Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Gimnazijos pradinukai gruodžio mėnesį dalyvavo akcijoje „Būkime turtingi gerumu“

 

Gimnazijos pradinukai gruodžio mėnesį dalyvavo akcijoje „Būkime turtingi gerumu“. Mokiniai gamino kalėdinius sveikinimo atvirukus. Šauniai padirbėjo-153 atvirukai.

Gruodžio 20 dieną trečiokai 121 atviruką ir savo šypsenas dalino Žagarės miestelio gyventojams ir svečiams. Vaikai išgirdo daug malonių padėkų. Viena moteris prisiminė, kad pernai gavo gervytę, kuri jau kabo ant eglutės ir atviruką sakė pakabins šalia.

Gera daryti gerus darbus!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

Robotikos projektai

Žagarės gimnazijos mokiniai, kartu su Joniškio Mato Slančiausko mokiniais dalyvauja Robotikos projektuose. Jų darbelių galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į  YouTybe.

Mokinius ruošia fizikos ir informatikos mokytoja Asta Radžvilienė

Matematikos viktorina 5-8 klasių mokiniams „Riešutėliai gudrioms galvelėms“

Siekiant  parodyti, kad matematika - ne tik sunkiai suvokiamas dalykas nemažai daliai mokinių, bet yra  žaismingas, kūrybiškas, linksmas užsiėmimas, ugdantis  bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, gimnazijos matematikos mokytojos L. Levinskienė, J. Puipaitė - Žabarauskienė ir G. Kardušienė organizavo ir pravedė tradicine tapusią viktoriną 5-8 klasių mokiniams „Riešutėliai gudrioms galvelėms“.

                                          

Mišrios žingeidžių mokinių komandos  viktorinos metu atliko pateiktas įvairias užduotis: sprendė kryžiažodžius, galvosūkius, minė mįsles. Apibendrinant rezultatus, mokiniai džiaugėsi savo veikla, buvo išradingi, linksmi. Tuo labiau, kad  neliko ir nepaskatinti.

Matematikos mokytoja G. Kardušienė 

Kalėdinė popietė „Prajuokink Sniego karalienę“

Gruodžio 20 d. gimnazija pavirto į Sniego karalienės pilį. Todėl visi mokiniai turėjo sušildyti Sniego karalienės širdį savo nuotaikingais pasirodymais. Mokiniai demonstravo savo išmonę ir kūrybiškumą savo nuotaikinguose montažuose.


                                                                          

Žiuri komisija, kuri buvo sudaryta iš čia susirinkusių tėvelių įvertino pasirodymus balais ir išrinko nugalėtojus. Mokiniai gavo apdovanojimus iš Kalėdų senelio ne tik už geriausią pasirodymą, bet ir už gražiausiai papuoštą klasę ir už gražiausią „Ledo pilį“. 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į foto galeriją.
2020 m. bus vykdomas Erasmus+ projektas „Propaguojame gamtos kalbą“

Baigiantis 2019 m. gavome malonią žinią.  Erasmus + projektų atrankos komiteto sprendimu mūsų projektui „Propaguojame gamtos kalbą“ skirtas finansavimas.

Projektas  „Propaguojame gamtos kalbą“ gimė iš siekio plėtoti plastiko mažinimo idėją ir vienyti skirtingų šalių jaunimą prisidėti prie taršos mažinimo gamtos išsaugojimo vardan.

XXI amžiaus žmonijos pagrindinis uždavinys – išlikti. Mokslininkai perspėja apie pavojingus planetos pokyčius, kurie gali destabilizuoti viso pasaulio ekosistemas. Neapdairus žmogaus elgesys - nepagarba gamtai, šiukšlinimas, be atodairiškas gamtos resursų vartojimas, atsiliepia ekologinėmis katastrofomis, naujų ligų protrūkiais. 2015 m. gruodžio 12 d. įvykusi Jungtinių Tautų Paryžiaus konferencija (UNFCCC, 2016), tai – pirmasis tokio masto susitarimas žmonijos istorijoje, kai 195 pasaulio šalys sutarė mažinti klimato kaitą ir prisiėmė privalomus įsipareigojimus gamtai. Atsiliepdama į šį susitarimą, Žagarės regioninio parko direkcija jau nuo 2018 m. žengė ženklų žingsnį atsisakydama vienkartinių plastikinių indų visuose savo renginiuose ir kviesdama tai daryti Lietuvoje ir kitiems. Smagu tai, kad šiais metais Žagarės vyšnių festivalis, tapo draugišku aplinkai – be vienkartinių plastikinių indų.

Projekto „Propaguojame gamtos kalbą“ tikslas - jaunimo atsakomybės prieš gamtą stiprinimas. Mūsų iniciatyva kalba apie žalesnio gyvenimo idėjos nešimą tolyn.  Kiekvienas, kurį ši žinutė pasieks, ja dalinsis su kitais. Siekdami išsaugoti aplinką ne tik sau, bet ir ateities kartoms, privalome daryti viską, kad mažiau šiukšlintume gamtą. Kartu su Žagarės gimnazijos komanda šiame mūsų projekte panoro dalyvauti gamtos bičiuliai iš Maltos (Nadur), Čekijos (Praha), Lousada (Portugalijos) ir Turkijos (Stambulas). Projekto įgyvendinimo metu jaunimas kalbės apie darnų ryšį su gamta, su gyvybe, su mumis pačiais, eis į gamtą, stebės ją, aiškinsis pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai, susijusius su didžiuliais kiekiais šiukšlių, analizuos savo šalių patirtis, susipažins su kitų šalių patirtimi. Vykdydami bendrą projektą kartu sieksime ir asmeninio indėlio. Ne veltui yra sakoma - jeigu nori keisti pasaulį – keisk save. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad šiukšlių būtų mažiau. Saugodami aplinką, prisidėdami prie ekologinių problemų sprendimo, saugome ne tik savo, bet ir ateities kartų gerovę. Tik veikdami kartu galėsime daugiau pasiekti. Mūsų projekto tikslas tiesiogiai siejasi su programos „Erasmus+“ tikslais.  Bendraudami tarpusavyje, jauni žmonės daug išmoks vieni iš kitų, o drauge nagrinėdami gamtos temas - aptars Europos sąjungos ekologijos problemas, savo šalių kultūrų panašumus bei skirtumus. Džiugu tai, kad projekto partneriai turi labai skirtingą aplinką, gamtą, kultūras, vertybes. Jau susipažinimas su įvairia projekto partnerių aplinka, ekologinėmis problemomis, patirtimi projekto vykdytojams duos naudos, šalia to, ką jaunimas projekto vykdymo metu pažins, patirs, tyrinės ir atras būdami gamtoje.

Vida Paulauskienė, Žagarės gimnazijos mokytoja, Žagarės regioninio parko direkcijos vyr. specialistė projektų rengimui ir valdymui

Šiaurės šalių skaitiniai

Jau keletas metų Joniškio r. Žagarės gimnazijoje vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė.

Šiais metais  literatūros savaitės tema buvo šventės. Su antros klasės mokiniais skaitėme Astridos Lindgren  knygos „Pepė Ilgakojinė“  skyrių „Pepė švenčia gimimo dieną“. Mokiniai gamino atvirukus, rašė sveikinimus- palinkėjimus Pepei gimtadienio proga.

Vyresnių klasių mokiniai su mokytoja Asta Gedžiene skaitė Jostein Gaarder knygos „Sofijos pasaulis“ skyrių „Pokylis sode“. Po teksto skaitymo ir aptarimo mokiniai dalinosi prisiminimais apie  šventes.

Skaityklos darbuotoja Alanta Maižiutė

Svečiuose pas skaistgiriečius

                      Gruodžio 11 d. Žagarės gimnazijos pagalbos mokiniui specialistės ir trečių, ketvirtų, penktų klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Paragauk Kalėdų”.

 

                      Reikėjo atlikti namų darbus- paruošti prisistatymą. Renginio metu vyko kalėdinė viktorina „Ką pasakė Kalėdų senelis?” Mokiniai rašė laiškus Kalėdų seneliui ir ieškojo paslėptų „lobių” kalėdiniame labirinte. Mokytojos iš medžiagos ir siūlų gamino naminuką.

                       Renginiui pasibaigus, su dovanomis ir gera nuotaika grįžome į Žagarę.

 

                                    Specialioji pedagogė Rasma ir logopedė Laima

Integruota pasaulio pažinimo ir robotikos pamoka

Trečiokai labai laukia šv. Kalėdų ir Kalėdų Senelio. Jau treti metai mokiniai vieną kartą per mėnesį mokosi integruotai pasaulio pažinimo ir robotikos. Šių metų paskutinę pamoką mokiniai kalbėjo apie šventes ir gyvūnus.

   

Trečiokai puikiai žino, kad elnias Rudolfas padeda Kalėdų seneliui išvežioti dovanas. Tad naudodami specialią programėlę ir savo fantaziją, padedant mokytojai Astai Radžvilienei, konstravo Rudolfą.

 

Puikūs mokinių Rudolfai ir nuostabi prieššventinė nuotaika!

 

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

Gruodžio – pirmoji Pasaulinė AIDS diena

                      Pasaulyje gyvena 37,9 mln. žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS – ir sustiprinti visuomenės budrumą.

                      Mūsų gimnazija  prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Į mokyklos  salę rinkosi I-III gimnazijos klasių mokiniai. Burtų keliu, pagal spalvas, buvo suformuotos mišrios komandos, kurios dalyvavo užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro viktorinoje – protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 19!“. Komandos buvo supažindintos su ŽIV plitimo keliais, apsaugos nuo šios ligos būdais, asmenų užsikrėtusių ŽIV Lietuvoje ir pasaulyje statistiniais duomenimis.

                      Komandos aktyviai demonstravo savo žinias bei gebėjimus, atsakinėjo į klausimus. Susumavus konkurso rezultatus protmūšį laimėjo „raudonųjų“ komanda. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai. Laimėjusios komandos  dalyviai gavo Joniškio visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlę.

                      Norėtųsi padėkoti socialinei pedagogei Dianai Vaičiulienei ir klasių auklėtojams už pagalbą ruošiantis renginiui ir dalyvavimą jame.

 „Daugeliui žmonių didžiausias pavojus gresia ne todėl, kad jų tikslas per aukštas ir nepasiekiamas, bet todėl, kad jų tikslas menkas ir pasiekiamas.“ (Mikelandželas Buonarotis) 

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Sveikatai palanki mityba

Gruodžio  6 dieną, 7-8 klasių mokiniams, vyko „Sveikos mitybos gebėjimų stiprinimo užsiėmimai“. Renginio tikslas -  ugdyti sveikos mitybos įpročius ir  suteikti mokiniams žinių, kaip tinkamai pasirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus, bei sveikai ir tinkamai maitintis. Užsiėmimą pagal projektą, kurį vykdo Joniškio sveikatos biuras, vedė Aistė Kučinskienė ir Vilma Verygienė.

Lektorės užsiėmimo metu pateikė išsamios informacijos kaip ir kokius produktus pasirinkti. Akcentavo rinktis maisto produktus paženklintus „Rakto skylutės“ simboliu. Tai įprasti maisto produktai, tačiau juose yra mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose daugiau skaidulinių medžiagų.

Mokiniai žinias gilino atlikdami praktinius užsiėmimus , dalyvaudami viktorinoje. Vaikystė ir paauglystė – labai svarbus laikotarpis, jo metu formuojasi sveikos gyvensenos įpročiai ir išmokstama gyventi sveikai. Todėl būtent šiuo laikotarpiu labai svarbu teikti vaikams teisingą informaciją apie sveiką mitybą ir jos svarbą organizmui, formuoti sveikos mitybos įpročius bei sudaryti sąlygas tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, kad gautos žinios ir įgyti įgūdžiai išliktų visą gyvenimą ir padėtų tinkamai bei sveikai maitintis ir išlikti sveikiems.  Mityba neabejotinai yra labai svarbus veiksnys, darantis įtaką lėtinių neinfekcinių ligų,  atsiradimui ir vystymuisi.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

<< Atgal 11-20 iš 1114 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order