Daina apie Žagarę“ padeklamavo Vakaris, kuris tądien šventė savo gimtadienį. Visi jubilijatui draugiškai plojome ir sveikinome.

 

Net trys trečiokės deklamavo eilėraščius: Elinga padeklamavo A. E. Puišytės eiles „Lietuva“, Samanta - Maironio „Trakų pilis“, o Aimanta - L. Žitkevičiaus „Būk tu mūsų meile“  ir kartu su klasės draugais padainavo liaudies dainą „Oi tu strazde strazdeli“.

 

 

Vyriausieji mūsų pradinukai pradžiugino ne tik skambia daina „Tėvas vežė šienelį“, bet ir puikiu būgnininku. Po dainos Matas mušė ritmą, mes visi stengėmės atkartoti, buvo smagu, nes ritmas darėsi vis sudėtingesnis. Pasibaigus konkursui Matas mokė antrokus mušti būgną.

 

Ketvirtokei Deimilei  padeklamavus B. Brazdžionio eilėraštį  „Tėvynė“ draugiškai dainavom ir žaidėm visiems žinomą ir mėgstamą dainelę ,,Du gaideliai“.

Džiaugiamės, kad mokiniai buvo aktyvūs. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Milenčienė pasidžiaugė mūsų renginuku ir įteikė kiekvienai klasei padėkas. Išsiskirstėm linksmi ir džiugiai nusiteikę.

Paklausinėjus vaikų nuomonės po konkurso, atsiliepimai puikūs. Pirmokė Karina: ,,Man labai patiko žaisti pagal dainelę ,,Du gaideliai“ - vos neapsiverkiau iš juoko. Antrokus sužavėjo ketvirtoko grojimas būgnais. Jo bendravardis Matas sako: ,,Labai gražiai grojo, ir aš taip norėčiau išmokti“. Trečiokai labai gyrė jungtinį suaugusiųjų ansamblį. Airidas: ,,Labai gražiai dainavo mokytojos, galėtų dažniau dainuoti“. Ketvirtokė Skirmantė ,,Man patiko antrokai, nes jų ..labai daug....“

Pradinių klasių mokytoja metodininkė N. Vadapalienė

 

Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos vaikų ir jaunučių atviros trikovių pirmenybės

2018 m. kovo 8 dieną Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos vaikų ir jaunučių atviros trikovių pirmenybės. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš šiaurės Lietuvos. Varžybose sėkmingai startavo ir Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai. Vaikai (gimę 2005 m ir jaunesni) ir jaunučiai (gimę 2003-2004 m) dalyvavo sprinto, šuolių ir metimų trikovėse bei bėgimų dvikovėje. Atskiros rungtys pagal tarptautinę lengvosios atletikos taškų skaičiavimo lentelę buvo vertinamos taškais ir sumuojamos. Mergaičių bėgimo dvikovėje sidabras atiteko Adrijai Prokopenko (849 tšk.), berniukų bėgimo dvikovėje bronzos medalį laimėjo Jonas Radionovas (79 tšk.). Jaunučių vaikinų grupėje, metimų trikovėje su trimis asmeniais rekordais puikiai pasirodė ir auksą iškovojo Aironas Zubkovas (1972 tšk.). Bronza šioje trikovėje atiteko Ryčiui Kiškiui (1425 tšk.). Puikiai varžybose pasirodė ir Rusnė Prokopenko, kuri šuolių trikovėje surinko 1783 tšk ir tik kelių taškelių Rusnei pritrūko iki trečiosios vietos (šuolio į aukštį rungtyje Rusnė savo asmeninį rezultatą pagerino net 7 cm). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis.

Šimtmečio įvykis Žagarės gimnazijoje

Vasario 15 d. Žagarės gimnazijoje vyko linksmas 73-ios abiturientų laidos šimtadienis. Šių metų renginio tema – „Vaiduoklių miestas“. Šokome „Zombių valsą“, bet pagrindiniai temos aspektai buvo „Klouno“, „Daktaro“, „Mirusios nuotakos“  kabinetų lankymas.

Apsilankę pas klouną, daktarą ir mirusias nuotakas, dvyliktokai išėjo be žado, nes buvo labai išgąsdinti. Jie žiūrėjo vienuoliktokų pasirodymus, atliko įvairias užduotis, kurios, patikėkite, buvo baisios. Vėliau, visi kartu, linksminomės gimnazijos 4 aukšto koridoriuje.

Draugiškai praleidome laiką, žaisdami įvairiausius žaidimus. Neužmiršome dvyliktokams įteikti ir tradicinių ŠIMTADIENIO atributų. 17-kai abiturientų ir jų vadovei Vidai Doviltienei įteikėme, mūsų manymu, puikius pusatestačius ir kalendorių.

Ši abiturientų laida šventė ŠIMTMEČIO ŠIMTADIENĮ! JTikimės, kad jiems patiko. Linkime abiturientams puikiai išlaikyti egzaminus!!!

Vienuoliktokų vardu, Brigita Mitrikaitė

Šiaulių Romuvos gimnazijoje vyko tarptautinė teorinė – praktinė mokinių konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“

Kovo 2 d., penktadienį, Šiaulių Romuvos gimnazijoje vyko tarptautinė teorinė – praktinė mokinių konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Dėl pranešimų gausos (iš viso 49 pranešimai) darbas vyko sekcijose. Kiekvienoje sekcijoje mokiniai pristatė po 9 pranešimus.

Žagarės gimnazijos mokiniai skirtingose sekcijose pristatė 4 pranešimus. 7 kl. mokinės Kamilė Augustauskaitė ir Gabrielė Mitrikaitė skaitė pranešimą „Juozas Žlabys – Žengė – Žagarės krašto šviesuolis“ (mokyt. J. Mitrikienė).

 

I a g kl. mokinės Ema Veikalaitė ir Kamilė Valytė parengė du pranešimus: „Tautos dvasios beieškant. Iš Žagarės tremtinių gyvenimo“(mokyt. A. Kančelskienė) ir „Žagarės dvaras“ (mokyt. J. Mitrikienė).

 

I a g kl. mokiniai Elvina Mikalauskaitė ir Justas Pamparas pristatė pranešimą „Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui – 30. Sąjūdžio iniciatyvinė grupė Žagarėje“ (mokyt. A. Kančelskienė).

Iš kiekvienos sekcijos buvo renkami 3 geriausi pranešimai. 7 kl. mokinės Kamilė Augustauskaitė ir Gabrielė Mitrikaitė sekcijoje „Mūsų krašto paveldas“ už pristatytą darbą buvo apdovanotos Romuvos gimnazijos atminimo dovanėlėmis.

Visi gimnazistai už dalyvavimą konferencijoje gavo padėkos raštus.

Istorijos vyr. mokytoja J. Mitrikienė

Joniškio švietimo centre vyko rajoninis pradinių klasių skaitovų konkursas

Kovo 7 d. Joniškio švietimo centre vyko rajoninis pradinių klasių skaitovų konkursas „Tėvynei iš vaiko širdelės“. Dalyvavo trečiokė Elinga Uogelytė ir antrokas Vakaris Vaičiulis. Elinga deklamavo A. E. Puišytės „Lietuva“ ir savo amžiaus grupėje užėmė pirmą vietą. Vakaris deklamavo žagariečio J. Gedžiaus eiles „Daina apie Žagarę“ ir laimėjo trečią vietą.
Sveikiname ir didžiuojamės.Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

Žagarės gimnazija įsijungė į Etwining projektų veiklą

Žagarės gimnazija įsijungė į Etwining projektų veiklą. Bendradarbiavimo ir robotikos  projektą "Safe buildings save lifes" su 3-ios klasės  Argostoli pradinės mokyklos iš Kefalonios salos (Graikija) mokiniais vykdo  Žagarės gimnazijos  4 klasės moksleiviai ir  mokytojos Elena Gurskienė ir Asta Radžvilienė.


Netradicinio ugdymo diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui

Vasario 15 d. gimnazijoje buvo netradicinio ugdymo diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui. Iš pat ryto gimnazijoje prasidėjo įvairios veiklos. Pradinukai organizavo akciją „100 žingsnelių Lietuvai“: įrengė trijų spalvų stendus, gamino trispalvį muilą, žiūrėjo pažintinį filmą apie gimtinę.

 

5 - 10 klasių mokinių grupelė dalyvavo mokytojų L.Radvilienės, R. Biliūnienės, A. Dunauskienės ir A. Gedžienės organizuotame renginyje „Čia aš gimiau, čia aš užaugau“. Mokiniai pristatė išskirtinius Lietuvos simbolius, jų reikšmes, skaitė pranešimus apie Žagarę, jos žymias vietas. Pristatymai buvo ruošami anglų, rusų, lietuvių kalbomis. Buvo renkami gražiausi lietuviški žodžiai. Juos užrašė ant trispalvių ąžuolo lapelių ir suklijavo į trispalvį medį.

 

6 – 8 kl. mokinių 5 komandos dalyvavo protmūšyje „Lietuvos šimtmetis“. Jį organizavo geografijos mokytoja metodininkė A. Kančelskienė. Protmūšio klausimai buvo apie Lietuvos etnografinių regionų ypatumus. Šiame  protmūšyje geriausias žinias apie Lietuvą pademonstravo ir tapo nugalėtojais šeštokų komanda.

 

I –IV g kl. mokiniai  dalyvavo Šauniausio gimnazisto rinkimuose. Šauniausio gimnazisto rinkimus organizavo mokinių tarybą kuruojanti mokytoja J. Puipaitė-Žabarauskienė, jai talkino  mokinių taryba, šokių mokytoja  R. Raubickienė, muzikos mokytoja  L. Margytė, šokių mokytojas A. Petkauskas ir technologijų mokytojas S. Gedžius. Šauniausiu gimnazistu tapti panoro 6 gimnazinių klasių mokiniai. Buvo vertinamas gimnazisto prisistatymas, kūrybinė užduotis ir žinios. Susumavus visus rezultatus Šauniausio gimnazisto titulą šiemet iškovojo III g kl. mokinė Brigita Mitrikaitė.

 

Šauniausio gimnazisto renginio metu savo programėles parodė gimnazijos šokėjai ir vokalinio ansamblio nariai.

 

Po renginių gimnazijos mokiniai apsilankė Žagarės  kultūros  namuose, kur stebėjo  ukrainiečių liaudies šokių ansamblio „Džerelce“   koncertą.

 

Pasibaigus koncertui visi dalyviai su vėliavomis nužygiavo  prie paminklo „Žuvusiems už Tėvynės laisvę“ Lietuvos valstybės 100-metį paminėti. Prie eisenos prisidėjo Žagarės klebonas M. Dyglys, Žagarės specialioji mokykla, seniūnija ir Žagarės miesto bendruomenė.

   

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

1-10 iš 901 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order