Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Informacija būsimų pirmokų tėveliams


Informacijos rasite paspaudę šią nuorodą:


Gyvybės mokslų centre vyko baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys

Birželio 12 d.. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko  baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys ir geriausių darbų autorių apdovanojimas. Jaunuosius tyrėjus sveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LMNŠC direktorius Algirdas Sakevičius bei GMC direktoriaus pavaduotojas bendriesiems reikalams Rokas Abraitis.

 


Konkursas skirtas 1-11 klasių mokiniams, kurie mėgsta tyrinėti, žavisi gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika ir sugeba savao patirtimi pasidalinti. Konkurso darbą, kuris gali būti atliekamas per pamokas ar neformaliojo švietimo veiklas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama mokytojo ar mokytojų. Tiriamasis darbas turi būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių srities, galima atlikti ir jungtinį kelių mokomųjų dalykų darbą. Visą eksperimento eigą reikia nufilmuoti.  Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su STEAM krypčių mokytojų asociacijomis.

 

Šiemet  konkurse  dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Tarp geriausiųjų -net trys Žagarės gimnazijos moksleivių darbai. Ketvirtokai  Julija Arlauskaitė, Domantas Labanovas, Samanta Sebežnikovaitė, Gabrielė Valytė, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Elenos Gurskienės ir fizikos –IT mokytojos Astos Radžvilienės, pristatė darbą „Namų atsparumo žemės drebėjimui tyrimas”. Septintokės Santa Devėnaitė, Aistė Gecaitė, Aistė Palilionytė, Rusnė Prokopenko, Roberta Šilianskaitė atliko darbą „Automobilio greičio priklausomybės nuo skriemulių dydžio ir krumpliaračių dantukų skaičiaus tyrimas”. Devintokų komanda: Agota Galkauskytė, Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gintarė Misevičiūtė, Justas Pamparas - tyrinėjo EV3 robotų ultragarsinio jutiklio savybes bei pritaikymą ir paruošė darbą „Ultragarsinio jutiklio tyrimas”. Septintokių ir devintokų darbo vadovė Asta Radžvilienė. Visi Žagarės gimnazijos moksleivių darbai buvo įvertinti II vieta skirtingose amžiaus grupėse. Moksleiviai ir mokytojai apdovanoti Švietimo ministerijos įsteigtomis asmeninėmis dovanėlėmis.

 

Žagarės gimnazistų darbų pagrindas buvo jau antrus metus mokykloje ugdymui naudojami robotikos Lego Wedo2 ir EV3 robotų rinkiniai. Su robotais mokiniai atliko tiriamuosius darbus, konstravo, programavo. Tai inovatyvios ir dar nedaugelyje respublikos mokyklų naudojamos mokymo ir mokymosi priemonės.

 IT mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

 

Žagarės gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo piligriminėje kelionėje Šv. Jokūbo keliu

2018 m. gegužės 12 d. Žagarės Šv. Jokūbo kelio jaunieji ambasadoriai, Žagarės gimnazijos mokiniai ir mokytojai, Žagarės piligrimų bendruomenės nariai dalyvavo piligriminėje kelionėje Šv. Jokūbo keliu. Į ją mus pakvietė vykti Europos parlamento narė, Nepriklausomybės akto signatarė, dr. Laima Andrikienė. Tai mums buvo didžiulė dovana. Pirmiausia aplankėme Vilniaus Šv. Stanislovo Ir Šv. Vladislovo Arkikatedrą baziliką, jos požemius ir Šv. Kazimiero koplyčią. Vėliau Gedimino prospektu patraukėme link Lukiškių aikštės į Vilniaus Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčią. Prie jos mus pasitiko parapijos asistentė Rita Bagdonaite, kuri mums įdomiai papasakojo bažnyčios istoriją, pristatė Lukiškių Dievo Motinos stebuklingą paveikslą ir kartu klausėmės skambančio kariljono muzikos. Iš 61 varpo sudarytas instrumentas yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. 2015 m. birželio 28 d. Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje įvyko iškilminga jų šventinimo ceremonija. Kariljono koncertinis debiutas įvyko 2015 m. rugsėjo 6 d., atidarant penktąjį tarptautinį Šv. Jokūbo sakralinės chorinės muzikos festivalį. Kariljono varpus išliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla „Royal Eijsbouts“, puoselėjanti senas varpų liejimo tradicijas.

 

Iš Vilniaus vėliau keliavome į Žeižmarius,.miestelį Kaišiadorių rajone, prie magistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios (pastatytos 1924 m.) mus pasitiko klebonas kun. Rokas Puzonas. Maloniai mums sutiko papasakoti apie pasakiško grožio bažnyčią ir jos istoriją. Per Žiežmarius teka Strėva. Pirmą kartą Žiežmariai minimi XIV a. kryžiuočių žygių aprašymuose. Spėjama, kad 1348 m. ties Žiežmariais prie Strėvos įvyko LDK kariuomenės, vadovaujamos Algirdo ir Kęstučio, mūšis su kryžiuočiais (Strėvos mūšis).

 

Iš Žiežmarių keliavome į Jonavą. Prie Šv. Jokūbo bažnyčios mus pasitiko zakristijonas Regimantas Tamelis, kuris mus šiltai priėmė ir įtikinamai papasakojo apie parapiją, pristatė bažnyčios istoriją, palydėjo į bažnyčios požemius ir parodė bajorų Kosakovskių kriptą, kurioje palaidotas vyskupas Juozapas Kosakovskis. Jis mirė 1794 m. gegužės 8 d. ir jo palaikai 1795 m. buvo atvežti ir palaidoti Jonavos bažnyčioje. Taip pat pamatėme Lietuvos didžiojo etmono Simono Martyno Kosakovskio (1741–1794 m.), Napaleono adjutanto, generolo Juozapo Antano Kosakovskio (1772–1842 m.) amžinojo poilsio vietą.

 

Kelionės diena prabėgo greitai ir pasistiprinę Jonavos picerijoje, skubėjome atgal link namų. Aplankę tiek daug gražių bažnyčių ir užsidėję į savo piligrimų pasus antspaudus, esame dėkingi, kad Žagarė turi tiek daug gerų žmonių, gerai besimokančių gimnazistų ir nepakartojamų mokytojų, kurie jungiasi į Šv. Jokūbo kelio veiklą. Tikimės, kad kuriamos gražios tradicijos mūsų miesteliui duos gerą vaisių.

                                       

Joniškyje vyko bėgimas „Bėgam už laimingą vaikystę“

Birželio 1 dieną, vaikų gynimo dienos proga, Joniškyje vyko bėgimas „Bėgam už laimingą vaikystę“. Čia labai gausiai ir sėkmingai pasirodė Žagarės gimnazijos bėgikai. Patys jauniausieji varžėsi 1 km distancijoje. Mergaičių tarpe puikiai pasirodė Deimilė Šimaitytė, kuri iškovojo auksą ir Saulė Kragaitė, kuriai atiteko bronza. Berniukų tarpe antrą vietą laimėjo Lukas Veikalas, trečią – Tomas Gakas. 2003-2006 m. g. vaikų tarpe 2 km distancijoje trečią vietą laimėjo Adrija Prokopenko, berniukų tarpe taip pat trečias finišavo Lukas Danilevičius. 2000-2002 m. g. berniukų tarpe pirmą vietą laimėjo Edgaras Lakačiauskas. Varžybų prizininkai buvo apdovanoti atminimo medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai, kurie įveikė trasą, galėjo vaišintis ledais ir mėgautis batutais.

Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai savo jėgas išbandė Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje

Birželio 2 dieną Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai savo jėgas išbandė Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje, Senvagėje, kur liepsnojo olimpinės dienos deglas ir įsikūrė ištisas aktyvaus laisvalaikio ir sporto miestelis. Stendai, aikštelės, išbandymų trasos, 83 sporto šakos ir rungtys, kurias nemokamai galėjo išbandyti kiekvienas. Rytas prasidėjo masine „Impuls“ mankšta ir tradiciniu olimpinės mylios bėgimu (1988 m). Užsiregistravę dalyviai gavo dalyvio pasus, kuriuose už kiekvieną išbandytą rungtį rinko taškus ir galiausiai keitė į rėmėjų įsteigtus prizus: LTeam marškinėlius, kaklaskares, Audimas kepuraites, medalius, sportines kuprines, lipdukus.

Kai kuriose rungtyse buvo galima laimėti ir piniginių prizų. 300 m irklavimo rungtyje puikiai pasirodė Rusnė Prokopenko ir Danielius Cerezuela, kurie iki 14 m amžiaus vaikų grupėse iškovojo pirmąsias vietas ir laimėjo po 100 eurų grynaisiais. Dieną vainikavo Radistų ir Ievos Zasimauskaitės pasirodymai.

Šiauliuose vyko Šiaulių miesto jaunučių ir jaunių lengvosios atletikos pirmenybės

Gegužės 22-23 dienomis Šiauliuose vyko Šiaulių miesto jaunučių ir jaunių lengvosios atletikos pirmenybės. Čia susirinko lengvaatlečiai iš Alytaus, Utenos, Kelmės bei kitų Lietuvos miestų bei rajonų. Varžybose startavo ir Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai. Net du sidabro medalius merginų jaunių grupėje iškovojo Gintarė Misevičiūtė, kuri 3 kg rutulį nustūmė 10,53 m, o 1 kg diską nusviedė 23,85 m. Vaikinų jaunių grupėje 4 kg rutulio stūmimo rungtyje trečią vietą laimėjo Aironas Zubkovas (11,75 m).

Žagarės gimnazijos bėgikai dalyvavo didžiausiame bėgimo renginyje Pabaltyje – Rygos maratonas 2018

Sekmadienį (gegužės 20 d.) Žagarės gimnazijos bėgikai dalyvavo didžiausiame bėgimo renginyje Pabaltyje – Rygos maratonas 2018. Čia susirinko virš 30 tūkst. bėgikų iš viso pasaulio (virš 70 šalių atstovai). Sportininkai varžėsi maratono (42,195 km), pusmaratonio (21 km), 10 km ir 6 km distancijose.

Mūsų gimnazijos atstovai bėgo 6 km ir 10 km distancijose. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija įvertino Rygos maratoną kaip vieną iš geriausių pasaulyje suteikdama prestižinį IAAF „Bronze Label“ statusą, patvirtinantį jo aukštą kokybę bei puikų organizacinį lygį. Lattelecom Rygos maratonas 2018 ypatingas tuo, kad tai -  Latvijos šimtmečio maratonas. Šiais metais Latvijai sukako 100 metų. Dainų šventės ir liaudies folkloro elementai, muzika, ypatingi šimtmečio punktai trasoje, specialiai šimtmečiui sukurtas medalis, marškinėliai, dovanos bei visiškai nauji trasos etapai – tai tik keletas ypatingojo šimtmečio maratono elementų. Trasa driekėsi per patį Rygos miesto centrą, bėgikai mėgavosi didžiausio Baltijos šalių miesto žavesiu.

Atvira pamoka – viktorina „Įdomioji logopedija“

Gimnazijos ketvirtokų komanda, vadovaujama logopedės Laimos Radvilienės, dalyvavo rajoninėje, jau tradicine tapusioje atviroje pamokoje – viktorinoje „Įdomioji logopedija“. Šiais metais rajono ketvirtokai buvo pakviesti į Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklą. Bendraamžiams iš Saulės progimnazijos, Žagarės gimnazijos, Gataučių ir Gasčiūnų mokyklų teko prisiminti per keturis metus įgytas žinias ir įveikti specialiosios pedagogės – logopedės Renatos Kvedaraitės sumaniai parengtas užduotis.

Savo žinias ir gebėjimus teko parodyti ir komandas lydėjusioms logopedėms. Naudojantis planšetiniais kompiuteriais, teko išspręsti kryžiažodį „Skaitmeninis muziejus“. Pedagogių draugiškumas ir tarpusavio pagalba padėjo susidoroti su užduotimi. Atlikusios užduotį, logopedės buvo maloniai nustebintos, nes kryžiažodžio atsakymas nurodė vietą, kur paslėpti komandų vadovėms skirti prizai.

Po konkurso komandos ir jų vadovės buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiais prizais.

Logopedė Laima Radvilienė

Žagarės gimnazija dalyvauja projekte
Gimnazija dalyvauja projekte Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001).

Žagarės gimnazijos jaunųjų lengvaatlečių sėkmė varžybose

Trečiadienį (gegužės 16 d.) patys jauniausi Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai varžėsi Gasčiūnuose, kur vyko Joniškio rajono vaikų pirmenybės (varžybos vyko ryte) ir Šiauliuose, kur vyko Šiaulių miesto vaikų pirmenybės (varžybos vyko po pietų). Gasčiūnuose aukso medalį iškovojo ir asmeninį rezultatą 5 cm pagerino Adrija Prokopenko (1,30 m).

Šiauliuose vaikai rungėsi dvejose amžiaus grupėse – 2005-2006 m. g. ir 2007 m. g. ir jaunesni. Varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais. Vyresniųjų mergaičių grupėje dvi trečiąsias vietas iškovojo Adrija Prokopenko – 60 m b/b ir šuolio į aukštį sektoriuje. Jauniausiųjų sportininkų grupėje aukso medalius laimėjo Aurimas Vipartas (kamuoliukas), Aistis Grikis (300 m), Deimilė Šimaitytė (300 m), Saulė Kragaitė (600 m), Kristina Goštavičiūtė (1000 m) ir Kajus Sebežinkovas (1000 m). Sidabro medalį 600 m bėgimo rungtyje iškovojo Lukas Veikalas.

1-10 iš 935 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order