Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

„Arčiau vienas kito - Lenkijos ir Lietuvos atvirumo ir tolerancijos dirbtuvės“


Asociacija - Ekonominis forumas Strzyżów mieste kartu su partneriu iš Lietuvos, sporto klubu „ŽVELGAITIS“, įgyvendina projektą „Arčiau vienas kito - Lenkijos ir Lietuvos atvirumo ir tolerancijos seminaras“, kurį finansuoja Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų programa. Fondas finansuojamas nacionalinio švietimo ministro dotacija.

Pagrindinis projekto tikslas - ugdyti atvirumą, supratimą ir pagarbąkitam asmeniui. Projektas vykdomas 22-jų jaunuolių grupėje (11 jaunuolių iš Strzyżów savivaldybės ir 11 jaunuolių iš Žagarės seniūnijos). Į projekto susitikimą išvyko Žagarės regioninio parko direkcijos jaunimo savanoriai. Projekte yra numatytos įvairios veiklos,seminarai, kurie vyks liepos 28 - rugpjūčio 3 dienomis.

Projekto pradžia - 2019-04-01
Projekto pabaiga - 2019-09-02

2019 m. liepos 28 d. Pstrągovoje prasidėjo 7 dienų abiejų šalių jaunimo susitikimas, kurio metu bus organizuojami seminarai. Jaunimas diskutuos apie diskriminaciją, jos prevenciją, aiškinsis požiūrį į atvirumą, toleranciją, solidarumąir pasitikėjimą. Jaunimas, mokydamasis pasirinktų žodžių ir frazių, pristatys savo šalies liaudies ir šiuolaikinius šokius bei dainas, atskleis požiūrį į savo kultūrą, vertybes. Jaunimas vietos bendruomenei organizuos festivalį apie toleranciją, atvirumą ir solidarumą, kuris vyks rugpjūčio 2 d., 16 val., Miesto galerijoje, Strzyżów mieste. Renginys atviras ir yra kviečiami visi į šį įdomų renginį.

Projekto dalyviai išmoks užmegzti kontaktus ir ilgalaikius santykius. Darbas tarptautinėje grupėje išmokys dalyvius tolerancijos, solidarumo ir atvirumo žmonėms, kurie kalba kita kalba, turi skirtingą kultūrą ir papročius. Be to, dirbtuvės leis jauniems žmonėms susipažinti su kaimyninės šalies kultūra ir papročiais.

Dalyvavimas projekte plėtos jaunų žmoniųįgūdžius, tokius kaip kūrybinis mąstymas, darbas grupėje, organizaciniai įgūdžiai, bendravimas, mokys išsakyti savo požiūrį ir priimti kitų žmonių nuomonę.

 

Už straipsnio turinį yra atsakingas autorius. Švietimo sistemos plėtros fondas ir Nacionalinio švietimo ministerija nėra atsakingi už šios informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorė Dagmara Preisner

Žagarės gimnazija šventė šimto metų jubiliejų

Birželio 22 d. Žagarės gimnazija sukvietė esamus ir  buvusius mokinius, svečius į šimtmečio minėjimą. Dėkojame visiems, kurie atvyko ir pagerbė gimnaziją. Dėkojame visiems prisidėjusiems, kad įvyktų ši graži šventė.  Dalinamės šventės akimirkomis.

Šventės nuotraukas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą:

Vincentas Jarulaitis - Žagarės mokyklos įsteigėjas

Vincentas Jarulaitis 1859 m. gimė Raizgių kaime Šiaulių rajone. 1939 vasario 25 dieną palaidotas Aukštelkės bažnyčios šventoriuje.  Vincentas Jarulaitis ne tik kunigas, bet ir Rusijos imperijos valstybės deputatas, visuomenės veikėjas.

Nuo 1917 – 1920 m. Naujosios Žagarės bažnyčios klebonas. Jo iniciatyva sukurta bendrovė „Verpėjas“, kuri pastatė vandens malūną, elektrinę ir apšvietė miestelį.

1919 m. įsteigė ŽAGARĖS MOKYKLĄ.

 

Tradicinė devintokų išvyka į Kuršių Nerijos nacionalinį parką

Mūsų gimnazija jau dvyliktus metus iš eilės suteikia devintokams galimybę iš arti susipažinti su ypatinga Kuršių nerijos pusiasalio gamta ir pabūti jaukiame jos prieglobstyje. Devintokai niekada nepraleidžia tokios puikios progos ir noriai vyksta į šią kelionę.

 

                           

Aplankėme Žemaitijos nacionaliniame parke esantį Plokštinės šaltojo karo muziejų. Šiandien šis slaptas objektas atviras lankytojams. Buvusioje raketų ir vidaus įrenginių valdymo aparatinėse įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje.

 

Persikėlę per Kuršių marias keltu, patekome į Kuršių neriją. Ten laukė senai išbandytas kelionės maršrutas: Smiltynė, Juodkrantė, Pervalka, Nida. Kelionės metu aplankėme Klaipėdos Jūrų muziejų, kur stebėjome nepakartojamą delfinų šou. Nepraleidome progos pasivaikščioti atnaujinta Lietuvos jūrų muziejaus akvariumo ekspozicija. Juodkrantėje susipažinome su pamario istorija, grožėjomės nuostabiu vaizdu atsivėrusiu nuo miestelio krantinės. Gyvai stebėjome kormoranų nualintą girią. Naglių gamtiniame rezervate turėjome progą paliesti pamario smėlį, įvertinti mirusiųjų kopų grožį ir pafantazuoti, kad čia kaip Sacharos dykumoje.

 

Nepraleidome progos aplankyti įspūdingiausią vietą Lietuvoje  - Parnidžio kopą. Ant Parnidžio kopos galima stebėti saulės kelią. Aplankę Vytauto Kernagio skulptūrą, nusilenkę garsiam dainiui, patraukiame į Nidos etnografines kapines. Ten susipažinome su kuršininkų antkapinėmis lentomis – krikštais.

                          

Ši kelionė – tai netradicinė geografijos, istorijos ir biologijos integruota pamoka, suteikianti mokiniams daug žinių apie vieną unikaliausių Lietuvos vietų – Kuršių neriją. Ekskursiją surengė geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė.

Į Žagarę grįžome šiek tiek pavargę, bet pamatyti vaizdai bei patirti nauji įspūdžiai viską atpirko!

Devintokų vardu, IIa g kl. mokinys Justas Pamparas

Gimnazijos laikraštis „12 pakopų“
Gimnazijos jubiliejaus proga, mokinių taryba išleido mokyklai skirtą „12 pakopų“ laikraščio numerį.

Laikraštį galite atsiversti paspaudę šią nuorodą:

100 m. Žagarės gimnaziai
Netradicinė gimnazijos istorijos pamoka

Žagarės gimnazijos šimtmečio jubiliejaus minėjimo išvakarėse, birželio 20 d., gimnazijos bendruomenė dalyvavo atidengiant atminimo lentelę ant Žagarės progimnazijos pirmojo pastato (Šiaulių g. 4).

Iškilminga Žagarės gimnazijos mokinių ir  mokytojų eisena su gimnazijos vėliava atžygiavo prie 1919 m. sausio 2 d. atidarytos „Saulės“ skyriaus progimnazijos.

  

Improvizuotoje lauko klasėje vyko netradicinė pamoka apie gimnazijos istoriją. Istorijos mokytoja J. Mitrikienė mokiniams papasakojo ir paaiškino kaip kūrėsi mūsų pirmoji mokykla. Gimnazijos mokinė G. Mitrikaitė perskaitė progimnazijos steigimo protokolo nutarimą.

 

Istorijos vyr. mokytoja J. Mitrikienė

Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo dienos stovyklos Žagarės gimnazijoje

Birželio 17-19  dienomis, Žagarės gimnazijoje vyko sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo dienos stovyklos, kurias vedė ir organizavo maisto technologė ir  VšĮ “Sveikatai palankus” vadovė Raminta Bogušienė ir mitybos bei fizinio aktyvumo specialistų komanda.

Šių stovyklų tikslas – supažindinti mokinius su visavertės mitybos principais bei alternatyviais ir juos įtraukiančiais fizinio aktyvumo būdais, paskatinti mokinius kritiškai įvertinti savo maisto (sveiko ir nesveiko) vartojimą bei fizinio aktyvumo (neaktyvumo) įpročius, suteikti jiems reikalingas žinias ir priemones, kurios padėtų įgyvendinti gyvenimo būdo pokyčius.

 

Stovyklų metų vaikai:

  • klausėsi paskaitų apie sveiką mitybą, mokėsi skaityti ir analizuoti maisto produktų etiketes, bei tinkamai formuoti maisto porcijas priklausomai nuo dienos normos, atliko įvairias užduotis, kūrė sveiko ir nesveiko maisto koliažus.
  • dalyvavo paskaitose apie fizinį aktyvumą bei stresą;
  • aktyviai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose;

Stovyklų metu, taip pat buvo organizuojami praktiniai sveikos ir visavertės mitybos mokymai, kuriuose vaikai patys gaminosi sau maistą: rytinį užkandį, pietus bei pavakario užkandį.

 

Renginys organizuotas vykdant Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Joniškio rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir ligų prevencijos vykdymas“.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Algirdo Rakščio fotografijų paroda

Algirdas Rakštys (1951-1988) Mokėsi ir baigė Žagarės vidurinę mokyklą (24 laida). Vienas iš jo pagrindinių pomėgių-fotografija. Savo darbuose fiksavo daug gyvenimiškų akimirkų supančių jį.
Parodoje bus galima ne tik pasigrožėti jo darbais, bet ir atpažinus save ar artimą pasiimti nuotraukas.

Kasmetinė gimnazijos „Sveikatingumo fiesta“

Jau tapo tradicija, kad baigiantis mokslo metams gimnazijoje organizuojama „Sveikatingumo fiesta“. Kartu su Joniškio visuomenės sveikatos biuro specialiste Irena Malinauskiene ir kūno kultūros mokytoju Vigantu Petryla organizavome sporto ir sveikatos šventę. Šventės tikslas mokinius skatinami žaisti įvairius lauko žaidimus. Žaisdami judrius žaidimus visi turėjo galimybę įsitikinti, kad fizinis aktyvumas gali būti smagus laisvalaikio leidimas, o juo labiau, kai  žaidžiama su draugais.

 

Renginį pradėjome mankšta, kurią pravedė 5 kl. mokinės ir Joniškio r. sporto mokyklos treneris Ruslanas Prokopenko. Savo fizinius gebėjimus ir tikslumą mokiniai galėjo pademonstruoti virvės traukime, baudų, strėlyčių, rutuliukų, lėkščių mėtyme. Šiemet įtraukėme balionų su vandeniu mėtymo rungtį.

 

Visų dalyvių puikią  nuotaiką palaikė skambėjusi nuotaikinga muzika. Aktyviausius mokinius apdovanojome Joniškio r. visuomenės sveikatos biuro skirtomis dovanėlėmis. Šventę mokiniai užbaigė pūsdami muilo burbulus.

 

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

1-10 iš 1052 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order