Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

42 Žagarės gimnazijos mokiniai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo bėgdami „ Laisvės bėgime“ Mažeikiuose

 

Vasario 16 d net 42 Žagarės gimnazijos mokiniai (visi jie ir NVŠ būrelio „Gyvenk sveikai – bėk, važiuok, žaisk...“ nariai) Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo bėgdami „ Laisvės bėgime“ Mažeikiuose. Skirtingose distancijose Mažeikių „ Bėgame už laisvę“ sporto šventėje savo jėgas išbandė daugiau nei 400 įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų. Kiekvienas šventės bėgikas pagal savo jėgas ir ištvermę galėjo pasirinkti tinkamą distanciją. Stipriausiųjų laukė 10 km distancija, pradedančiųjų – 3,3 km ir 1000 m nuotoliai. Labai svarbu, kad mūsų ateitis – mūsų vaikai nuo mažų dienų mokėtų aktyviai ir prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybę. Tad pačių mažiausiųjų (2007 m. g. ir jaunesnių) šventinio bėgimo dalyvių laukė 400 m nuotaikingos varžybos. Kiekvienas šventinio bėgimo dalyvis buvo apdovanotas atminimo medaliais. Taip pat buvo apdovanojami jauniausias ir vyriausias dalyviai, gausiausia komanda. Žagarės gimnazijos mokiniai priklauso „Bėgimo klubui“ ir šis klubas, kaip gausiausiai dalyvaujantis, gavo prizą – 4 šeimynines picas. Kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojas buvo apdovanotas medaliais ir gausiai rėmėjų įsteigtais prizais, prizininkai – medaliais. Bėgimo trasą išmatavo ir ją sertifikavo žinomas Lietuvos bėgimo bendruomenės narys, lengvosios atletikos treneris ir trasų matuotojas Alfonsas Kazlauskas. Trasoje nebuvo įkalnių ar nuokalnių, dalyviai bėgo asfaltuotomis Mažeikių gatvėmis ir dviračių takais. Trasa lygi, tad labai gerai tiko asmeniniams rekordams gerinti. 2003 – 2004  m. g. berniukų grupėje 1000 m bėgimo distancijoje pirmąją vietą laimėjo Lukas Danilevičius. 2001 – 2002 m. g. mergaičių grupėje 1000 m distancijoje antrąją vietą laimėjo Gintarė Misevičiūtė. 2005 – 2006 m. g. mergaičių grupėje 1000 m nuotolyje antrąją vietą laimėjo Adrija Prokopenko, trečioje vietoje liko Joana Vipartaitė. V 18 metų vaikinų grupėje 10 km nuotolyje antrą vietą laimėjo Egidijus Balsys (00:40:12). Net dviem minutėm savo asmeninį rezultatą 10 km distancijoje pagerino Laurynas Laukutis (00:45:33). V 40 metų grupėje Joniškio sporto centro lengvosios atletikos treneris Ruslanas Prokopenko užėmė 7-ą vietą ir daugiau kaip minutę pagerino savo asmeninį rezultatą (00:42:26).

Panevėžio miesto atviros vaikų lengvosios atletikos pirmenybės

Vasario 15 d Panevėžyje vyko Panevėžio miesto atviros vaikų lengvosios atletikos pirmenybės. Varžybose puikiai pasirodė jauniausi Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai.

Net du aukso medalius laimėjo ir asmeninį rezultatą pagerino sprinteris Daniel Cerezuela (60 m – 7,6 s., 200 m – 27,6 s).  Mergaičių šuolio į aukštį rungtyje pirmą vietą laimėjo Roberta Šilianskaitė (1,25 m). Berniukų 3 kg rutulio stūmimo rungtyje antrą vietą laimėjo Rytis Kiškis (8,11 m). Iki auksinio medalio Ryčiui pritrūko tik 4-ių centimetrų. Ketvirtas šioje rungtyje liko Justas Simutis (6,71 m). Mergaičių 600 m bėgimo takelyje sidabro medalį laimėjo Kamilė Rakštytė (2:18,9). Mergaičių 1000 m distancijoje asmeninį rekordą pasiekė ir bronzą laimėjo Adrija Prokopenko (4:20,4). 60 m bėgimo takelyje Adrija taip pat pagerino savo asmeninį rezultatą ir užėmė 7-ą vietą (9,9 s). Mergaičių 200 m bėgimo rungtyje ketvirta liko Skaistė Taukaitė (37,8 s).

Žagarės gimnazijos bendruomenė visus sveikina su Lietuvos valstybės atkūrimo diena
„Įdomioji logopedija“

Sausio 25 d. gimnazijos 4 klasės mokinių, lankančių logopedinius užsiėmimus,  komanda, vadovaujama logopedės Laimos Radvilienės, pirmą kartą dalyvavo kasmetiniame rajoniniame renginyje, kurį organizuoja rajono logopedės. Šiais metais atvira pamoka – viktorina „Įdomioji logopedija“ vyko Mato Slančiausko progimnazijoje.

 

Siekdama sudominti mokinius, Mato Slančiausko logopedė metodininkė Rita Padgurskienė pateikė įdomių užduočių. Komandoms teko įveikti įvairias užduotis, kurios susijusios su logopedinėse pratybose atliekamais pratimais: „Atspėk pasaką“, „Namų garsai“, „Atrask žodį“, „Palygink“ ir kitos. Norėdami surasti pasislėpusią užduotį ir ją atlikti, mokiniai vyniojo siūlų kamuoliukus, dėliojo dėliones, atliko planšetiniuose kompiuteriuose pateiktas užduotis, įklijuodami paveikslėlius, kūrė rišlų pasakojimą.

Nors prizinės vietos iškovoti nepavyko, mokiniai nenusiminė. Į gimnaziją jie parsivežė padėką komandai už dalyvavimą viktorinoje „Įdomioji logopedija“.

Logopedė Laima Radvilienė

Protmūšis „Gamtos kodų labirintai“

Koks gamtinis objektas sieja Siriją ir Joniškio rajoną? Kodėl per šalčius tvoros pyška? Koks paukštis žiemą pakimba ant medžių šakų aukštyn kojomis? O kas buvo Makedoniečio laikų žadintuvas?

 Šiuos ir daugiau įdomių klausimų iš fizikos, chemijos, biologijos, geografijos gvildeno septintokai ir aštuntokai „Gamtos kodų labirintuose“. Joniškio raudonojoje sinagogoje vyko antrasis protmūšio turas, kuriame sėkmingai žaidžia ir Žagarės moksleiviai. Gal šį kartą fortūna poros taškų ir pagailėjo, bet saldžių prizų tai tikrai ne. Sekantis žaidimas vyks Žagarėje, o namuose ir sienos padeda...

 Fizikos ir informatikos mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

Sveikinimas
Šiauliuose vyko tradicinės „Sidabrinis medis“ vaikų lengvosios atletikos varžybos

    Vasario 9 d., ketvirtadienį, Šiauliuose vyko tradicinės „Sidabrinis medis“ vaikų (gim.2004 m. ir jaunesnių) lengvosios atletikos varžybos „Aukščiau, greičiau, toliau“. Varžybose sėkmingai dalyvavo ir jauniausieji Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai. Rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o prizininkai – medaliais ir diplomais.

Net du aukso medalius iškovojo jaunasis sprinteris Daniel Cerezuela. Jis tapo nugalėtoju 60 m rungtyje (8:18 s) ir 200 m bėgimo takelyje (28:32 s). Mergaičių šuolio į aukštį sektoriuje trečia liko Roberta Šilianskaitė (1,30 m), tik pagal didesnį nesėkmingų bandymų skaičių nusileidusi savo varžovėms, kurios įveikė į tokį pat aukštį pakeltą kartelę. Berniukų 3 kg rutulio stūmimo sektoriuje trečią vietą iškovojo Rytis Kiškis (8,41 m). Į finalinį aštuntuką taip pat pateko ir aštuntą vietą laimėjo pirmą kartą varžybose savo jėgas išbandęs Saimonas Kurauskas (6,22 m). Justui Simučiui iki finalo pritrūko tik 14 cm. Jis liko devintas (6,08 m).

Keliaujanti egzotinių gyvūnų ekspozicija

Vasario 9 d. Žagarės gimnazijoje buvo atvykę palangos zoologijos sodo insektariumo gyventojai.

Mokiniai iš arčiau susipažino su dar nematyta, nauja, keliaujančia egzotinių gyvūnų ekspozicija. Projekto metu galėjome susipažinti su milžiniškomis sraigėmis iš Afrikos, driežais, varlytėmis bei kitaisgyvūnais, kurie atkeliavo pas mūsų mokinius. Pamokos metu galėjome ne tik pamatyti kas gyvena po stiklu, paliesti gyvūnus, bet ir sužinoti:

• gyvūnų kilmę ir gyvenamąsias vietas;

• kaip gyvūnai sugeba prisitaikyti ir išgyventi gamtoje;

• kokia jų kūno sandara;

• kur mūsų gyvūnų buveinės (kur jie slepiasi bei gyvena);

• gyvūnų ekologiją (tarpusavio ryšius);

• klasifikaciją;

• Lietuvos gyvūnus bei jų apsaugą.

Visus gyvūnus stebėjome saugiai uždarytus terariumuose! Tai buvo puiki mokomoji pažintinė pamoka mūsų moksleiviams.

Biologijos mokytoja Daiva Skirienė

„Studijos 2017“

Vasario 4 dieną grupelė gimnazijos mokinių lankėsi Litexpo parodų rūmuose, kur vyko XV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“.
Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su aukštųjų mokyklų studentais, dėstytojais, sužinoti apie priėmimusį juos dominančias specialybes.Bibliotekininkė Diana Vaičiulienė
Rajoninėje fizikos olimpiadoje susirinko šauniausi rajono fizikai

Vasario 3d. rajoninėje fizikos olimpiadoje  susirinko šauniausi rajono fizikai. Žagarės gimnazijai atstovavo IIg klasės moksleiviai Brigita Mitrikaitė ir Antanas Tamašauskas ir IIIg klasės moksleivės Klaudija Paterebaitė ir Aušrinė Peleckytė.

Džiugina moksleivių gebėjimai spręsti sudėtingus fizikos  uždavinius ir sveikinimai

II g klasė

Brigita Mitrikaitė — III vieta

IIIg klasė

Klaudija Paterebaitė — III vieta


Fizikos mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

1-10 iš 759 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order