Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Joniškio poilsio zonoje „Sidabra" vyko bėgimo ir šiaurietiško ėjimo sporto šventė „Ruduo-2017"

Spalio 15 d Joniškio poilsio zonoje „Sidabra" vyko bėgimo ir šiaurietiško ėjimo sporto šventė „Ruduo-2017". Visų dalyvių įveikusių distancijas laukė atminimo medaliai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir atitinkamo laipsnio medaliais bei valgomais prizais. Varžybose gausiai dalyvavo ir Žagarės gimnazijos auklėtiniai. 2007 m. g. ir jaunesniųjų berniukų tarpe 1 km distanciją pirmas įveikė Matas Aliejūnas, antras atbėgo Lukas Narušis, trečias - Ernestas Kavoliūnas. To paties amžiaus mergaičių grupėje aukso medalį iškovojo Gabrielė Valytė, bronza atiteko Samantai Sebežinkovaitei. 2003 m. g. berniukų tarpe 2 km distancijoje  sidabrą iškovojo Lukas Danilevičius. To amžiaus mergaičių grupėje auksą iškovojo Rusnė Prokopenko, sidabrą laimėjo Atlanta Venckutė, bronza atiteko Skaistei Tautkaitei. 1999 m. g. ir jaunesniųjų mergaičių tarpe auksą taip pat iškovojo Elvina Mikalauskaitė. 5 km mergaičių-merginų-moterų bėgimo distancijoje nepralenkiama buvo Adrija Prokopenko, sidabras atiteko Gintarei Misevičiūtei. Merginų-moterų 10 km distancijoje pirmą kartą startavo ir sidabro medalį laimėjo Viltė Prokopenko. Vyrų 10 km bėgime trečią vietą laimėjo treneris Ruslanas Prokopenko.

Parodų centre „Litexpo" vyko Vilniaus sporto festivalis

Savaitgaly (10.14-10.15) parodų centre "Litexpo" vyko Vilniaus sporto festivalis. Čia buvo gausu įvairiausių pramogų, konferencijų, varžybų, treniruočių, madų ir pramogų. Neeilinėje sporto fiestoje laukė daugybė pramogų tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems festivalio lankytojams. Įvairiausi pasirodymai vyko didžiulėje festivalio scenoje. Mažieji lankytojai „Litexpo" prieigose galėjo dūkti pripučiamų atrakcionų zonoje, išbandyti įvairias sporto pramogas, kiek vyresni stebėjo lankininkų kovas su „Shadow Song". Nei  vieno abejingo nepaliko moto akrobatų „Utena Stuntriders" moto akrobatai. „Delfi sporto centro" zonoje vaikų laukė nemokamos teniso, badmintono ir tinklinio treniruotės, kurias vedė geriausi šių sporto šakų specialistai. Įkvėpimo netrūko ir sportinių šokių bei masažo entuziastams. „Ogmios miesto" laisvalaikio terasoje buvo galima susipažinti ir su „Solo Tu" - treniruočių povandeniniais dviračiais centru. Šiame sporto festivalyje visą šeštadienį turiningai praleido ir grupelė Žagarės gimnazijos auklėtinių.

„Tu - ne vienas!“

 Ugnė Mikalajūnaitė  kartu su iniciatyvių psichologų komanda vykdo socialinį projektą „Tu - ne vienas!“ (www.tunevienas.lt). Reaguojant į vis didesnes psichologinių problemų apraiškas Lietuvoje, siekiame suburti profesionalius ir pilietiškus psichologus bei sukurti vieningą internetinę erdvę, kurioje kiekvienas rastų reikalingą psichologinę ir emocinę pagalbą visose, net ir kasdieninėse, situacijose sau tinkamiausia forma. Ypač siekiame padėti moksleiviams, kurie nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis ir susiduria su kitais emociniais sunkumas. Deja, jauni žmonės dažnai bijo kreiptis į psichologus mokyklose, o dažnai net nežino, kur tokios paramos ieškoti. Todėl vykdome iniciatyvą „Pagalbos Liniją“, kuri gali pasitarnauti kaip virtualus nemokamas psichologas.

Pagalbos Linija - tai yra internetinė platforma, kurioje per akimirką galima psichologui užduoti klausimą, gauti atsakymą bei paskaityti praktinių patarimų kituose atsakymuose.

Paspaudę ant šios nuorodos jūs galėsite prisijungti prie psichologų komandos: www.tunevienas.lt/pagalbos-linija

 

Joniškio rajono Metų mokytojas 2017

Tarptautinės mokytojų dienos šventėje, vykusioje Baltojoje sinagogoje, Joniškio rajono Metų mokytojomis 2017 nominuotos Alma Kančelskienė, Žagarės gimnazijos geografijos mokytoja, ir Giedrė Motiejuitė, „Aušros“ gimnazijos geografijos mokytoja. Abi mokytojos apdovanotos kelione į Briuselį.

Alma Kančelskienė taip pat pelnė ir Žagarės gimnazijos metų mokytojos titulą.

Konkursui kiekviena ugdymo įstaiga pristatė po vieną kandidatą. Už juos buvo balsuojama socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Joniškio rajono Metų Mokytojo rinkimai arba TS- LKD Joniškio skyriaus būstinėje. Konkurso iniciatorė – LR Seimo narė Gintarė Skaistė.

Geriausias rajono mokytojas buvo renkamas iš trylikos kandidatų. Kandidatų tarpe – gerai joniškiečiams žinomi mokytojai, nuoširdžiu darbu ne kartą įvairiose srityse garsinę rajoną, mokyklų bendruomenėse turintys didelį autoritetą.

Visi kandidatai apdovanoti gėlėmis, diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis. Juos pasveikino konkurso iniciatorė LR Seimo narė Gintarė Skaistė, Joniškio savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis, kolegos, muzikinius sveikinimus skyrė joniškietis Mindaugas Ancevičius – teatro ir kino aktorius, dainininkas ir muzikantas. Vilijai Bartašienei šventę pravesti padėjo Juozas Šalkauskas – visų laikų geriausias Lietuvos TV ir radijo diktorius.

 Iš straipsnio Mano Joniškis lt.

Tervetėje vyko „Nykštuko bėgimas -2017"

Spalio 8 d. Žagarės gimnazijos mokiniai gausiai dalyvavo Tervetėje vykusiame „Nykštuko bėgime -2017". Trasa driekėsi kalnuotais ir vaizdingais Tervetės parko takeliais. Čia susirinko apie 100 įvairaus amžiaus bėgikų, kurie varžėsi 0,3 m, 1,5 km, 4 km, 6 km ir 9 km distancijoje. 2009-2010 m.g. berniukų grupėje visas tris prizines vietas išsidalino žagariečiai: pirmą vietą iškovojo Ernestas Kavoliūnas (10:03), antrą - Lukas Narušis (10:47) . 4 km distancijoje 2005-2006 m.g. mergaičių grupėje ant nugalėtojų pakylos išsirikiavo taip pat visos trys Žagarės gimnazijos auklėtinės. Pirmąją vietą laimėjo Adrija Prokopenko (21:56), antrąją - Skaistė Tautkaitė (24:11), trečia liko Atlanta Venckutė (25:28). 6 km distancijoje (mergaitės gimusios 2003-2004 m) pirmąją vietą laimėjo Rusnė Prokopenko ( 38:02), trečia vieta atiteko Vakarei Steponaitytei (57:09). 6 km distancijoje (berniukai gimę 2003-2004 m) antrą vietą laimėjo Lukas Danilevičius ( 26:27), trečią - Mantas Patarakas (33:33). V 40 vyrų grupėje antrą vietą 9 km distancijoje laimėjo treneris Ruslanas Prokopenko (40:08).

Bėgimas Pakruojo dvaro takais - 2017

Šeštadienį dalyvavom Pakruojyje, kur vyko „Bėgimas Pakruojo dvaro takais - 2017". Čia vyko Lietuvos bėgimo taurės XII etapas ir susirinko apie 700 įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos. Bėgimo distancijos buvo nuo 500 m iki 10 km. Jauniausiųjų bėgikų tarpe šeši pirmieji finišavę buvo apdovanoti diplomais, o prizininkai - dar gražuolėmis taurėmis. 1 km distancijoje (2006-2007 m. g. mergaitės) antrąją vietą iškovojo Adrija Prokopenko (4:09), penktoji finišavo Skaistė Tautkaitė (4:22).

Mokytojų dienos proga sveikinimas
Netradicinė pamoka Žagarės miške

Žagarės regioninio parko Žagarės miške galima sutikti tauriųjų elnių, rujos laikotarpiu,  rugsėjo ar spalio mėnesiais, pasiklausyti  įspūdingo jų   maurojimo . Tačiau ne kiekvienam pavyksta pamatyti šių didingų žvėrių tarpusavio kovas.

Š. m. rugsėjo 19 d. Joniškio r. Žagarės gimnazijos jaunieji gamtininkai, vadovaujami mokytojų A. Kančelskienės ir D. Skirienės,  kartu su Žagarės regioninio parko direkcijos  vyr. ekologu R. Ginkumi dalyvavo netradicinėje pamokoje „Taurieji elniai Žagarės miške rudenį“. 

Mokytojos mokiniams papasakojo, kad Žagarė – lietuviškų elnių gimtinė. Tai mena ir Žagarės istorija. Žagarės grafas Dmitrijus Naryškinas daugelio Europos dvarų pavyzdžiu savo medžioklės ūkyje įrengė elnyną. Spėjama, kad XIX a. pabaigoje elnių jis atsivežė iš Europos, kadangi tuo metu Lietuvoje jie buvo išnykę. Elniams skirta teritorija buvo aptverta aukštomis karčių tvoromis. Tik per Pirmąjį pasaulinį karą jo elniai išsibėgiojo – dalis į Latviją nuėjo, dalis po Lietuvą pasklido.

Elnių kovas fotoaparatu yra įamžinęs Žagarės regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Raimondas Ginkus. Pasak jo, iš taip arti pamatyti šiuos laukinius žvėris nėra taip paprasta, tačiau rujos metu, kai jie praranda baimės jausmą, elgiasi ne itin atsargiai, galima ir kiek arčiau prisėlinti.

Bevaikščiodami  po mišką girdėjome lūžtančių šakų garsus, šiurpų elnių maurojimą, kuris paliko neišdildomą įspūdį.   Pavyko pamatyti  ir  upinio bebro gyvenvietę, ir pilkąjį kiškį. Raimondas Ginkus papasakojo, kad šiame miške buvo pastebėtos ir paprastosios lūšys.

Džiaugėmės nuostabiai atrodančiu mišku, miško žvėreliams linkėjome ramaus gyvenimo. Tikime, kad mūsų palinkėjimai juos pasiekė… Dėkojame R. Ginkui už įdomius pasakojimus apie miško karalius.

 

Biologijos mokytoja D. Skirienė

Sveikatingumo diena

Ketvirtadienį  integruotas pamokas pradinių klasių mokytojos ir mokiniai skyrė sveikatingumo temai. Renginio tikslas – ugdyti pradinukų sveikos gyvensenos įgūdžius. Užsiėmimų  metu  mokiniai diskutavo sveikos gyvensenos tema, sporto teikiama nauda, dalijosi savo pastebėjimais, patirtimis.

                                           

Piešė  šia tema  piešinius. Žiūrėjo animacinius filmukus, mokėsi naujų žaidimų ir šokių elementų.

 

Labiausiai visiems patiko sportuoti gryname ore. Mokiniai dalyvavo estafetėse su dviračiais, išbandė  jėgas naujojoje  futbolo aikštelėje. Dviračių  savininkai supažindino draugus su apsaugos priemonėmis, priminė saugaus elgesio ir eismo taisykles.

 

                                       

1 ir 2 kl. moksleiviai susitiko su Joniškio PGT ugniagesiais- gelbėtojais, o 3 ir 4 kl. mokiniai dalyvavo 4 – ajame Solidarumo bėgime.

 

Nuo mokinių neatsiliko ir mokytojos Virginija su Elena.  Sveikatingumo dienos pabaigoje su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Irena Malinauskiene mokiniai pasidalijo patirtais įspūdžiais, aptarė sveikos mitybos ir judėjimo reikšmę sveikatai.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Naujai įrengtos universalios dirbtinės dangos aikštelės atidarymas Žagarės gimnazijoje

Rugsėjo 22 d. Žagarės gimnazijos bendruomenė buvo sukviesta į naujai įrengtos universalios dirbtinės dangos aikštelės atidarymą.

Aikštelės atidarymo šventėje dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas, rajono meras Gediminas Čepulis, administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis, departamento ir darbus atlikusios firmos atstovai.

Per šventę pasirašytas objekto perdavimo-priėmimo aktas, įrodantis, kad aikštelė baigta ir ja naudotis jau galima. Ant dokumento parašus sudėjo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, Žagarės gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis ir rangovas, atlikęs darbus.

Svečius linksmai pasitiko 2 klasės mokiniai ir jų mokytoja Nijolė Vadapalienė. Antrokai pakvietė visus atlikti mankštą.

Gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis mokiniams perskaitė priesaiką, kuria mokiniai įsipareigoja saugoti aikštelę, priesaikos žodžius visi turėjo užtvirtinti pritūpimais, šuoliukais ir plojimais.

Meras, pasveikinęs mokyklos bendruomenę ir padėkojęs departamentui už skirtas lėšas, įteikė moksleiviams futbolo kamuolį, kurį, tikimasi, jaunuoliai ne kartą spardys naujoje aikštelėje.

Rajono mero Gedimino Čepulio teigimu, Joniškyje dirbtinės dangos aikštelė buvo, o žagariečiai, itin propaguojantys futbolą, tokios dar neturėjo. Rajono vadovas sako, kad dabar bus ieškoma galimybių sutvarkyti ir šalia naujosios futbolo aikštelės esančią krepšinio aikštelę.

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas, dalyvavęs atidarymo šventėje, kalbėjo, kad tai jau 148-oji dirbtinės dangos aikštelė, įrengiama departamento lėšomis.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

<< Atgal 11-20 iš 853 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order