Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Informacija mokiniams
Vandens diena gimnazijoje

 

Kovo 22 d.  gimnazijoje paminėta Vandens diena. Klasės gavo užduotis:  pirmos klasės mokiniai savo piešinukuose pavaizdavo kam reikalingas vanduo,   antros klasės mokiniai lakstė laivelius ir sužinojo, kad vanduo teikia ne tik malonumą, bet jis būtinas gyvybei palaikyti. Mokiniai pateikė pavyzdžių, kaip jie savo aplinkoje taupys vandenį. Penktų, šeštų ir septintų klasių mokiniai surengė vandens lašiukų parodėlę.

 

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I.Malinauskienė

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ėduoniukas“

Pradinių 3-4 klasių mokiniai, kovo 23 dieną, dalyvavo viktorinoje „Ėduoniukas“, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Malinauskienė ir klasių auklėtojos V. Briedienė, E. Gurskienė.

Viktorinos tikslas – ugdyti vaikams norą kasdien prižiūrėti savo dantukus, stengtis išsaugoti juos sveikus ir gražius. Organizuotoje viktorinoje dalyvavo 5 komandos: „Mini dantukai“, „Šypsenos“, „Šepetukai“, „Zuikiai“, „Briedžiukai“.

Vaikai komandomis atliko įvairias užduotis apie dantukus ir jų priežiūrą, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles. Nugalėtojais tapo 3 klasės komanda „Briedžiukai“.

Visos komandos apdovanotos padėkos raštais, prizais , lankstinukais „Silantai – pagalba vaikų dantukams“. Tikimės, kad burnos higiena taps vaikų kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Malinauskienė

2018 m. II turo geografijos olimpiados rezultatai

   

2018 m. II turo geografijos olimpiados rezultatai. Turime antros vietos laimėtoją – Domą Šimaitį.

Šią olimpiadą eilę metų organizuoja LGMA (Lietuvos geografijos mokytojų asociacija). Mokiniams reikėjo įveikti keturias ganėtinai sunkias užduotis.Tai:       

Geografinį_testą_ _
Praktines_užduotis_
Žemėlapio_užduotis_
Teorines_užduotis._

Vienam mūsų gimnazijos moksleiviui tai pavyko. Sveikiname II g kl. mokinį DOMĄ ŠIMAITĮ, kuris užėmė II vietą, o visus kitus drąsinu stiebtis ir siekti aukštesnių rezultatų. Dėkoju visiems mokiniams  dalyvavusiems geografijos olimpiadoje.

 Geografijos mokytoja metodininkė Alma Kančelskienė

 

Apsilankėme Mažeikių gyvūnų globos draugijoje

2018-03-14  Žagarės gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos D. Skirienės, vyko į Mažeikių gyvūnų globos draugiją. Akciją „Atnešk maisto globojamiems gyvūnams“ iniciavo dvi septintos klasės draugės Araselė Remeikaitė ir Gabija Prialgauskytė.

Mažeikių gyvūnų globos draugijoje mus pasitiko Daiva Radzevičienė ir pasakojo mokiniams, kad pagrindiniai darbai prieglaudoje yra narvų valymas, kraiko keitimas, maisto indelių plovimas ir pildymas, šunų vedžiojimas, šukavimas, dresavimas, bendrų patalpų plovimas, gyvūnų gydymo procedūros (vaistų sumaitinimas, žaizdų perrišimas ir t.t.), gyvūnų fotografavimas skelbimams.

 

Pastebėjome, kad kieme yra vedžiojami gyvūnai – šunys, paskiepyti šuniukai, su pavadėliu mėgstančios vaikščioti katės.

Apsilankėme kačių kambaryje. Jis skirtas sveikoms, paskiepytoms, sterilizuotoms ir gerai tarpusavyje sutariančioms suaugusioms katėms. Suaugusios katės paprastai naujų namų laukia ilgiausiai iš visų gyvūnų (iki metų ar ilgiau), todėl kačių kambarys buvo įkurtas, kad jos galėtų daugiau judėti (lyginant su gyvenimu narve) ir bendrauti su gentainėmis. Taip pat  kiek įmanoma sukurta namams artimesnė aplinka.

 

Mokytoja D. Skirienė dėkoja už mokinių gerumą, nes mokiniai nuvežė tikrai labai daug maisto gyvūnams, labai tikisi, kad ir ateityje mokiniai draugaus su gyvūnų globos draugijomis, palaikys globojamus gyvūnus.

Biologijos mokytoja metodininkė Daiva Skirienė

Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių trikovių pirmenybės

2018 m. kovo 16 dieną Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių trikovių pirmenybės. Į jas susirinko pajėgiausi lengvaatlečiai (gimę 2003-2004 m) iš visos  Lietuvos. Varžybose labai sėkmingai startavo ir Joniškio sporto centro lengvaatlečiai. Rajonų grupėje mūsų rajono komanda iškovojo trečiąją vietą (60 tšk.). Sportininkai dalyvavo sprinto, šuolių ir metimų trikovėse bei bėgimų dvikovėje. Atskiros rungtys pagal tarptautinę lengvosios atletikos taškų skaičiavimo lentelę buvo vertinamos taškais ir sumuojamos. Berniukų metimų dvikovėje šeštą vietą laimėjo Žagarės gimnazijos auklėtinis - Aironas Zubkovas (1884 tšk.). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o ketvirtų, penktų ir šeštų vietų laimėtojai – diplomais.

Dalyvavome renginyje ,,Verslo gijos“

Kovo 8 dieną Ia g mokiniai kartu su ekonomikos mokytoja Rita Milenčienę vyko į Joniškio Aušros gimnaziją, kur  vyko rajoninis renginys „Verslo gijos“, kurį sudarė dvi skirtingos veiklos: mugė ir viktorina. Viktorinos tema – žemės ūkio veiklos. Renginyje taipo pat mokiniai  iš Skaistgirio gimnazijos, Joniškio žemės ūkio mokyklos,  Kriukų, Gasčiūnų pagrindinių mokyklų. Organizatoriai Joniškio  „Aušros“ gimnazija ir Turizmo bei verslo informacijos centras savo organizuojamomis veiklomis stengėsi skatinti mokinių verslumą, vienus kvietė prekiauti, kitus skatino būti aktyviais renginių ir veiklų dalyviais, trečius mokė savarankiškumo, kūrybiškumo organizuojant ir planuojant renginius. Gauta patirtis visiems suteikė daugiau  pasitikėjimo ir  naujų idėjų.

Jaunieji prekybininkai pirkėjus viliojo ne tik savo gardumynais, namuose keptais pyragais, bet ir pačių sukurtais rankdarbiais, naujai moksleivių bendrovių sukurtais produktais: ženkliukais ir kvapukais spintelėms bei namams.

 

Viktorina išsiskyrė netradiciniu komandų formavimu. Komandas sudarė skirtingų mokyklų moksleiviai. Joje dalyvavo keturi mūsų gimnazijos mokiniai: Paulina Kristinytė, Ema Veikalaitė, Kamilė Valytė ir Justas Pamparas. Viktorinoje buvo pateikta daug klausimų, kurie apėmė ekonomikos mokslą, žemės ūkį bei kitokias temas. Renginio tikslas - skatinti mokinius bendrauti ir bendradarbiauti, dalijantis turimomis ekonomikos, verslo ir bendro išprusimo žiniomis. Viktorinoje mokiniai ne tik atsakinėjo į pateiktus klausimus, būta ir praktinių atpažinimo užduočių: atpažinti auginamas grūdines bei žolines kultūras, išsiaiškinti įrankius, kurie kažkada žmonėms padėjo užsidirbti pragyvenimui, net lenktynių - kas greičiau su šiaudeliu nupūs žaislinę mašinėlę iš taško a į tašką b.

 

,,Dirbome komandose su kitų mokyklų mokiniais, susiradome daug draugų, sužinojome daug naujų faktų, mokėmės dirbti komandose. Visoms grupelėms atiteko prizai, o I vietos laimėtojai gavo piniginį prizą. Visi džiaugėmės linksmai bei turiningai praleistu laiku“ - sakė Ema.  

 

Apie žymius žagariečius konferencijoje

Kovo 9 dieną M. Slančiausko gimnazijoje vyko rajono moksleivių konferencija ,,Garsūs Žiemgalos žmones. Mūsų krašto praeitis ir dabartis“. Joje dalyvavo gausus būrys mūsų gimnazistų.

Apie Žagarės krašto rašytoją Marių Katiliškį,  pranešimą skaitė 6 klasės mokinės U. Navickaitė ir E.  Gelažiūtė (konsultavo mokyt. V. Arlauskienė).

G. Mitrikaitė ir K. Augustauskaitė ( 7 kl.) pristatė Žagarės šviesuolį, savanorį, rašytoją Juozą Žlabį- Žengę (mokyt . J. Mitrikienė).

Ji taip pat konsultavo I g kl. mokines K. Valytę ir E. Veikalaitę, kurios papasakojo apie Vaclovą Daunorą, vieną labiausiai pasaulyje išgarsėjusį lietuvių dainininką, charizmatiškąjį bosą.

Apie mūsų buvusį mokytoją, tautodailininką Vincą Maižių ir jo darbus kalbėjo septintokė jo anūkė A. Maižiutė (7 kl.).

L. Mikoliūnas (8 kl.) pristatė mūsų krašto šviesuolius, kraštotyrinkus Romualdą ir Vytautą Vaitkus aptarė jų darbus. Abu mokinius konsultavo mokytoja A. Kančelskienė.

Tai tik nedidelė dalis  Žagarę garsinusių žmonių, apie kuriuos buvo malonu papasakoti.

Lietuvių kalbos mokyoja metodininkė Vilija Arlauskienė

Gimnazijoje vyko dainų ir eilėraščių konkursas ,,Dainuok lietuviškai, dainuok apie Lietuvą“

Kovo 9 dieną gimnazijoje vyko dainų ir eilėraščių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ,,Dainuok lietuviškai, dainuok apie Lietuvą“. Konkursas prasidėjo daina „Augo girioj ąžuolėlis“, kurią nuotaikingai sudainavo jungtinis choras, sudarytas iš  mokytojų, budėtojos, virėjų. Vaikai pritarė šypsenomis ir plojimais.

Pirmokė Gustė drąsiai padeklamavo  E. Selelionio eilėraštį „Tėvynės spalvos“, o mažieji jos bendraklasiai padainavo lietuvių liaudies dainą „Aš pasėjau linelius“.

 

Gausus antrokų būrys dainavo liaudies dainą ,,Ant kalno karklai“. Žagariečio J. Gedžiaus eilėraštį ,,Daina apie Žagarę“ padeklamavo Vakaris, kuris tądien šventė savo gimtadienį. Visi jubilijatui draugiškai plojome ir sveikinome.

 

Net trys trečiokės deklamavo eilėraščius: Elinga padeklamavo A. E. Puišytės eiles „Lietuva“, Samanta - Maironio „Trakų pilis“, o Aimanta - L. Žitkevičiaus „Būk tu mūsų meile“  ir kartu su klasės draugais padainavo liaudies dainą „Oi tu strazde strazdeli“.

 

 

Vyriausieji mūsų pradinukai pradžiugino ne tik skambia daina „Tėvas vežė šienelį“, bet ir puikiu būgnininku. Po dainos Matas mušė ritmą, mes visi stengėmės atkartoti, buvo smagu, nes ritmas darėsi vis sudėtingesnis. Pasibaigus konkursui Matas mokė antrokus mušti būgną.

 

Ketvirtokei Deimilei  padeklamavus B. Brazdžionio eilėraštį  „Tėvynė“ draugiškai dainavom ir žaidėm visiems žinomą ir mėgstamą dainelę ,,Du gaideliai“.

Džiaugiamės, kad mokiniai buvo aktyvūs. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Milenčienė pasidžiaugė mūsų renginuku ir įteikė kiekvienai klasei padėkas. Išsiskirstėm linksmi ir džiugiai nusiteikę.

Paklausinėjus vaikų nuomonės po konkurso, atsiliepimai puikūs. Pirmokė Karina: ,,Man labai patiko žaisti pagal dainelę ,,Du gaideliai“ - vos neapsiverkiau iš juoko. Antrokus sužavėjo ketvirtoko grojimas būgnais. Jo bendravardis Matas sako: ,,Labai gražiai grojo, ir aš taip norėčiau išmokti“. Trečiokai labai gyrė jungtinį suaugusiųjų ansamblį. Airidas: ,,Labai gražiai dainavo mokytojos, galėtų dažniau dainuoti“. Ketvirtokė Skirmantė ,,Man patiko antrokai, nes jų ..labai daug....“

Pradinių klasių mokytoja metodininkė N. Vadapalienė

 

Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos vaikų ir jaunučių atviros trikovių pirmenybės

2018 m. kovo 8 dieną Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos vaikų ir jaunučių atviros trikovių pirmenybės. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš šiaurės Lietuvos. Varžybose sėkmingai startavo ir Žagarės gimnazijos lengvaatlečiai. Vaikai (gimę 2005 m ir jaunesni) ir jaunučiai (gimę 2003-2004 m) dalyvavo sprinto, šuolių ir metimų trikovėse bei bėgimų dvikovėje. Atskiros rungtys pagal tarptautinę lengvosios atletikos taškų skaičiavimo lentelę buvo vertinamos taškais ir sumuojamos. Mergaičių bėgimo dvikovėje sidabras atiteko Adrijai Prokopenko (849 tšk.), berniukų bėgimo dvikovėje bronzos medalį laimėjo Jonas Radionovas (79 tšk.). Jaunučių vaikinų grupėje, metimų trikovėje su trimis asmeniais rekordais puikiai pasirodė ir auksą iškovojo Aironas Zubkovas (1972 tšk.). Bronza šioje trikovėje atiteko Ryčiui Kiškiui (1425 tšk.). Puikiai varžybose pasirodė ir Rusnė Prokopenko, kuri šuolių trikovėje surinko 1783 tšk ir tik kelių taškelių Rusnei pritrūko iki trečiosios vietos (šuolio į aukštį rungtyje Rusnė savo asmeninį rezultatą pagerino net 7 cm). Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis.

<< Atgal 11-20 iš 916 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order