Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Matematikos konkursas „Riešutėliai gudrioms galvelėms“

2018 m. lapkričio 28 d. Žagarės gimnazijoje vyko 5- 8 kl. mokinių matematikos konkursas „Riešutėliai gudrioms galvelėms“.

Kiekvieną komandą sudarė 4 mokiniai (po vieną iš 5,6,7,8 klasės). Dalyvavo 4 komandos: „Vienanariai“, „Algebra“, „Sudėtingosios lygtys“, „Koordinatės“. Konkursas vyko keturiais etapais. Atsakymai į 10 klausimų, matematinė dėlionė (1919), 2 matematinių sąvokų kryžiažodžiai, žodžių daryba iš žodžio MATEMATIKA raidžių.

Konkursą laimėjo komanda „Koordinatės“. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis ir padėkos raštais. Konkursą organizavo Žagarės gimnazijos matematikos mokytojos Laima Levinskienė, Gražina Kardušienė ir Justė Puipaitė – Žabarauskienė.

Matematikos vyr. mokytoja Laima Levinskienė

Protmūšis „Gamtos kodų labirintai“

Gamtos mokslų konkursas — protmūšis „Gamtos kodų labirintai“ švenčia 5-ių metų gimtadienį. Prieš penkerius metus  pradėtas įgyvendinti projektas ir vėl sulaukė didelio moksleivių dėmesio. Į Mato Slančiausko  progimnaziją lapkričio 29d. susirinko 10  moksleivių komandų iš visų rajono mokyklų: Gasčiūnų, Gataučių Marcės Katiliūtės, Kriukų pagrindinių mokyklų, Skaistgirio gimnazijos, o   Mato Slančiausko progimnazijai, Saulės pagrindinei mokyklai ir Žagarės gimnazijai atstovavo po dvi 7-8 klasių mokinių komandos.


Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius gamtos mokslų teorinius klausimus, atpažinti gamtoje vykstančius fizikinius ir cheminius reiškinius, įvardinti gyvosios gamtos reiškinius  ir pažinti savo rajoną, sužymėti rajono upes, seniūnijas, rajono kaimynus...

Prizines vietas pasidalino ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos, Mato Slančiausko progimnazijos ir Žagarės gimnazijos komandos.   Violeta Zigmantienė, laikinai einanti Slančiausko progimnazijos direktorės pareigas, padėkojo dalyviams, pasidžiaugė puikiomis moksleivių žiniomis, įteikė padėkas ir prizus.

Lietuvos automobilių kelių direkcija konkurso dalyviams įsteigė šviečiančius ir saugumui reikalingas dovanas.  Visus moksleivius saldžiais prizais apdovanojo Ekologinio švietimo centro direktorius Egidijus Čepulis.

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

Tapybos ant šilko pamokos

Gražus bendradarbiavimas, užsimezgęs tarp Amatininkų studijos „FLEUR“ (Latvija) ir Žagarės regioninio parko direkcijos gamtos mokyklos, nesibaigė Lietuvos šimtmečiui eksponuota dvaro rūmuose direktorės  Galinos Pagirienės personaline paroda „Menas be teptuko“.  Dailininkė, puikiai įvaldžiusi tapybą ant šilko, sutiko žagariečiams pravesti keletą edukacinių užsiėmimų, kad atskleistų  piešimo ant šilko subtilybes,  techniką,  darbui reikalingas priemones, supažindintų su visu piešimo procesu, naudojamais dažais.

Taigi, prieššventiniu laikotarpiu septynios Žagarės gimnazijos mokytojos turėjome galimybę puikiai praleisti laiką malonioje aplinkoje, prisiliesti prie meno pasaulio, atsipalaiduoti, nuraminti visas emocijas, patirti kūrybinio proceso malonumą  ir naujus įspūdžius ar įgyvendinti seniai užgimusias svajones.

Ir visai nesvarbu, kad kai kurios iš mūsų paskutinį kartą piešėme dar mokykloje ir visuomet manėme, kad piešti tiesiog nemokame. Tik dabar supratome, kad didžiulis malonumas vėl įsitraukti į piešimo pamokas, skatinančias kūrybiškumą.

Piešimas ant šilko – puikus poilsis, nuostabus procesas kuomet visas mintis sutelkėme į kūrybą, atsiribodamos nuo kasdienės rutinos. Tai išties nepaprastas dalykas, ne tik emocinė saviraiška, bet ir sąmoninga pastangų reikalaujanti kūrybine veikla.

Pasak dailininkės Galinos, svajojančio ir kuriančio žmogaus širdis niekada nepasensta. Tapyba ant šilko išsiskiria kūrybine laisve, lengvumu, spalvingumu, galimybe pamatyti pasaulį nauju žvilgsniu. 

Tapybos ant šilko pamokos su dviem grupėmis prabėgo nepastebimai. Jauki kūrybiška aplinka išlaisvino ir praskaidrino mintis, išmokome piešinio eskizą perkelti ant šilko kontūrais, lieti dažus ir įvairiai dekoruoti. Kiekvienos kūrybos rezultatas buvo nenuspėjamas, bet labai įdomus,  jo unikalumas suteikė kiekvienai didžiulį pasitenkinimą, mus pačias gerokai nustebino ir praskaidrino niūraus lapkričio nuotaiką.

Pirmieji blynai gal truputį ir apsvilę (taip juk ir turi būti), bet visas džiugino ir drąsina eiti toliau. O tai svarbiausia. Kitose tapybos ant šilko pamokose susitiksime jau po Naujųjų. 

Vida Paulauskienė, informacinių technologijų mokytoja


„Pyrago diena“ Žagarės gimnazijoje

Lapkričio 23 d. Žagarės gimnazijoje vyko  mokinių savivaldos organizuota „Pyragų diena“. Tą dieną visi atsinešę namuose keptus pyragus, bandeles, sausainius  už sutartą kainą pardavinėjo  mokslo draugams, mokytojams, mokyklos bendruomenei.

 

Surinktas lėšas, visų pritarimu, paaukojo mokiniui, kuriam dėl patirtos traumos buvo labai reikalinga parama. „Pyragų diena“ organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. „Pyragų dienos“ tikslas – dalintis ir padėti tiems mokiniams, kuriems labiausiai reikalinga parama.

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

„Euroscola” konkursas 2018

Lapkričio 14 d. Šiauliuose, vyko 10-12 klasių mokinių konkursas „Euroscola”. Konkursą sudarė trys užduotys. Pirmiausiai komandos turėjo parodyti vienos minutės trukmės savo mokyklos pristatymą lietuvių kalba. Antrojoje dalyje vyko trijų turų protmūšis. Klausimai buvo apie Europos Sąjunga, Europos Parlamento galias ir jo veiklą bei apie ES aktualijas ir naujienas. Dalyviai parodė žinias apie ES istoriją, institucijas ir jų vaidmenį, organizacijos struktūras, sprendimus, teisėkūrą.

Užduotys buvo pakankamai sunkios, todėl pareikalavo ilgų diskusijų ieškant bendros komandos  nuomonės. Buvo užduočių, kurios skambėjo  anglų, prancūzų, vokiečių kalbomis. Nors Žagarės gimnazijos komanda neužėmė prizinės vietos ( I ir II vietos nugalėtojai laimėjo kelionę į Strasbūrą), bet ir nelikome paskutiniai. Konkursas suteikė daugiau žinių apie ES struktūrą ir funkcionavimą. Konkursas „Euroscola” paliko laibai didelį įspūdį - kitais metais dalyvausime ir vėl. Mums padėjo ruoštis geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė.

IIa g kl. mokinys Justas Pamparas

Konferencija „Renkuosi profesiją”

Lapkričio 28 d. mūsų gimnazijos   4 kl. mokiniai Karolina Grigonytė ir Žanas Vaitekūnas dalyvavo Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos- daugiafunkcinio centro  organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Renkuosi profesiją“.

 

Į šią konferenciją susirinko pradinukai iš įvairių šalies miestų ir rajonų: Šiaulių, Joniškio, Telšių, N. Akmenės, Kelmės. Mažieji pranešėjai atvyko net iš  Šilalės ir Kaišiadorių rajonų. Mokiniai pristatė  tėvelių, senelių ir  savo svajonių profesijas. Karolina ir Žanas dalyvius supažindino su savo klasės draugų ateities profesijomis.

 

Po darbo grupėse, visų dalyvių laukė praktiniai  užsiėmimai lauke. Mokiniai artimiau susipažino su ugniagesių- gelbėtojų, policininkų ir greitosios pagalbos darbuotojų profesijomis, domėjosi parengtais stendais apie profesijas. Vaikai įsitikino, kad įvairios profesijos yra labai svarbios, o pristatymai buvo įdomūs ir naudingi.

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Konkursas ,,Vienkartinių plastiko gaminių naudojimo mažinimas ir prevencija”

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras organizavo regioninį vaizdo klipų konkursą, skirtą Europos atliekų mažinimo savaitei. Konkurse, kurio tema ,,Vienkartinių plastiko gaminių naudojimo mažinimas ir prevencija”, dalyvavo Žagarės gimnazijos IV gimnazijos klasės moksleiviai  Brigita Mitrikaitė, Odeta Šliažaitė, Viltė Prokopenko, Karolis Skirius ir Liudas Karpačiovas.

Jie nufilmavo dviejų minučių trukmės vaizdo klipą, kuriame atskleidė savo požiūrį į vienkartinių plastiko maišelių naudojimą. Šį moksleivių vaizdo klipą, kuris sulaukė daugiau kaip šimto peržiūrų ir organizatorių padėkos, lapkričio 17 - 25 dienomis buvo galima pamatyti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Vyr. chemijos mokytoja Renata Vaineikytė

Antrokai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“, priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir auklėtojos pakvietė antrokus paminėti Tolerancijos dieną. Šios dienos simbolis – RAKTAS. Antrokai gamino „Zuikiams Puikiams“ dovanėles – zuikius.

 

Nuvykę į darželį mokiniai su būsimaisiais pirmokais tarė ir dėliojo žodį TOLERANCIJA. Aptarė jo reikšmę. Stebuklingai skrynelei ieškojo rakto. Aptarė, kokie būna raktai, išsiaiškino įvairias situacijas, žiūrėjo filmą. Pasikalbėję sužinojo, kad yra ŠIRDUTĖS RAKTAS. Mažiesiems draugams paliko nuspalvinti savo širdutės raktus.

 

Ačiū priešmokyklinukams ir auklėtojoms Redai, Irenai už draugišką, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

                                                  

Antrokų mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė
Žagarės gimnazijoje vyko akcija „Būk matomas“

2018-11-19 d., pirmadienį, Žagarės gimnazijoje vyko akcija „Būk matomas“. Akcijos metu, 1-5 klasių mokinių viršutinius rūbus dekoravome šviesą atspindinčia plėvele. Šia akcija buvo siekiama sumažinti kasmetinę tamsaus paros meto „nematomo žmogaus“ problemą.

   

Šios akcijos tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, kad atšvaitus turėtų kuo daugiau pėsčiųjų: pradedant vaikais. Vaikams buvo pasakojama kaip svarbu būti matomais. Atšvaitus nešioja ne visi. Vaikai dažnai juos pameta, pamiršta ir keliauja be jų. Toks atšvaitas niekada nepasimes, o tai pat ir pagyvins viršutinį apdarą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Malinauskienė

Žagarės gimnazijos mokiniai dalyvavo „Bebro“ konkurse

„Bebro“ konkursas – unikalus projektas, sugalvotas ir pradėtas įgyvendinti Lietuvoje 2004 m. Jo tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informatinio mąstymo sąvokomis, ugdyti mokinių kūrybiškumą, informacinę kultūrą, algoritminę ir kompiuterinę mąstyseną. Šiais mokslo metais 42 040 konkurso dalyvių!

104 dalyviai iš Žagarės gimnazijos! Moksleiviai išbandė savo IT mąstymo galias, išsprendė nelengavas užduotis ir pasiekė puikių rezultatų.

Didžiujamės visais radusiais kantrybės sudalyvauti konkurse ir džiaugiamės pačiais šauniausiais, pasiekusiais gerų  rezultatų ne tik gimanzijoje, bet ir rajone.

Šauniausi moksleiviai Bebro konkurso rajono dešimtuke:

Pirmokai

Ema Stonkutė  — I vieta

Gvidas Ščiolochovas — I vieta

Elena Mitrikaitė —IV vieta

Karolis Buiša — VII  vieta

Anna Marija Sungailaitė —VII vieta

Antrokai

Pijus Bernotas —III vieta

Eimantas Morkūnas  —V vieta

Viktorija Šilinskaitė —IX vieta

Trečiokai

Saulė Kragaitė — VI vieta

Laimutis Kavaliauskas —VII vieta

Žilvinas Sungaila — X vieta

Ketvirtokai

Elinga Uogelytė — I vieta

Ula Veikalaitė — II vieta

Aimanta Kurauskaitė — IV vieta

Vilius Urbonas —VIII vieta

Lukas Mereckis —VIII vieta

Penktokai

Matas Alejūnas — IV vieta

Šeštokai

Skaistė Tautkaitė — V vieta

Septintokai

Deimantė Šimaitytė —VII vieta

Aštuntokai

Santa Devėnaitė —VII vieta

Dešimtokai

Dovydas Mituzas —VI vieta

Agota Galkauskytė —X vieta

Dvyliktokai

Antanas Tamašauskas — I vieta

Paulius Jurys — X vieta

 

Informatikos mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė
1-10 iš 971 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order