Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Įdomūs svečiai

Pirmokams viskas smalsu. Visada džiaugiamės sulaukę svečių. Dažniausiai tai būna mamytės, tėveliai, močiutės.
Jiems ne tik norisi pasižiūrėti kaip elgiasi jų atžala kitokioje aplinkoje, bet noriai prisideda prie klasės veiklos: žaidimų, judriųjų pertraukų, klasės puošimo, stebi pamokas, padeda vaikams kuriems reikalinga ypatinga pagalba. Bendraujant ir bendradarbiaujant su tėveliais galima pasiekti geresnių rezultatų .
Puiku, kad apsilankiusiųjų vis daugiau, kviečiu apsilankyti ir kitus tėvelius, ypač globėjus. Dėkoju Aisčio močiute Onutei, Kornelijos, Kristinos, Laimučio, Mato, Deimilės, Vakario mamytėms ir visiems kitiems. Na, o vakar mus aplankė mūsų seniūno Luko mama su savo bendradarbiais .

 

                     

Tai Šiaulių apskrities VPK Joniškio r. PK veiklos skyriaus tyrėjai: Algirdas Sakalauskas, Daina Kaminskienė ir Luko mama tyrėja Irma Veikalienė. Buvo labai įdomu pasiklausyti apie policijos darbą, veiklas, pasižiūrėti filmukų, o svarbiausia užduoti įvairiausių klausimų.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė
Advento popietė

Lapkričio 30 d. mokytoja S.Grinienė antrokus pakvietė į advento popietę. Mokytojai talkino 6 klasės moksleiviai  Ligitas, Rusnė, Augustina ir  Gabrielė. Popietė prasidėjo žvakės  advento vainike uždegimu. Mokytoja paaiškino antrokams advento svarbą: šiuo laikotarpiu  turime išmokti ramybės, tylos. Supažindino su advento papročiais, tradicijomis, kokių laikėsi mūsų senoliai. Papasakojo apie tai, kaip senovėje žmonės vakarodavo, kokius nudirbdavo darbus ir apie tai, kokių darbų nebuvo galima dirbti.

 

 Ligitas padeklamavo advento eilėraštį, o mergaitės, „pasivertusios raganaitėmis“, pasekė šiuolaikinę advento pasaką.  Užsimerkę antrokai klausėsi dainos „Sodai, sodai, leliumai“, kurią padainavo 8 kl. moksleivės.

 

 

Šventės pabaigoje visi vaišinosi advento valgiais.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

KALĖDINIO ATVIRUKO KONKURSE DALYVAUJAME IR MES

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų  ryšių skyrius kasmet organizuoja Kalėdinio atviruko konkursą, kurio tematika – Joniškio kraštas, paveldo objektai ir istorinės sukaktys. Konkurso tikslai – skatinti visuomenės domėjimąsi teigiamo Joniškio rajono savivaldybės įvaizdžio kūrimu ir reprezentacija, Joniškio krašto istorija, paveldu, puoselėti meninę saviraišką, kūrybingumą ir suteikti galimybę išreikšti savo idėjas.

 

 Jame jau treti metai dalyvaujame ir mes. Šiemet pasitelkę savo kūrybiškumą, vaizduotę ketvirtokai parodė savo meninius gabumus kurdami Kalėdinius atvirukus.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

 

Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų olimpinių vilčių lengvosios atletikos pirmenybės rajonų grupėje

Lapkričio 25 d. Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų olimpinių vilčių lengvosios atletikos pirmenybės rajonų grupėje, iš  kurių net  2 medalius parsivežė jaunieji Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai. Varžybos pasižymėjo dalyvių gausa – susirinko net 319 jaunųjų sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų bei rajonų (Marijampolė, Kėdainiai, Radviliškis, Prienai, Šilutė, Raseiniai, Trakai, Pagėgiai, Mažeikiai, Akmenė, Jonava, Utena, Šakiai, Telšiai, Elektrėnai, Pasvalys, Visaginas, Tauragė, Skuodas, Kretinga, Biržai, Šilalė, Birštonas, Švenčionių raj., Pakruojo raj., Klaipėdos raj., Šiaulių raj., Kauno raj., Kiašiadorių raj., Vilniaus raj., Kupiškio raj., Kelmės raj.).

  Mergaičių šuolio į aukštį sektoriuje pirmąją vietą iškovojo Roberta Šilianskaitė (1,30 m). Berniukų 3 kg rutulio stūmimo sektoriuje į finalą pateko, asmeninį rekordą pasiekė ir septintą vietą laimėjo Aironas Zubkovas (11,05 m). Gerai startavo ir mūsų sprinteris (sprinto rungtyse buvo daugiausiai dalyvių): 60 m rungtyje trečią vietą laimėjo Daniel Cerezuela (8,07 s). Mergaičių 60 m bėgimo rungtyje Rusnė Prokopenko laimėjo 18-ą vietą (9,28 s). Berniukų 1000 m rungtyje 18-ą vietą laimėjo Lukas Danilevičius (3:35,00).

Moksleivių konkursas „ EURODEBATAI“

Lapkričio 23 dieną šešiolikoje Lietuvos miestų vyko nacionalinis individualių moksleivių debatų konkursas „Eurodebatai“.  Diskusijos tema „ Kaip jaunimas gali suvienyti ES“.

Trys Žagarės gimnazijos mokinės, dešimtokė Simona Klevinskaitė, vienuoliktokės Klaudija Paterebaitė ir Toma Petrylaitė, šia tema diskustavo Akmenės gimnazijoje.

 

Debatuose dalyvavo 7 merginos iš Akmenės, Ventos, Papilės , Mažeikių ir Žagarės gimnazijų.

 

Visos merginos į debatus atvyko pasiruošusios, puikiai atlikusios namų darbus. Turėjo puikių idėjų, kaip suvienyti Europą.  Patobulino oratorinius  įgūdžius. Susirado draugų ir ,žinoma, gavo dovanų.

Nors žagarietės  netapo  prizininkėmis, tačiau  liko patenkintos, buvo pagirtos už vieną ar kitą idėją ir pakviestos į kitų metų debatus.

Geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė
„Praeities ir dabarties pėdsakais po Joniškio kraštą“

Taip vadinosi tiriamoji/praktinė konferencija /pamoka kitaip Skaistgirio gimnazijoje, į kurią buvome pakviesti šios mokymo įstaigos geografijos mokytojos Lauros Ramanauskienės.

Konferencija vyko tikrai netradicinėje aplinkoje – Skaistgirio šv. Jurgio bažnyčioje. Išklausėme dešimt pranešimų, iš kurių trys  paruošti Žagarės gimnazijos mokinių.

Papildžiusios naujais faktais apie Žagarės romų gyvenimą ir religiją, pranešimą pristatė 8a klasės mokinės Elvina Mikalauskaitė ir Agota Galkauskytė.

Apie Žagarės tremtinių išgyvenimus bei  Gedulo ir Vilties dienos minėjimus Žagarės gimnazijoje kalbėjo 8a klasės mokinė Ema Veikalaitė.

Pasivaikščioti  Žagarės gatvėmis  kvietė I g. klasės mokiniai Mantvydas Budrys, Karolis Liepa ir Rokas Doviltis.

Džiaugiamės gražiu kaimyninių mokyklų bendravimu.

Geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė

Respublikinė konferencija „ Žmogus ir gamta“

Lapkričio 17 dieną  Šiaulių  Juliaus Janonio gimnazijoje vyko 5-oji respublikinė konferencija ir fotografijų paroda „ Žmogus ir gamta“ skirta keliautojui, fotografui, gamtosaugininkui Olegui Truchanui atminti.

Konferencijoje išklausėme 21 pranešimą. Vieną iš jų, „ Gamtos ir žmogaus sąšauka Žagarės seniūnijos išnykusiame Dilbinėlių kaime“, pateikė   mūsų gimnazijos III g. klasės mokinė Estera  Pranciulytė.  Pranešimas buvo išskirtinis, nes jo pateikčiai buvo panaudotos pačios Esteros ir mano darytos fotografijos Dilbinėlių kaime   2013 – 2016 metais. Kad nuotraukos būtų labiau informatyvios, pateikta papildoma informacija apie Dilbinėlių kaimą .

Šiuo projektiniu darbu pradedame rinkti kraštotyrinę medžiagą apie išnykusius Žagarės seniūnijos kaimus. Susidomėjimas yra didžiulis. Savanorių mokinių, kurie dalyvaus kraštotyrinėse ekspedicijose, mūsų gimnazijoje tikrai yra.  Tuo labai džiaugiuosi.

Geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė       

Pasakos rytmetis darželyje

Šeštos klasės moksleiviai Brigita Griniūtė ir Rafaelis Mikalauskas apsilankė Žagarės l/d ,,Vyšniukas“ globos grupėje ,,Voveriukai“. Šie raiškiojo žodžio mėgėjai pasekė mažiesiems smagią Vytauto V. Landsbergio pasaką ,,Arklys Dominykas ir krokodilas Markas Aurelijus“. Mažieji pasakų mėgėjai prisipažino, jog labai mėgsta pasakas, ir netruko apsirūpinti knygomis: vartė, žiūrėjo, ,,skaitė“.

Brigitos ir Rafaelio skaitoma pasaka perkėlė klausytojus į šiltą Afriką, kur likimas nubloškė arklį Dominyką. Ten jis susitinka su krokodilu Marku Aurelijumi. Kaip baigėsi jų susitikimas, mažieji sužinojo pasiklausę Brigitos ir Rafaelio sekamos pasakos. Pasakos rytmečio idėją sumanė ir įgyvendinti ėmėsi lietuvių kalbos mokytojos Asta Gedžienė ir Aušra Lukšaitė-Lapinskienė.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė Aušra Lukšaitė-Lapinskienė

„Vaikų lengvoji atletika“

       2001 m. Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) suburta darbo grupė sukūrė vaikams pritaikytą lengvosios atletikos varžybų modelį, kuris buvo pavadintas „Vaikų lengvoji atletika“. Šių varžybų programoje yra žaidimo ir nuotykių elementų. Vienu metu gali varžytis pakankamai daug vaikų, netgi silpnesni turi galimybę prisidėti prie komandos rezultato. Varžybų struktūra bei taškų skaičiavimo sistema yra paprasta, nereikalaujanti daug teisėjų ir pagalbininkų. Toks modelis gali būti pritaikomas įvairiose Lietuvos mokyklose 7-12 metų vaikams.

   Spalio 20-21 d. Vilniuje vyko IAAF organizuotas seminaras „IAAF vaikų lengvoji atletika“ (IAAF Kid‘s Athletics – angl.), kuriame dalyvavo Joniškio sporto centro treneris Ruslanas Prokopenko. Seminare buvo akcentuojama, kad reikia pakeisti nusistovėjusį dabartinį požiūrį, kuris lengvojoje atletikoje nuėjo ne ta kryptimi. Vaikai neturi būti atgrasomi nuo lengvosios atletikos, reikia juos pritraukti. Ir ne tik į lengvąją atletiką, bet apskritai paskatinti sportuoti. Tai nėra vien tik kažkoks krosas, viskas gali būti pateikiama priimtinesniu vaikams būdu.

 

Buvo skatinama dirbant su vaikais siekti rezultato per žaidimus, vietoje juodo ir monotoniško darbo, ypač, kai kalba eina apie 7-10 m. vaikus. Seminaro dalyviams buvo įteikti „IAAF Kid‘s Athletics“ instruktorių sertifikatai su prašymu, kad įgytas žinias naujieji instruktoriai skleis savo regionuose. Lapkričio 24 d. „IAAF vaikų lengvoji atletika“ varžybos buvo surengtos Žagarės gimnazijoje. Joje entuziastingai dalyvavo net 48 pradinių klasių mokiniai. Varžybos vaikams labai patiko ir pagal jų pageidavimus bus kartojamos dar ne kartą.

Minint Tolerancijos dieną

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Žagarės gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva taip pat prisijungė prie šios gražios iniciatyvos , nes mums svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti toleruoti.

Šios dienos proga dailės ir technologijų mokytoja Aušra Petrauskienė kartu su savo mokiniais papuošė gimnazijos fojė – jame pradėjo „skraidyti“ balti tolerancijos paukščiai.

 

Ilgosios pertraukos metu I gimnazijos aukšte neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė bei pradinio ir neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Toma Kiminienė surengė Tolerancijos apyrankių pynimo dirbtuves. Apyrankes pynė visi – vaikai, mokytojai,  gimnazijos darbuotojai. Pertraukos metu  buvo rodomas filmas „Kas yra tolerancija?“, animaciniai filmukai tolerancijos tema, skambėjo muzika. Visų veiduose švietė šypsenos , o rankas puošė draugų ir mokytojų nupintos apyrankės.

 

                               

 

Gimnazijos pirmokai neliko abejingi šiai šventei. Lapkričio 17-ąją klasės valandėlės metu kartu su klasės auklėtoja  Nijole Vadapaliene žaidė įvairiausius žaidimus ir mokėsi būti tolerantiškais.

 

   

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo akcijas-renginius užbaigėme lapkričio 18 dieną surengta diskoteka „Baltai“. Diskoteką organizavo IIIg klasės mokiniai, kurie ragino visus apsirengti baltai ir nebijoti būti savimi. Juk balta spalva simbolizuoja džiaugsmą, šviesą ir gėrį. Tai –  išminties spalva, kuri reiškia paliaubas ir taiką (baltas balandis yra taikos simbolis), o tai ir yra tolerancijos esmė.

Pradinio ir neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Toma Kiminienė
1-10 iš 720 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order