Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Žagarės gimnazijos jaunieji gamtininkai organizavo akciją „Gyvūnų globa žiemą“

Š. m. vasario 7 d. Joniškio r. Žagarės gimnazijos jaunieji gamtininkai organizavo akciją „Gyvūnų globa žiemą“. Visi, norintys pastebėti miško žvėrelių pėdsakų ar kitų veiklos žymių, padėti žvėreliams ir paukščiams lengviau peržiemoti,  nešė morkų, bulvių, kopūstų, burokų, duonos trupinių, sėklų, grūdų ar kruopų. Pašarą nuvežėme į mišką, kur, sekdami miško žvėrelių pėdutėmis, dėliojome skanumynus mūsų mažiesiems draugams.

Dėkojame 5, 6, 7 klasių mokiniams, aktyviai dalyvavusiems ir atnešusiems įvairaus pašaro. Gimnazijos virtuvės darbuotojams, rinkusiems daržovių atliekas ir prisidėjusiems prie akcijos, pavaišinusiems dalyvius karšta arbata. Dėkojame ekologui R. Ginkui, padėjusiam nuvežti vaišes žvėreliams,  įdomiai pasakojusiam apie pėdsakus sniege, žvėrių ir paukščių globą.

 

Džiaugėmės nuostabiai atrodančiu, apšarmojusiu, apsnigtu  mišku.

 

Biologijos mokytoja metodininkė D. Skirienė

Prisimename Žagarės savanorius

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybai paskelbus Nepriklausomybės aktą, lietuviai susidūrė su rimtais išbandymais. Mūsų valstybės nenorėjo pripažinti nei viena Europos valstybė. Ypač su šiais sprendimais negalėjo susitaikyti mūsų kaimyninės valstybės – Lenkija ir Rusija. 1918 m. pabaigoje artėjant bolševikams Lietuvos Valstybės Tarybos Pirmininkas A. Smetona ir Ministras Pirmininkas A. Voldemaras išvyko į užsienį ieškoti pagalbos. Valstybė trumpai liko be vadovų, bet greitai Mykolas Sleževičius Vilniuje suformavo naują koalicinę Vyriausybę. Svarbiausias šios Vyriausybės tikslas buvo sukurti kariuomenę.  Jau 1918 m. gruodžio 27 d. Šleževičius kreipėsi į Lietuvos piliečius kviesdamas ginti Tėvynę. Per mėnesį savanoriais užsirašė apie 3 tūkst. vyrų. 1918 – 1920 m. Lietuvoje vyko kovos dėl nepriklausomybės. Iš viso Nepriklausomybės kovų laikotarpiu Lietuvos kariuomenės gretose kovėsi apie 10 tūkst. savanorių iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. Kariai kovėsi su bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Žagarės gimnazijos moksleiviai taip pat prisiminė miestelio kapinėse palaidotus du savanorius. Tai Klemensas Beržinis, gimęs 1902 09 19 Dilbinėlių kaime, Žagarės valsčiuje. Nuo 1919 08 09  tarnavo savanoriu. 1931 06 22 buvo apdovanotas už nuopelnus Lietuvai. Antrasis Nepriklausomybės kovų savanoris Juozas Žlabys – Žengė, gimęs 1899 05 02 Gimbūčiuose, Skaisgirio valsčiuje. Mokėsi Žagarės progimnazijoje, studijavo Kauno universitete, baigė karo mokyklą ir Aukštuosius karininkų kursus, tarnavo „Geležinio vilko“ ir husarų pulkuose. Jis šalyje labiau žinomas kaip poetas, prozininkas, publicistas, „Keturių vėjų“ sąjūdžio dalyvis. Mirė 1992 11 09 Kaune, palaidotas Žagarėje.

Žagarės gimnazijos IIg klasės mokiniai Filomena Urencaitė, Vilija Miežytė, Domas Šimaitis ir 7 klasės mokinės Kamilė Augustauskaitė bei Gabrielė Mitrikaitė su istorijos mokytoja J. Mitrikiene prisijungė prie akcijos „uždekime žvakelę savanoriui“. Tai buvo gyvoji istorijos pamoka, prisimenant mūsų karius, iškovojusius laisvą ir nepriklausomą valstybę.

 

Istorijos vyr. mokytojaJ. Mitrikienė

Mažeikiuose antrą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“

2018 m vasario 16 d Mažeikiuose antrą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“. Čia dalyvavo itin gausus būrys Žagarės gimnazijos auklėtinių. Bėgimas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti ir jame dalyvavo apie 1200 įvairaus amžiaus bėgikų iš visos Lietuvos. Centrinėmis Mažeikių gatvėmis bėgikai varžėsi keturiose distancijose. Patys mažiausieji varžėsi 400 m bėgimo distancijoje ir čia puikiai sekėsi mūsų jauniausiems atstovams.

Mergaičių (7-8 m) grupėje ant nugalėtojų pakylos išsirikiavo visos trys žagarietės: auksas atiteko Saulei Kragaitei, sidabras – Deimilei Šimaitytei, bronza – Kristinai Goštavičiūtei.To paties amžiaus berniukų grupėje nepralenkiamas buvo Aistis Grikis. Vyresnieji vaikai varžėsi 1000 m distancijoje pagrindine Mažeikių gatve. Mergaičių (15-16 m) grupėje puikiai pasirodė Elvina Mikalauskaitė, kuriai tik 6 sek pritrūko iki pirmos vietos. Elvina iškovojo sidabrą, o 1 sek jai pralaimėjusi Gintarė Misevičiūtė pasipuošė bronzos medaliu.

Į dešimtuką to paties amžiaus berniukų grupėje pateko Lukas Danilevičius (8 vieta) ir Gytis Kiškis (9 vieta). Pirmų vietų laimėtojai gavo originalius prizus-taures, o visi prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir rėmėjų įsteigtais prizais. Visiems dalyviams, kirtusiems finišo liniją, buvo įteikti proginiai atminimo medaliai su bėgimo atributika. Dalyviai buvo vaišinami arbata ir kareiviška grikių koše. Mūsų rajono komanda taip pat buvo apdovanota prizu už gausiausią komandą (42 dalyviai).

Liovos Taico turnyras Šiauliuose

Vasario 11 d. Šiauliuose vyko Liovos Taico futbolo turnyras. Šiame turnyre Žagarės gimnazijos komanda iškovojo I -mą vietą.
Lukas keturakis Ia g kl., Henrikas Borisas 8 kl., Edvardas Lakačauskas Ia g kl., Lukas Danilevičius 8 kl. Sveikiname nugalėtojus!

 

Kūno kultūros mokytojas Vigantas Petryla

MOKINIŲ DĖMESIUI!

2018 m. vasario 15 d. (ketvirtadienį) mokyklos geltonieji autobusai mokinius į namus veš:

Žagarė – Minčaičiai – Martyniškiai – Raistai – Gaižaičiai – Juodeikiai – 13.15 val.

Žagarė – Bružas – Stungiai – Daukšiai – Pabaliai – 13.15 val.

Joniškio autobusų parko mokyklinis autobusas:

Žagarė – Veršiai – Stungiai               – 13.15 val.

                                                                                                                                                      Administracija

Vyko 66-oji Lietuvos mokinių fizikos olimpiada, II-asis (rajoninis) etapas

2018-02-02  vyko 66-oji Lietuvos mokinių fizikos olimpiada, II-asis (rajoninis)  etapas. Žagarės gimnazijai atstovavo IV g klasės moksleivės Aušrinė Peleckytė ir Klaudija Paterebaitė, III-os klasės gimnazistas Antanas Tamašauskas ir I-os gimnazijos klasės moksleivė Paulina Kristinytė. Moksleiviai atsakingai pasirengė  olimpiadai ir puikiai atstovavo savo mokyklai.

Aušrinė Peleckytė — I vieta

Paulina Kristinytė —II vieta

Klaudija Paterebaitė —III vieta

Antanas Tamašauskas —III vieta

 

Fizikos-IT mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

Dėl karantino paskelbimo

Informuojame, kad dėl susirgimo gripu ir kitomis virusinėmis ligomis, paskelbtas karantinas Žagarės gimnazijos mokiniams.
Pamokos bei neformaliojo ugdymo užsiėmimai nevyks nuo 2018 m. sausio 30 d. iki 2018 m. vasario 2 d. įskaitytinai.

Į pamokas renkamės 2018 m. vasario 5d.

Geografinių žinių konkursas ADVENTUR parodoje ir pilietiškumo pamoka Signatarų namuose Vilniuje

Jau trejus metus Lietuvos geografijos mokytojų asociacija tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR metu organizuoja geografinių žinių konkursą šiuo mokslu besidomintiems šalies mokiniams. Konkursas ir paroda vyksta Vilniuje LITEXPO parodų centre. Šių metų tema – turizmas Lietuvoje, Europoje, pasaulyje. Tema plati, bet įdomi.

 

Į šį konkursą kasmet vyksta ir Žagarės gimnazijos mokiniai, besidomintys geografija. Šiemet, tikėdamiesi, kad konkurse daugiausia klausimų bus apie Atkurtos  Lietuvos 100 -metį, pagilinome šia tema žinias. O tai puiku. Juk Lietuva mums patiems dar gerai nepažinta, dar daug kur nenukeliauta.

Ta proga Lietuvos valstybinis turizmo departamentas pateikė 100 naujų maršrutų, netikėtų atradimų, kuriuos pavadino „ Nepažinta Lietuva“. Su naujais kelionių maršrutais bus galima susipažinti jau kovo mėnesį prekyboje pasirodysiančiame žurnale „National Geographic. Lietuva.“

 

Vienu iš šių maršrutų verta pakeliauti. Tai signatarų namai Vilniuje, Pilies g. 26. Šiuo metu čia eksponuojamas iš Vokietijos parvežtas 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Lankydamiesi Vilniuje  nepamatyti šio svarbaus Lietuvai dokumento negalėjome.  Juk tai puiki istorijos ir pilietiškumo pamoka.

 

Vakare gražiai apšviestame Vilniaus senamiestyje teko lukterėti, kad patektume į Signatarų namus. Pavyko. Matėme istorinį Lietuvai dokumentą. Matėme pirmu numeriu pasirašiusio Jono Basanavičiaus , dokumento pabaigoje Antano Smetonos ir kitų signatarų parašus. O jų buvo 20.

Istorijos mokytoja Jūratė Mitrikienė priminė mokiniams šio įvykio svarbesnius aspektus.

 

 Signatarų namuose yra Jono Basanavičiaus memorialinis kambarys, kuriame matėme jo globoto apuoko iškamšą, tautos patriarchui priklausančius asmeninius daiktus, to meto baldus, indus. Nors jau buvo vakaras, sutikome žmonių grupeles ir pavienių lankytojų, einančius pamatyti Lietuvai svarbaus dokumento. O kai pasiteiravo iš kur mes, tai pasidžiaugė, kad iš taip toli atvykome. Nors įeinant į turizmo parodą ADVENTUR , apsaugininkas, gavęs mokinių sąrašą ir pamatęs, iš kur atvykome, užklausė: „Ar jūs dar ten turite ką mokyti?“, nedvejodama atsakiau: „ Lietuva ne tik Vilnius, pažiūrėkite, kokių gražių jaunų žmonių turime.“

 

Vėlai vakare, paėmusi į rankas laikraštį, viename straipsnyje perskaičiau cituojamus popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, pasakytus 1993 metais lankantis Lietuvoje: „ Lietuviai, neišbarstykite savo tėvų palikimo. Gyvenime statykite ne sienas, o tiltus.“

 Statykime tuos tiltus  ir kitame Lietuvos šimtmetyje.

Žagarės gimnazijos geografijos mokytoja  metodininkė  Alma Kančelskienė               

Dėl karantino paskelbimo

Informuoju, kad dėl karantino paskelbimo pamokos bei neformaliojo ugdymo užsiėmimai nevyks 2018 m. sausio 26 d.


„Dėl gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, ir atsižvelgiant į tai, kad į gimnaziją neatvyko 29 proc. gimnazijos mokinių dėl susirgimo gripu ir kitomis virusinėmis ligomis, paskelbtas karantinas Žagarės gimnazijos mokiniams.

Integruota chemijos – istorijos pamoka netradicinėje aplinkoje

Lietuvos švietimo politikų dėmesio centre yra mokymosi aplinka, kaip vienas esminių kokybiško švietimo veiksnių. Kas yra mokymosi aplinka? Tai edukacinę vertę turinčios žmonių gyvenimo bei veiklos erdvės, įgalinančios individo asmeninį tobulėjimą.

Tai suvokdamos Žagarės gimnazijos mokytojos suplanuoja integruotą chemijos – istorijos pamoką netradicinėse aplinkose: Joniškio istorijos – kultūros muziejuje, sinagogose. Šios pamokos tikslas - ugdyti mokinių gebėjimus stebėti ir tyrinėti kitokią mokymosi aplinką. Jas mokiniams tyrinėti padeda Joniškio istorijos – kultūros muziejaus darbuotojas Darius Vičas.

                                  

Muziejininkas aštuntos klasės mokinius supažindina su daiktiniais - archeologiniais radiniais rastais Sidabrės pilies vietoje, gyventojais, jų verslais, metalais ir jų lydiniais, daiktais ir papuošalais. Iš istorijos – kultūros muziejaus mokymosi aplinkos pamoka tęsiama kitose aplinkose – sinagogose.

Jose mokiniai susipažįsta su ekspozicijomis, naujausiu filmu apie žiemgalius. Žagarės gimnazijos aštuntos klasės mokiniai ir mokytojos dėkoja, Joniškio istorijos – kultūros muziejaus darbuotojui – muziejininkui Dariui Vičui už netradicinę pamoką netradicinėje aplinkoje.

Chemijos vyr. mokytoja Renata Vaineikytė

1-10 iš 889 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order