Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Inkilų kėlimo šventė

Kovo 22 d. jaunieji Žagarės gimnazijos gamtininkai dalyvavo pavasarinėje inkilų kėlimo šventėje Žagarės miške.

Mus pasitiko Žagarės regioninio parko darbuotojas R. Ginkus. Kartu nuvykome į mišką. Ekologas  R. Ginkus mums nemažai papasakojo apie paukščius, kurie peri inkiluose, apie pačius inkilus ir kaip juos teisingai pagaminti bei įkelti. Vėliau visi norintys galėjo kabinti inkilus. Buvo daug įspūdžių, kalbų ir juoko. Smagu padėti sparnuočiams įrengti namelius, o dar smagiau nugalėti save ir aukščio baimę!

Džiaugiamės, kad galėjome saulėtą dieną pabūti gamtoje, išmokti praktines pamokas ir padėti mažiesiems miško gyventojams.

Biologijos mokytoja metodininkė Daiva Skirienė

Minint Pasaulinę Žemės dieną

Joniškio Slančiausko progimnazijoje vyko konferencija „Aplinka ir žmogus“. Jos metu rajono mokiniai pristatė 22 projektinius darbus gamtos ir kultūrine tematika. Mūsų gimnazijos mokiniai šiai kasmetinei konferencijai pateikė 9 pranešimus.

 

 „Kamštelių panaudojimas“ pristatė 1 klasės mokiniai - Denas Dargužas, Deimilė Šimaitytė,Vakaris Vaičiulis, jiems padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja metodininkė  Nijolė Vadapalienė.

 „Robotuko ratų sukimosi greičio priklausomybės nuo galios tyrimas“ pristatė 4 klasės mokiniai - Vytautė Kvainauskaitė, Gediminas Lukšas, Aivikas Gricius, Matas Gylys, Robertas Doroškevičius, jų darbo vadovės pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė ir fizikos ir informatikos mokytoja metodinibnkė Asta Radžvilienė.

 

„Gaižaičių seniūnijos nykstantys ir išnykę kaimai“ - Filomena Urencaitė, Domantas Šimaitis Ig kl.

„Kuriu žemėlapį. Maironio kelias per Lietuvą“ - Karolis Liepa, Mantvydas Budrys, Rokas Doviltis Ig kl.

„Gamtos ir žmogaus sąšauka Žagarės seniūnijos išnykusiame Dilbinėlių kaime“ - Estera Pranciulytė III g kl.

Darbų vadovė geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė.

 

„Robotukų traukos jėgos priklausomybės nuo trinties tyrimas“ - Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gintarė Misevičiūtė,
Justas Pamparas 8a kl. Darbo vadovė fizikos ir informatikos mokytoja metodinibnkė Asta Radžvilienė.

„Žagarėje žiemojantys paukščiai“ - Modestas Augustauskas, Mindaugas Pranciulis, Karolis Skirius IIg kl.

 

„Mano egzotiniai augalai“- Domas Šimaitis Ig kl. Darbų vadovė biologijos mokytoja metodininkė Daiva Skirienė. Domanto Šimaičio padarytas inkilėlis laimėjo 3 vietą inkilėlių konkurse.

„Kaip iš pieno pasigaminti įvairius gaminius?“ - Brigita Mitrikaitė, Viltė Prokopenko IIg kl. Darbo vadovė vyr. chemijos mokytoja Renata Vaineikytė.

Padėka ŽEMEI

Mūsų ŽEMĖ — tai didelis vieškelis, o mes, žmonės,— keliautojai.
H. HELNĖ

Gausus Že­mės dienai skirtų ren­gi­nių cik­las Žagarės gimnazijoje pra­si­dėjo labai pakiliai.

Ska­ti­ndami dar kartą at­kreip­ti jaunimo dė­me­sį į egzistuojančias eko­lo­gi­nes pro­ble­mas, besaikį var­to­ji­mą, tar­šos ma­ži­ni­mą ir gam­tos sau­go­jimą,  Žagarės regioninio parko direkcija pakvietė Žagarės gimnazijos bendruomenės 1-5 kl. mokinius įsijungti į tarptautinį socialinį projektą „Apkabinkime Žemę kartu“ ir įteikti ŽEMEI dėkingumo, meilės, rūpestingumo dovaną -  bendrą šokį. Šokiui ir emocijai išreikšti pasirinkta G. Paškevičiaus daina „Mano kraštas“. 


Tema dažnai vaikams girdima - gyva, banguojanti, meile ir šiluma užliejanti mūsų ŽEMĖ. Supa  ji mus aukštesniais ir žemesniais kalneliais, žydinčiais slėniais, paukščių giesmėmis pripildytais miškais, žydrais ežerais ir vingiuojančiomis upėmis, staugiančiomis mašinų virtinėmis ir didžiuliais gamyklų kaminais  atnešdama naują dieną, darbą ir poilsį, džiaugsmą ir meilę, rūpestį ir skausmą...

XXI amžiuje žmogus išpuiko, jis pasijuto esąs ne Žemės kūrinys, o šeimininkas. Žmogus iš Žemės  vis daugiau reikalauja, be gailesčio tuština jos aruodus, o gražina, deja, užterštą orą, nuodingą vandenį, nualintą dirvą ir žūstančią gyvąją gamtą...

Per keliolika minučių šokio, mokiniai mintyse sugebėjo Žemę perskristi su paukščiais, pereiti per ją su metų laikais, pamatyti vėjo ir vandens kelius, laikyti ją savo rankose... Džiaugiuosi, kad daugumos akyse buvo galima išskaityti meilę Žemei: lyriškai ilgesingą, šviesiai iškilmingą, graudžiai skaudžią.

Manau, kad neklystu sakydama, kad šokis – dovana Žemei - savo tikslą pasiekė. Jei prieš šokį mokiniai buvo nekalbūs, tai po šokio mokiniai pajuto norą kalbėti apie Žemę. Duodami interviu jie vienas kitą papildydami vardino  priežastis, kada Žemė liūdi, kada verkia, o kada ji džiūgauja ir yra linksma.  Vaikai įsipareigojo nešiukšlinti, elgtis gamtoje atsakingai, taupyti elektrą ir vandenį, dalyvauti talkose tvarkant aplinką, pasirūpinti savo kiemo švara.

Pasveikinę šokėjus  šios gražios šventės proga, organizatoriai priminė, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja rūpintis Žemės išsaugojimu, konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo.

Ačiū direkcijos savanorėms Kamilei ir Livetai, pasisiūliusioms padėti organizuoti renginį.

Vida Paulauskienė, gimnazijos mokytoja, direkcijos vyr. specialistė

Kovo 22 d. Žagarės gimnazijoje buvo minima Pasaulinė vandens diena.

Gimnazijos bendruomenė bandė išsiaiškinti, kuris vanduo skaniausias ir paskelbė akciją - „Skaniausio vandens rinkimai“.  Pertraukos metu degustavome  vandenį iš šaltinio, iš mokyklos čiaupo, virinto, iš namų gręžinio ir parduotuvėje perkamo vandens. Skaniausio vandens titulą laimėjo šaltinio vanduo, kuris yra Žvelgaičio kalno papėdėje.

 

Be maisto žmogus gali išgyventi keliasdešimt dienų, tuo tarpu be vandens - vos dieną, kitą. Organizme vandens sumažėjus vos 1 procentu, pajuntamas troškulys. Jei žmogus nuolat vartoja nepakankamai skysčių, troškulio pojūtis išsireguliuoja, nebejaučiama, kada būtina atsigerti. Dažnai troškulys painiojamas su alkiu: ima atrodyti, kad norisi valgyti, kai iš tikrųjų organizmas reikalauja skysčių. Tinkamiausiu ir naudingiausiu organizmui laikomas negazuotas, tyras vanduo. Tuo tarpu sultys, įvairūs gėrimai, kava, arbata (visi skysčiai, kurie turi skonį) laikomi maistu.

 

Kodėl organizmui reikia vandens?

 · Vanduo perneša maistingąsias medžiagas į kitus organus.

  • Vanduo mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį.
  • Vanduo apsaugo ir sutepa sąnarius bei sustiprina raumenis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Malinauskienė

Šiauliuose vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos trikovių komandinės pirmenybės

Šiauliuose penktadienį vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos trikovių komandinės pirmenybės. Jose puikiai pasirodė Joniškio rajono lengvaatlečių komanda, kuri Lietuvos rajonų grupėje iškovojo antrąją vietą (41 tšk.). Iki aukščiausio apdovanojimo mūsų rajono sportininkų komandai pritrūko dvejų taškų.

Puikiai merginų metimų trikovėje (kurioje varžėsi net 26 dalyvės) pasirodė Gintarė Misevičiūtė, kuri po dvejų rungčių pirmavo ir tik trečioje rungtyje keliais taškais nusileido varžovei iš Klaipėdos ir iškovojo sidabro medalį (2013 tšk.). Gintarė greičiausia buvo 30 m bėgimo rungtyje (5,17 s), taip pat ji toliausiai nustūmė 3 kg rutulį (10,49 m). 2 kg rutulys Gintarei nuskriejo 12,78 m.

Kovo 11-osio minėjimas

Š.m. kovo 10 d. (penktadienį) minėjome Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Visą Žagarės gimnazijos bendruomenę kvietėme apsirengti geltonai – žalia – raudonai arba turėti po tokios spalvos akcentą bei, žinoma, nepamiršti uniformos.

Per ilgąsias pertraukas klasių vadovai ir jų auklėtiniai bei norintys mokytojai rinkosi į sporto salę bendrai nuotraukai, kadangi gimnazija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“, skirtoje 27-osioms Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti.

Pertraukų metu I gimnazijos aukšte skambėjo dainos ir muzika Lietuvai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Toma Kiminienė

Netradicinio ugdymo diena, skirta Vasario 16-ajai

2017 m. vasario 15 d. buvo skirta Vasario 16-ajai – Lietuvos gimtadieniui. Ši diena netradicinė, nes mokiniams nevyko pamokos.

Kadangi 1-5 klasių mokiniai tą savaitę ilsėjosi, dirbo tik 6-8, I g - IV g klasių mokiniai.

Veikla prasidėjo iš pat ryto. Pirmąją pamoką vaikai kartu su klasių auklėtojomis gamino Lietuvos vėliavėles bei kitą tautinę atributiką, o III g klasės mokiniai gimnazijos langus papuošė trispalviais laisvės skrydį simbolizuojančiais paukščiais,. Antros pamokos metu visi susirinko gimnazijos kieme bendrai nuotraukai „Aš tikrai myliu Lietuvą“.

  

Po to visa gimnazijos bendruomenė ėjo į Žagarės miesto aikštę, kur buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Gimnazijos direktorius trumpai papasakojo, kodėl ši diena mums tokia svarbi. Kad vaikai pajustų tautiškumo dvasią, iš rankų į rankas buvo perduodama Lietuvos trispalvė.

 

                              

Grįžę į mokyklą po eitynių, pradėjome ruoštis „Šauniausio gimnazisto 2017“ rinkimams. Konkurse dalyvavo net septyni mokiniai: I g kl. mokiniai Domas Šimaitis ir Vilija Miežytė, II g kl. mokinės Viltė Prokopenko, Simona Klevinskaitė ir Brigita Mitrikaitė bei III g kl. mokinės Gabrielė Galkauskaitė ir Aušrinė Peleckytė. Dalyvių laukė Šauniausio gimnazisto 201 diplomas ir puikūs prizai: belaidė USB kolonėlė, USB atmintukai, knygos, didžiulis rankšluostis, gimnazijos mokinių bendrovės „MMB Business Class 20 eurų dovana , 20, 10 ir 5 eurų čekiai apsipirkti Žydrūno Pranciulio parduotuvėje bei Armidos Zaleckienės paruošti suvenyrai.

 

Konkursą sudarė 5 klausimų turai ir kūrybinė užduotis - piešinys „Laisvė Lietuvai“. Po kiekvieno turo renginio vedėjos žaviosios IIIg klasės mokinės Toma Petrylaitė ir Sandra Lešinskaitė uždavė  klausimus  žiūrovams. Teisingai atsakiusiųjų taip pat laukė prizai. O kad žiūrovams, dalyviams bei komisijai nebūtų liūdna, juos linksmino mažosios šokėjos, pradinių klasių mokinės Adrija Prokopenko, Skaistė Tautkaitė  , Ula Vaikalaitė ir Goda Kiminaitė (mergaites ruošė šokių mokytoja Rita Raubickienė) bei 8a klasės dainininkės Justina Domkutė, Paulina Kristinytė, Agota Galkauskytė ir Elvina Mikalauskaitė.

 

Po įnirtingos gimnazistų kovos ir sunkaus komisijos darbo  buvo išrinktas „Šauniausias gimnazistas 2017“.  Nugalėjo  IIg klasės mokinė Viltė Prokopenko. Antroji vieta atiteko bendraklasei  Brigitai Mitrikaitei, trečioji – IIIg klasės mokinei Aušrinei Peleckytei. Šaunuolės mūsų gimnazistės.

 

 Vasario 6-10 dienomis 5- 8 klasių moksleiviai rinko Mandagų, kultūringą, šaunų 5-8 kl. moksleivį . Juo tapo septintokas Justas Stabrauskas , kuriam  renginio metu atiteko apdovanojimas bei prizas – teniso raketės.

                                   

Netradicinio ugdymo diena, skirta Vasario 16-ajai,buvo smagi ir įsimintina: paminėjome Lietuvos gimtadienį, išsirinkome šauniausius, mandagiausius, kultūringiausius mūsų gimnazijos mokinius, sužinojome daug įdomių dalykų bei turiningai praleidome laiką. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo: Almai Kančelskienei, Stasei Grinienei, Linai Margytei, Tomai Kiminienei  už paruoštus klausimus turams, Ritai Raubickienei  už sukurtą renginio scenarijų, gimnazijos direktoriui Virgilijui Kančelskiui  už prizus, Sauliui Gedžiui už muziką, Aušrai Dunauskienei  už rinkimų „Mandagus, kultūringas, šaunus“ organizavimą, III g klasės mokinėms Tomai Petrylaitei ir Sandrai Lešinskaitei  už renginio vedimą,  gimnazijos meistrams  už paruoštą renginiui salę.

                            

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Toma Kiminienė

Popietė ,,Suk suk ratelį“ Žagarės vaikų lopšelyje-darželyje „Vyšniukas“

Darželio bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės dienos atkūrimą paminėjo susirinkusi į šventinę popietę ,,Suk suk ratelį“.

 

Šioje  popietėje pasirodė Žagarės gimnazijos merginų tautinių šokių kolektyvas, kuriam vadovauja mokytojas Andrius Petkauskas. Gėrėjomės merginų atliekamais šokiais ir nuostabiai gražiais jų tautiniais kostiumais.

 

Vaikučiai parodė, kokių lietuvių liaudies šokių ir ratelių yra išmokę. Teko pasimokyti ir naujų šokių. Visų veidai pasipuošė šypsenomis, kai merginos šokėjos ir darželio vaikučiai šoko kartu.

 

Liaudies šokių sūkuryje sukosi merginos, darželinukai ir jų tėveliai.

 

Ačiū  merginoms ir jų vadovui už gražias akimirkas.

 

Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Navickaitė

Jonavoje jau XXVIII-ą kartą vyko gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“

Kovo 11-ąją Jonavoje jau XXVIII-ą kartą vyko gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“, kuris sukvietė daugybę bėgimo entuziastų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir NATO karių iš JAV, Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos. Varžybose sėkmingai bėgo ir Žagarės gimnazijos auklėtiniai. Ši diena skirta ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir pabūti bendraminčių draugijoje bei save išmėginti bėgime.

                       

Sporto mėgėjai miesto gatvėmis galėjo įveikti 3,4 km ir 15 km nuotolius. Šiais metais varžybose panoro dalyvauti rekordiškai didelis skaičius dalyvių (užsiregistravo virš 700 bėgikų). Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti įvairiose amžiaus kategorijose. 3,4 km nuotolyje, „liaudies bėgime“ (1999 m gimimo ir vyresni) vyrų grupėje trečiąją vietą užėmė Joniškio sporto centro treneris Ruslanas Prokopenko (13:27), tik trys sekundės nuo bronzos teskyrė Žilviną Balsį, kuris užėmė ketvirtą vietą (13:30).

                    

M-15 mergaičių grupėje  ketvirtąją vietą iškovojo Gintarė Misevičiūtė (3,4 km – 16:00). V-15 berniukų grupėje šeštą vietą laimėjo Lukas Danilevičius (13:39). V-17 vaikinų grupėje šeštą vietą laimėjo Airidas Mituzas (14:07), septintas liko Laurynas Laukutis (14:22). V20 amžiaus grupėje 15 km bėgęs Egidijus Balsys užėmė aukštą šeštą vietą (01:00:30). Apdovanojimų ceremonija vyko tik prieš dvi savaites atidarytoje, dar dažais kvepiančioje Jonavos sporto arenoje. Čia taip pat buvo apdovanoti „Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos taurės – 2016“ turnyro prizininkai.

                     

M-13 mergaičių grupėje antrąją vietą laimėjo Rusnė Prokopenko, trečioji liko Roberta Šilianskaitė. V15 vaikinų grupėje pirmą vietą laimėjo Airidas Mituzas, antras liko Laurynas Laukutis.V13 vaikinų grupėje trečią vietą laimėjo Lukas Danilevičius. Kaip jauniausia varžybose dalyvavusi bėgikė dovanomis ir gražuole taure buvo apdovanota Kamilė Rakštytė. Prieš prizininkų apdovanojimą visi bėgikai, miestelėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti sudalyvauti patriotiškoje eisenoje Jonavos gatvėmis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Įspūdingoje, su tautiška simbolika eisenoje, kartu su Lietuvos bei NATO kariais, įvairių Jonavos miesto mokyklų ir darželių, organizacijų atstovais, žygiavo ir žagariečiai.

Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai dalyvavo Šiaulių miesto vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos trikovės pirmenybėse

      Kovo 9 d Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai dalyvavo Šiaulių miesto vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos trikovės pirmenybėse. Tai buvo savotiškas jėgų patikrinimas prieš kovo 17-ą vyksiančias Lietuvos jaunučių trikovės pirmenybes. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis.

Berniukų sprinto trikovėje nepralenkiamas vėl buvo Daniel Cerezuela (1570 tšk.), kuris 200 m rungtyje pasigerino asmeninį rezultatą (27,31 s). Berniukų metimų trikovėje nugalėtoju tapo Rytis Kiškis (1196 tšk.), antrą vietą užėmė Saimonas Kurauskas (1149 tšk.). Vieno taško iki trečios vietos pritrūko Justui Simučiui (1094 tšk.). Mergaičių bėgimų dvikovėje antrąją vietą laimėjo Kamilė Rakštytė (670 tšk.), trečia liko Gabrielė Valytė (282 tšk.). Jaunučių metimų trikovėje antrą vietą laimėjo Aironas Zubkovas (1709 tšk.). Merginų jaunučių metimų trikovėje pirmąją vietą iškovojo Gintarė Misevičiūtė (2024 tšk.). Jaunučių bėgimo trikovėje ketvirtas liko Lukas Danilevičius (146 tšk.). Vaikų bėgimų trikovėje penktą vietą laimėjo Remigijus Trapas.

1-10 iš 775 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order