Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Akcija „Padėk paukšteliams”

Šaltomis sausio dienomis pastebėjome,kad prie mokyklos ir namų pradėjo būriuotis daugiau paukštelių. Šiomis dienomis gausiai ir pasnigo. Kaip tik su ketvirtokais aptarinėjome matytą televizijos laidą, kurioje gamtininkai mokė pasigaminti natūralias lesyklėles. Tuoj pat kilo idėja technologijų pamokose ir patiems tokias pasidaryti. Nieko nelaukę,ketvirtokai kibo į darbą. Atsinešė obuolių ir visokiausių sėklų. Jas prismaigstė į obuolius, pritvirtino paukšteliams „laiptelius” ir štai – puikios lesyklėlės! Gaminome lesyklėles ir iš kitokių medžiagų. Pripylėme į jas maisto ir patraukėme į parką. Smagu buvo pasidžiaugti atliktu geru darbu! Dabar tik beliko rūpintis, kad lesyklėlės būtų visada pilnos.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Meninio skaitymo konkursas

Sausio 25 dieną Žagarės gimnazijoje įvyko mokyklinis meninio skaitymo konkursas, skirtas gimnazijos 100-čio renginių ciklui ir lietuvių kalbos mokytojos Romualdos Vaitkienės garbei. Meninio žodžio grožį atskleidė 21 1-IVg klasės mokinys. Juos vertino komisija, sudaryta iš gimnazijos mokytojų ir tėvų komiteto atstovės.

Visi skaitovai buvo puikiai pasiruošę. Nustebino skaitomų kūrinių įvairovė, vaikų gebėjimas perteikti pasirinkto kūrinio nuotaiką ir mintį. Jie visi šaunuoliai.

1 - 4 klasių geriausi skaitovai toliau vyks į Skaistgirio gimnaziją varžytis kitame etape.

1 kl. mokinys Danielius Gricius skaitė Anzelmo Matučio eilėraštį „Apie gimtinę“, jį ruošė pradinių klasių mokytoja Elena Gurskienė.

2 kl. mokinė Gustė Stenianskytė skaitė Sigito Gedos „Namie ir už lango“, jai padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Daiva Navickaitė.

3 kl. mokinys Mantas Petkus skaitė B. Lenktytės  eilėraštį „Šaltas rytas“, mokiniui padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Nijolė Vadapalienė.

4 kl. mokinė Ula Veikalaitė skaitė Sigito Gedos eilėraštį „Labas rytas“, jai padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Virginija Briedienė.

Geriausi 5 - 8  klasių skaitovai dalyvaus Joniškio švietimo centre organizuojamame rajoniniame etape.

 Morta Čagutė ir Skaistė Tautkaitė  - 6 klasė  skaitė Henriko Radausko eilėraštį „Pasaka" jai padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Birutė Skiparienė.

 Edvinas Petkus - 5 klasė skaitė  Justino Marcinkevičiaus eilėraštį ,,Sapnas", jam padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Gedžienė.

  Domantas Labanovas - 5 klasė skaitė Daivos Čepkauskaitės eilėraštį iš knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Jam padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Gedžienė.

Ig – IV g klasių tarpe nugalėtojais tapo ir į rajoninį etapą vyksta:

IIa g klasės mokinė Elvina Mikalauskaitė, kuri skaitė Juditos Vaičiūnaitės ištrauką iš esė „Džuljetos amžius“, jai padėjo pasiruošti neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė.

IVg klasės mokiniai Brigita Mitrikaitė ir Paulius Jurys  skaitė Sigito Gedos eilėraštį „Trieiliai birželio naktį“. Mokinius ruošė neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė.

Renginį organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė. Dėkojame mokytojai už literatūrinę popietę ir pagalbą ruošiant mokinius konkursui. O dalyviams linkime sėkmės rajoniniame etape.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Bičiuliškai susitiko – bičiuliškai ir išsiskyrė. Bet taip būna ne visada

Joniškio rajono Žagarės gimnazijos moksleivių susitikimas su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės keturkoju pareigūnu prasidėjo draugiškai. Kvaišalų ieškoti išmokytas šuo Bartas policijoje tarnauja jau 12 metų. Jis kartu su jauna savo partnere, Kinologijos būrio vyriausiąja patrule Kristina Jutinskaite, į Žagarės gimnaziją buvo pakviesti šios mokymo įstaigos vadovų iniciatyva, siekiant pasitikrinti, ar čia besimokantys jaunuoliai nesisvaigina kvaišalais.

 

Prevencinė akcija „Būk saugus“ buvo surengta sausio 21 d. pamokų metu. Į ją šiauliečius atlydėjo Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Kinologės lydimas Bartas patikrino penkių klasių moksleivių daiktus. Uostydamas kuprines, jis ėjo nuo suolo prie suolo, nuo vienos kuprinės prie kitos, ėjo vis pirmyn, negrįždamas į tą pačią vietą. O tai reiškia, kad niekas jam nesukėlė įtarimo. Prevencinės priemonės metu narkotinių medžiagų pėdsakų šios mokyklos klasėse, daiktų spintelėse nebuvo aptikta. Taigi bičiuliškai prasidėjusi moksleivių pažintis su keturkoju pareigūnu bičiuliškai ir baigėsi.

 

Tačiau yra buvę atvejų, kai narkotikų prevencijai skirta akcija baigdavosi nusikalstamos veikos fiksavimu.

2016 metais Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, surengę prevencinę priemonę „Be narkotikų – saugiau“ Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje, baigė ją ikiteisminiu tyrimu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Septynmetė pareigūnų pagalbininkė keturkojė Lota, apšniukštinėjusi gimnazijos rūbinę ir dvi klases, užsukusi į trečią klasę atsigulė prie vieno jaunuolio kuprinės. Tai – šuns ženklas, kad jis užuodė narkotines medžiagas. Patikrinę šio berniuko kuprinę, pareigūnai kartu su socialine darbuotoja joje rado plastikinį maišelį su biria augalinės kilmės narkotine medžiaga. Tiek jaunuolį, tiek visą klasę ištiko šokas. 17-mečiui moksleiviui klasę teko palikti. Iš mokyklos suolo jis atsidūrė areštinėje. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jam pareikštas įtarimas.

2015 metų gruodžio mėnesį Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų prevencinė akcija irgi baigėsi nusikalstamos veikos fiksavimu. Tada Šiaulių profesinio rengimo centro 18-mečio kuprinėje buvo rastas paketėlis su neaiškios medžiagos likučiais, keliančiais įtarimą, jog tai - psichotropinės medžiagos pėdsakai.

Klasėje buvę ir šį įvykį stebėję bendramoksliai tokią žinią priėmė nuščiuvę. Vaikino gyvenamojoje vietoje atliktos kratos metu buvo rasta metalinė dėžutė su taip pat narkotinių - psichotropinių medžiagų likučiais ir pusantros tabletės, kurios taip pat priskirtinos kvaišalams.

Šis įvykis moksleiviams tapo realija, padedančia susivokti, kad svaiginimasis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimas nėra nekaltas žaidimas, į kurį iš smalsumo įsitraukia vis daugiau jaunuolių. Tai – nusikaltimas, už kurį tenka atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso numatytas sankcijas. Be to, jų vartojimas kartais inspiruoja ir kitas nusikalstamas veikas. Nepraėjus ir mėnesiui po minėto įvykio, neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu įtariamam vaikinui buvo pareikštas kitas įtarimas - dėl nužudymo, nes šv. Kalėdų naktį jis Šiaulių profesinio rengimo centro bendrabutyje atėmė gyvybę budėtojai.

Straipsnis iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato svetainės

Fotografavo socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Baltojo puodelio pasaka

2018 metų Kultūros paso lėšas pradinukai panaudojo edukaciniai programai „Spalvoti žaidimai kitaip“.

Užsiėmimus 1-4 klasės mokiniams vedė Radviliškio laisvieji dailės mokytojai Jadvyga ir Donatas Kurmauskai. Mokytoja sekė pasaką apie baltą puodelį, kuris stovėjo lentynoje tarp įvairiaspalvių, parvežtų iš įvairių kelionių, dovanotų puodelių. Baltas puodelis liūdėjo. Ir štai jis sugalvojo išeiti ir ...

 

Taip mokiniai susipažino su puodelio marginimo technika.

 

Patys baigė sekti pasaką, kai jų baltąjį puodelį „balutėje“ išmaudė mokytojas Donatas.

                             

 

                     

 


Kultūros paso koordinatorė, mokytoja D. Navickaitė

Dovana mažajam draugui

2018 metų pabaigoje, kaip ir kiekvienais metais, antrokai organizavo akciją „Dovana mažajam draugui“. Trečiokai ir ketvirtokai atnešė rūbelių, žaislų, knygučių. Antrokai į dovanų maišelį sudėjo savo keptus imbierinius sausainius.

 

Dovanėlės buvo atiduotos Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ ikimokyklinio ugdymo „Žvirbliukai“ grupės vaikučiams.

Ačiū pradinukams, atnešusiems dovanėles.

Pradinių klasių mokytoja D. Navickaitė
Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas

Šeštadienį (2019 - 01-19) Klaipėdoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionatas. Šiame čempionate Žagarės gimnazijos mokinys Daniel Cerezuela 60m bėgimo rungtyje iškovojo I vietą. Jį treniruoja Ruslanas Prokopenko.

Sveikiname Danielių!

 

Joniškio krašto verslo idėjų konkursas

Joniškio verslininkų asociacija bendradarbiaujant su turizmo ir verslo informaciniu centru organizavo Joniškio krašto verslo idėjos konkursą. Žagarės gimnazijos IIIg klasės mokinė Filomena Urencaitė šiame konkurse užėmė I vietą ir 100 eurų piniginį prizą, už pristatytą savo verslo idėją „Auksinės rankelės“. Mokinę konsultavo ekonomikos mokytoja Rita Milenčienė.

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė
Penktadienis- picos diena trečiokams

Penktadienis puiki diena, o jei per darbelių pamoką gamini picas- tai diena tobula.

Iš anksto viską smulkiai aptarėme, todėl gaminome labai draugiškai, kūrybingai, nebuvo ginčų ir nesusipratimų. Mums padėjo Žilvino ir Vakario mamos, treneris. Jis papasakojo apie šio mėgstamo patiekalo atsiradimą, picų įvairovę. Treneris gamino sveikuolišką picą, su ananasais.

Labai skanu buvo smaguriauti puikiai iškeptą gimnazijos virtuvėje savo darbo picą. Ačiū visiems, kas mums padėjo.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

Lanko sukimo konkursas

Sausio 17 d., per ilgąją pertrauką, pradinių klasių koridoriuje vyko lanko sukimo konkursas. Dalyvavo virš 20 pradinukų, kurie stengėsi kuo ilgiau sukti lanką.

 

Po konkurso vaikai džiaugėsi atminimo raštais, saldžiais prizais ir, aišku, pačiu dalyvavimu, nes sportas -sveikata. Konkursą organizavo trečiokai ir jų mokytoja.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

Ačiū sakymo diena

Sausio 11-toji Ačiū sakymo diena. Kasmet ją minime prisimindami, kad mandagumas nieko nekainuoja, tačiau daro visus laimingesnius.

Gaminome skirtukus su padėkomis žmonėms, kurie mus myli,rūpinasi, draugauja. Priminėme vieni kitiems kaip svarbu padėkoti, pasisveikinti, atsiprašyti.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

<< Atgal 11-20 iš 1000 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order