Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Žagarės gimnazijose Ig - IIIg klasių moksleiviams vyko paskaita apie alkoholį, tabaką

Vasario 14 dieną  Žagarės gimnazijose 9-11 klasių moksleiviams vyko paskaita apie alkoholį, tabaką. Šią paskaitą mokiniams vedė lektorius,  Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“  Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta.

Lektorius susirinkusiems pasakojo apie tiesioginę žalą, kurią daro cigarečių ir alkoholio vartojimas.  Apie priklausomybes, kaip palaipsniui priprantama gerti ir rūkyti. Paaiškino kaip alkoholinių gėrimų ir tabako pramonės kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, spalvotas pakuotes, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų jų prekes. Vaizdžiai parodė ir papasakojo, kaip gaminamas alkoholis.  A. Šiukšta skatino jaunimą susimąstyti apie rūkymo, alkoholio žalą, ragino jaunuolius vengti žalingų įpročių, rinktis sveiką gyvenimo būdą, o gauta informaciją pasidalinti su draugais. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi surengė Joniškio visuomenės sveikatos biuras.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Žagarės gimnazijos mokiniai lankėsi Litexpo parodų rūmuose, kur vyko Studijos 2019

Vasario 8 dieną Žagarės gimnazijos mokiniai su mokytoja A. Kančelskiene ir bibliotekininke A. Maižiute vyko į Vilniaus Litexpo parodų rūmus, kur vyko Studijos 2019 tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda.

 

Mokiniai susipažino su Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis,  klausėsi paskaitų, kurias vedė aukštųjų mokyklų lektoriai ir žymūs Lietuvos žmonės. Mokytojos taip pat turėjo galimybę išklausyti paskaitų „Edukatorių zonoje“ karjeros ugdymo programoje ir patobulino pedagogo profesines bei specialiąsias kompetencijas. Vakare pavargę, bet pasisėmę žinių ir pilni emocijų grįžome namo.

Bibliotekininkė A. Maižiutė

Šauniausio gimnazisto rinkimai 2019 m.

Vasario 15 dieną Žagarės gimnazijoje buvo netradicinio ugdymo diena. I –IV g kl. mokiniai  dalyvavo Šauniausio gimnazisto rinkimuose. Šauniausio gimnazisto rinkimus organizavo mokinių savivaldą kuruojanti mokytoja Justė Puipaitė-Žabarauskienė, jai talkino muzikos mokytoja  Lina Margytė, šokių mokytojas Andrius Petkauskas ir technologijų mokytojas Saulius Gedžius. Šauniausiu gimnazistu tapti panoro 5 gimnazinių klasių mokiniai. 

Dalyvių žinias vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis, lietuvių kalbos mokytoja Birutė Skiparienė, matematikos mokytoja Gražina Kardušienė, socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė ir mokinių savivaldos pirmininko pavaduotojas Justas Stabrauskas.  Buvo vertinamas gimnazisto prisistatymas, kūrybinė užduotis ir žinios. Susumavus visus rezultatus Šauniausio gimnazisto titulą šiemet iškovojo I g kl. mokinė Vanesa Mereckytė.

Renginio metu savo programėles parodė gimnazijos šokėjos, vokaliniai ansambliai. Renginį vedė 8 klasės mokinės Gabrielė Mitrikaitė ir Augustina Kučinskaitė.

Daugiau renginio nuotraukų galite pamatyti fotogalerijoje ir paspaudę šią nuorodą:

Pilietiškumo pamoka

Vasario 15 dieną Žagarės gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena. Ketvirtos pamokos metu gimnazijos bendruomenė pasipuošusi tautiniais atributais ir Lietuvos vėliava patraukė  į miestelio aikštę prie paminklo žuvusiems už Tėvynės laisvę. Prie gimnazijos  eisenos prisijungė ir Žagarės specialioji mokykla.

Istorijos mokytoja Jūratė Mitrikienė pravedė pilietiškumo pamoką, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Sveikinimo eilėraščius skirtus Lietuvai padeklamavo 1klasės mokinys Danielius Gricius, 4 klasės mokinės Aimanta Kurauskaitė, Elinga Uogelytė ir Karolina Grigonytė.


 

 

Žagarės gimnazijoje vyko lytiškumo ugdymo užsiėmimai 6-8 klasių mokiniams.

2019 m. vasario 7 dieną Žagarės gimnazijoje vyko lytiškumo ugdymo užsiėmimai 6-8 klasių mokiniams. Šiuos užsiėmimus merginoms vedė psichologė Inga Lukšaitė – Samaitienė, o vaikinams –  edukologas Giedrius Girdvainis.

 

Užsiėmimų metu buvo diskutuota apie pagrindinius lyčių skirtumus, vaikų virsmą vaikinais ir merginomis, buvimą vaikinu / mergina, natūralų fizinių ir psichologinių pokyčių brendimo metu priėmimą, susidomėjimą priešinga lytimi, kylančius seksualinius potraukius ir jų patenkinimo galimybes. Užsiėmimų pabaigoje mokiniams buvo sudaryta galimybė konsultuotis individualiai jiems rūpimais klausimais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Dėl karantino paskelbimo

 

Pamokos bei neformaliojo ugdymo užsiėmimai 2019 m.vasario 8 d. Žagarėje nevyks dėl „Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, ir atsižvelgiant į tai, kad į gimnaziją neatvyko 27 proc. mokinių.


 
Fizinio aktyvumo pamokėlės mokiniams

Fizinis aktyvumas padeda normaliai fiziškai vystytis, visapusiškai lavintis. Judesiai, mankšta, sportas veikia ne kurį nors vieną organą ar atskirą sistemą, bet visą organizmą, įskaitant ir smegenis. Sistemingai besimankštinantis rečiau serga, pasiekia geresnių  mokslo rezultatų, yra stipresni, pajėgesni. Mažai judančių vaikų raumenys ir raiščiai būna silpni ir blogai vystosi, todėl gali būti viena iš priežasčių formuojantis ydingai laikysenai, plokščiapėdystei.

   

Sausio mėnesį Žagarės gimnazijos penktokams ir antrokams vyko aktyvūs užsiėmimai: „Nebūk kreivas“-5 kl., „Sveikos pėdos – sveiki vaikai“- 2 kl. mokiniams. Užsiėmimo metu buvo naudojami įvairių formų diskai, balansavimo takeliai, dygliuoti kamuoliukai. Vaikai užduotis ir pratimus atlikinėjo noriai. Buvo suteikta informacijos kokie veiksniai skatina netaisyklingos laikysenos ir plokščiapėdystės formavimąsi.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Geografinių žinių konkursas – Adventur 2019

                    Jau ketvirtus metus LGMA (Lietuvos geografijos mokytojų asociacija) tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR metu organizuoja geografinių žinių konkursą. Į šį konkursą kasmet vyksta Žagarės gimnazijos mokiniai, kurie neabejingi geografijai. Žinių konkursas ir paroda vyko Vilniuje,  LITEXPO parodų rūmuose.

                      Šių metų tema – POTYRIŲ TURIZMAS. Konkurse buvo pateikta 30 klausimų, kurie vienas po kito buvo perskaitomi ir demonstruojami didžiuliame ekrane.

                      Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio turizmą.  Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje? Kaip kuriama motyvacija keliauti? Klausimai buvo įdomūs ir nenuobodūs, kai kurie netgi sukti!

                      Parodoje patyrę keliautojai, turizmo ekspertai ir kelionių organizatoriai dalinosi patarimais ir neįkainojamais asmeniniais atradimais kelionių metu. Aplankėme keturias temines sales: PAŽINK LIETUVĄ , AUTENTIŠKA LIETUVA, ATRASK PASAULĮ IR POILSIAUK AKTYVIAI,  ATRASK PASAULĮ.

                      Moksleiviams ir mokytojams paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukė neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai.

 IIa g kl. mokinys Justas Pamparas

Konkursas „Mes rūšiuojam. Superherojus“

Gamintojų ir importuotojų bei VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos inicijavo nacionalinį aplinkosauginį piešinių konkursą „Mes rūšiuojam. Superherojus“, kuris buvo skirtas jaunosios visuomenės ugdymui, kad ši  tinkamai tvarkytų elektronikos bei baterijų atliekas.

Šiame konkurse dalyvavo ir Žagarės gimnazijos III g klasės mokinė Filomena. Ji nupiešė piešinį, kuriame atskleidė savo požiūrį į tinkamą elektronikos bei baterijų atliekų tvarkymą. Šios moksleivės piešinį 2019 m. sausio 15 -16 dienomis buvo galima pamatyti socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Chemijos mokytoja Renata Vaineikytė

Autobusų maršrutai sausio 31 d.
1-10 iš 1000 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order