Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Rajono meras padėkojo sportininkams, atstovavusiems Lietuvai

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero patarėja Inga Karbauskienė ir administracijos direktorė Valė Kulvinskienė Žagarės gimnazijoje padėkojo moksleiviams sportininkams už drąsą, pastangas ir atstovavimą Joniškio kraštui Kapyliuje (Baltarusijoje) vykusiose tarptautinėse bėgimo su kliūtimis varžybose „Kopyl – Race 2019“.

Padėkota treneriui Ruslanui Prokopenko ir jo auklėtiniams: Adrijai ir Rusnei Prokopenko, Justui Stabrauskui, Domui Šimaičiui, Danieliui Cerezuelai Petrusaitienei. Kapyliuje Joniškio sporto centro sportininkai iš Žagarės buvo vieninteliai Lietuvos atstovai.

Bėgikai varžėsi trasose, kuriose teko bristi purvu, plaukti, įveikti aukštas ir stačias įkalnes. Tačiau tai nesutrukdė sportininkams pasiekti puikių rezultatų. Sidabro medalį 11–14 m. mergaičių grupėje įveikusi 1,5 km trasą su 6 kliūtimis iškovojo Adrija Prokopenko. 14–18 metų vaikinų ir merginų kategorijoje 5 km distancijoje su 17 dirbtinių ir natūralių kliūčių puikiai pasirodė Rusnė Prokopenko, kuri tarp merginų iškovojo aukso medalį.

Praėjusių metų rezultatą pagerino ir prizinę 5 vietą iškovojo J. Stabrauskas, o septintas šioje sunkioje distancijoje buvo D. Cerezuela Petrusaitiene. 8 km bėgime su 22 kliūtimis 41+ amžiaus grupėje sidabro medalį laimėjo mokytojas, treneris R. Prokopenko, o absoliučioje įskaitoje iš 148 bėgikų jis finišavo 11.

Joniškio rajono savivaldybė ir Kapyliaus savivaldybė 2009 m. vasario 21 d. yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
Gerbiamieji Nekilnojamojo kultūros paveldo mylėtojai!

Mokinių, važiuojančių mokykliniais autobusais dėmesiui!
Mokslo metų pradžios šventė

 

Rugsėjo 2 d.  gimnazijos bendruomenę  pakvietėme paminėti Mokslo ir žinių dieną. Žagarės gimnazijos mokinius ir jų tėvelius, mokytojus su švente pasveikino gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis. Šventė prasidėjo šventomis mišiomis  apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, kur klebonas Marius Dyglys laikė mišias linkėdamas sėkmingų mokslo metų. Po mišių grįžome į gimnaziją.

 

Pasveikinti su naujais mokslo metais į gimnaziją atvyko Joniškio rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Aivaras Rudnickas. Šiemet visi pirmokai gavo dovanų po dėžutę su mokymosi priemonėmis iš Joniškio rajono administracijos.

 

Galime pasidžiaugti, kad naujus mokslo metus pradedame pilnai suremontuotoje gimnazijoje. Mokiniai galės naudotis sporto sale, šokių klase ir naujai įrengta gamtos mokslų laboratorija.

 

 

Sėkmingų mokslo metų!

Mokslo metų pradžios šventė
Žagarės gimnazija šventė šimto metų jubiliejų

Birželio 22 d. Žagarės gimnazija sukvietė esamus ir  buvusius mokinius, svečius į šimtmečio minėjimą. Dėkojame visiems, kurie atvyko ir pagerbė gimnaziją. Dėkojame visiems prisidėjusiems, kad įvyktų ši graži šventė.  Dalinamės šventės akimirkomis.

Šventės nuotraukas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą:

Jaunimas iš Lenkijos ir Lietuvos susitikime išreiškė atvirumą, toleranciją ir solidarumą

Lenkija ir Lietuva - dvi šalys, turinčios daug ryšių, įgyvendino projektą „Arčiau vienas kito - Lenkijos ir Lietuvos atvirumo ir tolerancijos seminaras“. 11 lenkų studentų iš Godowos ir 11 mokinių iš Žagarės gimnazijos susitiko mažame, gražiame kaime - Pstrągowa. Susitikimas įvyko 2019 liepos  28 – rugpjūčio 3 d., kurio metu jaunimas dalyvavo edukaciniuose seminaruose anglų kalba.

Projektą Lietuvoje iniciavo Žagarės regioninio parko direkcija, įgyvendino Lenkijos Ekonomikos forumas Strzyżów mieste su partneriu iš Lietuvos Sporto klubu „ŽVELGAITIS“. Projektą finansavo Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų fondas.

 

 Pagrindinis projekto tikslas - suformuoti atvirumą, supratimą ir pagarbą kitam asmeniui 13-17 metų 22 jaunuolių grupėje (11 jaunuolių iš Strzyżów savivaldybės ir 11 jaunuolių iš Žagarės ir jos apylinkių). Seminarų metu dalyviai aptarė temas, susijusias su atvirumu, tolerancija, solidarumu. Jaunimas aiškinosi, kad žodis „solidarumas“ yra ne tik politinis šūkis, bet pirmiausia tai bendravimas, bendradarbiavimas, draugystė. Jaunimas ruošė klausimus pokalbiams, kuriuos vėliau pateikė  savo bendraamžiams ir vietos bendruomenės nariams, mokėsi kaip užmegzti kontaktą su kitu asmeniu. Jie dalyvavo seminaruose apie atvirumą ir pasitikėjimą, kurių metu atliko įvairias užduotis, susijusius su gamtos pažinimu, inscenizavo situacijas. Šie metodai leido jaunimui geriau pažinti vienas kitą, susidraugauti. Visos veiklos ir priemonės buvo suplanuotos taip, kad jaunimas jaustųsi patogiai. Laisvalaikiu jie dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, diskotekose, vyko į ekskursiją po Strzyzow ir jo aplinkines, lankėsi baseine. Pažymėtina, kad seminarus anglų kalba vedė patyrusi trenerė Aleksandra Chodasz.

 

Projekto metu Lenkijos ir Lietuvos jaunuoliai išmoko suprasti ir priimti žmonių skirtumus, anglų kalba pasakojo vienas kitam apie save, bendravo tarpusavyje. Pagrindinis projekto renginys - 2019 m. rugpjūčio 2 d. surengtas festivalis „SolOpeTol“, skirtas apskrities vietos bendruomenei ir Strzyżów savivaldybei. Šį renginį projekto dalyviai paruošė konsultuojami dėstytojų ir instruktorių. Jaunimui tai buvo puiki patirtis. Projekto dalyviai sugalvojo festivalio pavadinimą, kuris buvo rimtas galvosūkis žiūrovams. Pavadinimą jie sukūrė panaudodami anglų kalbos žodžius: solidarumas, atvirumas, tolerancija. Jaunimas nustebino publiką pačių atliekama daina, kuriai žodžius ir muziką sukūrė patys. Projekto metu buvo sukurtas filmas, kuris irgi buvo pristatytas festivalio metu. Filmas buvo apie toleranciją, solidarumą ir atvirumą. Jį galite pamatyti:

https://www.youtube.com/watch?v=ehMVuta5hk4

 Projekto dalyviai susitikimo metu plėtojo bendravimo įgūdžius ir sąveiką grupėje, tautų solidarumo, bendradarbiavimo ir dialogo kultūros, atvirumo, skirtumų priėmimo, savo nuomonės reiškimo būdų.

 

Štai keletas projekto dalyvių atsiliepimų apie projektą.

Projekto dėka aš sutikau naujų draugų ir tikiuosi, kad tęsime šią draugystę. Turėjau galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias, nes seminarai vyko šia kalba. Niekada nepamiršiu bendrų akimirkų su jaunimu iš Lietuvos. JULIJA

Projekte aš susipažinau su kaimyninės šalies kultūra, išmokau kaimyninės šalies dainų ir šokių. Mano anglų kalbos žodynas tapo turtingesnis. Man patiko, kad užsiėmimai buvo pagrįsti pasitikėjimu ir bendradarbiavimu su lietuvių grupe. Mūsų santykiai buvo labai šilti ir draugiški. KONRADAS

Projekto dėka aš tapau atviresnė,  drąsesnė. Susipažinau su savo draugų Lietuvoje kultūra, pomėgiais. KLAUDIJA

 

Džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti tarptautiniame projekte, kuris man parodė, kaip reikia užmegzti tinkamus santykius tarptautinėje grupėje, kaip bendrauti, kaip motyvuoti save veikti. Vykdydami projektą mes buvome tolerantiški, atviri vienas kitam ir solidarūs, tai reiškia, kad mes bendradarbiavome. OLIWIA

Projekto dėka pradėjau laisviau kalbėti anglų kalbą. Susipažinau su kaimyninės šalies kultūra ir sutikau savo naująją draugę iš Lietuvos. Puikiai praleidome laiką vieni su kitais veiklų metu.  Vakarais kalbėjome apie projektą, apie mūsų kasdienį gyvenimą. Daug sužinojau, kaip organizuoti renginius, kaip plėtoti solidarumo ir dialogo kultūrą. Raginu visus dalyvauti tokiuose jaunimo mainuose. RADEK

Esu laimingas, kad galėjau atvykti į Lenkiją. Džiaugiuosi, kad galėjau sutikti naujų draugų. Ačiū už viską. MATAS

Tai buvo labai įdomus projektas. Lenkų grupė nariai buvo labai panašūs į mus, todėl su jais buvo lengva bendrauti. Mainų pradžioje jaučiausi šiek tiek įtemptai, nes buvau naujoje vietoje ir su nepažįstamaisiais. Tačiau su kiekviena diena aš dariausi atviresnis ir vis labiau pasitikėjau savimi. Ačiū už pakvietimą.  JUSTAS S.

Projekto metu aš susitikau nuostabių draugų ir pamačiau daug gražių vietų. Susitikime mes padarėme daug įdomių dalykų, mes organizavome festivalį, man tai buvo nauja patirtis. Ilgai prisiminsiu laisvalaikį, kai  vakarais šokdavome, žaisdavome, kalbėdavomės. Aš visų pasiilgsiu. AGOTA

Kai atvykau į Lenkiją, nemaniau, kad bus šitaip įdomu. Aš labai klydau. Visi užsiėmimai ir seminarai sužadino mano kūrybą, kėlė savivertę. Aš daug sužinojau apie solidarumą, toleranciją ir atvirumą. Ačiū už nuostabią savaitę Lenkijoje. Tikiuosi, kad mes dar pasimatysime. Geriausi linkėjimai iš Lietuvos.  JUSTAS P.

 

                                 

PROJEKTO KOORDINATORIUS

Už straipsnio turinį yra atsakingas autorius. Švietimo sistemos plėtros fondas ir Nacionalinio švietimo ministerija nėra atsakingi už šios informacijos naudojimą.

                                               „Arčiau vienas kito - Lenkijos ir Lietuvos atvirumo ir tolerancijos dirbtuvės“


Asociacija - Ekonominis forumas Strzyżów mieste kartu su partneriu iš Lietuvos, sporto klubu „ŽVELGAITIS“, įgyvendina projektą „Arčiau vienas kito - Lenkijos ir Lietuvos atvirumo ir tolerancijos seminaras“, kurį finansuoja Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų programa. Fondas finansuojamas nacionalinio švietimo ministro dotacija.

Pagrindinis projekto tikslas - ugdyti atvirumą, supratimą ir pagarbąkitam asmeniui. Projektas vykdomas 22-jų jaunuolių grupėje (11 jaunuolių iš Strzyżów savivaldybės ir 11 jaunuolių iš Žagarės seniūnijos). Į projekto susitikimą išvyko Žagarės regioninio parko direkcijos jaunimo savanoriai. Projekte yra numatytos įvairios veiklos,seminarai, kurie vyks liepos 28 - rugpjūčio 3 dienomis.

Projekto pradžia - 2019-04-01
Projekto pabaiga - 2019-09-02

2019 m. liepos 28 d. Pstrągovoje prasidėjo 7 dienų abiejų šalių jaunimo susitikimas, kurio metu bus organizuojami seminarai. Jaunimas diskutuos apie diskriminaciją, jos prevenciją, aiškinsis požiūrį į atvirumą, toleranciją, solidarumąir pasitikėjimą. Jaunimas, mokydamasis pasirinktų žodžių ir frazių, pristatys savo šalies liaudies ir šiuolaikinius šokius bei dainas, atskleis požiūrį į savo kultūrą, vertybes. Jaunimas vietos bendruomenei organizuos festivalį apie toleranciją, atvirumą ir solidarumą, kuris vyks rugpjūčio 2 d., 16 val., Miesto galerijoje, Strzyżów mieste. Renginys atviras ir yra kviečiami visi į šį įdomų renginį.

Projekto dalyviai išmoks užmegzti kontaktus ir ilgalaikius santykius. Darbas tarptautinėje grupėje išmokys dalyvius tolerancijos, solidarumo ir atvirumo žmonėms, kurie kalba kita kalba, turi skirtingą kultūrą ir papročius. Be to, dirbtuvės leis jauniems žmonėms susipažinti su kaimyninės šalies kultūra ir papročiais.

Dalyvavimas projekte plėtos jaunų žmoniųįgūdžius, tokius kaip kūrybinis mąstymas, darbas grupėje, organizaciniai įgūdžiai, bendravimas, mokys išsakyti savo požiūrį ir priimti kitų žmonių nuomonę.

 

Už straipsnio turinį yra atsakingas autorius. Švietimo sistemos plėtros fondas ir Nacionalinio švietimo ministerija nėra atsakingi už šios informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorė Dagmara Preisner

Vincentas Jarulaitis - Žagarės mokyklos įsteigėjas

Vincentas Jarulaitis 1859 m. gimė Raizgių kaime Šiaulių rajone. 1939 vasario 25 dieną palaidotas Aukštelkės bažnyčios šventoriuje.  Vincentas Jarulaitis ne tik kunigas, bet ir Rusijos imperijos valstybės deputatas, visuomenės veikėjas.

Nuo 1917 – 1920 m. Naujosios Žagarės bažnyčios klebonas. Jo iniciatyva sukurta bendrovė „Verpėjas“, kuri pastatė vandens malūną, elektrinę ir apšvietė miestelį.

1919 m. įsteigė ŽAGARĖS MOKYKLĄ.

 

Tradicinė devintokų išvyka į Kuršių Nerijos nacionalinį parką

Mūsų gimnazija jau dvyliktus metus iš eilės suteikia devintokams galimybę iš arti susipažinti su ypatinga Kuršių nerijos pusiasalio gamta ir pabūti jaukiame jos prieglobstyje. Devintokai niekada nepraleidžia tokios puikios progos ir noriai vyksta į šią kelionę.

 

                           

Aplankėme Žemaitijos nacionaliniame parke esantį Plokštinės šaltojo karo muziejų. Šiandien šis slaptas objektas atviras lankytojams. Buvusioje raketų ir vidaus įrenginių valdymo aparatinėse įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje.

 

Persikėlę per Kuršių marias keltu, patekome į Kuršių neriją. Ten laukė senai išbandytas kelionės maršrutas: Smiltynė, Juodkrantė, Pervalka, Nida. Kelionės metu aplankėme Klaipėdos Jūrų muziejų, kur stebėjome nepakartojamą delfinų šou. Nepraleidome progos pasivaikščioti atnaujinta Lietuvos jūrų muziejaus akvariumo ekspozicija. Juodkrantėje susipažinome su pamario istorija, grožėjomės nuostabiu vaizdu atsivėrusiu nuo miestelio krantinės. Gyvai stebėjome kormoranų nualintą girią. Naglių gamtiniame rezervate turėjome progą paliesti pamario smėlį, įvertinti mirusiųjų kopų grožį ir pafantazuoti, kad čia kaip Sacharos dykumoje.

 

Nepraleidome progos aplankyti įspūdingiausią vietą Lietuvoje  - Parnidžio kopą. Ant Parnidžio kopos galima stebėti saulės kelią. Aplankę Vytauto Kernagio skulptūrą, nusilenkę garsiam dainiui, patraukiame į Nidos etnografines kapines. Ten susipažinome su kuršininkų antkapinėmis lentomis – krikštais.

                          

Ši kelionė – tai netradicinė geografijos, istorijos ir biologijos integruota pamoka, suteikianti mokiniams daug žinių apie vieną unikaliausių Lietuvos vietų – Kuršių neriją. Ekskursiją surengė geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė.

Į Žagarę grįžome šiek tiek pavargę, bet pamatyti vaizdai bei patirti nauji įspūdžiai viską atpirko!

Devintokų vardu, IIa g kl. mokinys Justas Pamparas

Gimnazijos laikraštis „12 pakopų“
Gimnazijos jubiliejaus proga, mokinių taryba išleido mokyklai skirtą „12 pakopų“ laikraščio numerį.

Laikraštį galite atsiversti paspaudę šią nuorodą:

1-10 iš 1057 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order