Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Žagarės gimnazijos mokiniai dalyvavo popiežiaus Pranciškaus susitikime su jaunimu
Rugsėjo 22 dieną grupelė Žagarės gimnazijos mokinių ir mokytojų, lydimi kunigo Mariaus Dyglio, vyko į Vilnių Katedros aikštę, kur įvyko  jaunimo susitikimas su popiežiumi Prancišku. Kelinę organizavo tikybos mokytojas Konstantinas Mitrikas.
 
 
Žagarės gimnazijos bėgikų komanda dalyvavo „Bėgime aplink Augstkalnės ežerą“ (Latvija)

      Rugsėjo 23 d būrys Žagarės gimnazijos bėgikų dalyvavo jau tradiciniu tapusiame „Bėgime aplink Augstkalnės ežerą“ (Latvija). Bėgimo distancijos ilgis - 7 km. Čia susirinko virš 100 įvairiausio amžiaus bėgimo mėgėjų iš Latvijos bei Lietuvos. Patys mažiausieji (iki 6 metų) varžėsi 700 metrų distancijoje. Čia iškovoti du medaliai: Justas Pamparas laimėjo sidabrą (3 min 37 sek), o Danieliui Griciui atiteko bronza (3 min 38 sek). Visi likusieji lenktyniavo bėgdami ratą aplink ežerą. 10-12 metų mergaičių grupėje daugiau kaip minutę pernykštį savo laiką pagerino ir auksą laimėjo Adrija Prokopenko (36 min 23 sek). 13-15 metų mergaičių grupėje pirmąją vietą laimėjo Gintarė Misevičiūtė (39 min 30 sek), sidabro medalį iškovojo Rusnė Prokopenko (39 min 35 sek). 16-18 metų  vaikinų grupėje sidabrą iškovojo Domas Šimaitis (31:38), bronzą laimėjo Modestas Augustauskas (37 min 14 sek). 7-9 metų berniukų grupėje daugiau kaip 11 min savo pernai metų pasiekimą pagerino ir auksą iškovojo Kajus Sebežinkovas (37 min 24 sek). 40+ vyrų amžiaus grupėje sidabrą laimėjo mokytojas Ruslanas Prokopenko (30 min 11 sek).

Pamoka Katiliškėse

Rugsėjo 12 dieną mes, IIIg klasės mokiniai ir grupelė IIag klasės mokinių, dalyvavome netradicinėje literatūros pamokoje. Su mokytojomis B.Skipariene ir A.Gedžiene vykome į Katiliškių kaimą. Čia, Katiliškėse, už trijų kilometrų nuo Žagarės, ankstyvąją jaunystę praleido rašytojas Albinas Vaitkus-Marius Katiliškis ( iš čia ir kilo literatūrinis pseudonimas). Taigi pamokos tikslas – paminėti M. Katiliškio 104-ąsias gimimo metines: prisiminti jo gyvenimą, apžvelgti kūrybinį palikimą, paskaityti rankraščių.

  Atvykus į sodybvietę psitiko rašytojo sodinta vinkšnų alėja, raudonais vaisiais apkibusi gudobelė. Gaila, kad iki mūsų dienų nėra išlikusių pastatų, tik šulinys. Ošiant vėjui klausėmės ir skaitomų ištraukų iš romano ,,Išėjusiems negrįžti“ apie atsisveikinimą su artimaisiais prieš išvykstant iš gimtosios vietos.  Tėviškę žymintis stogastulpis mena pirmuosius Mariaus Katiliškio posmus:   

           Sulinkęs smūtkelis, žolynais apaugęs –              

           Paguoda krūtinei, jei širdį kas gelia...

           Čia maldos motušės, kai verkė ar džiaugės,

           Iš čia palydėjo į tolstantį kelią.

 

      IIIg kl. mokinė Fausta Kidelytė

        

 

Rugsėjo 14 dieną Katiliškių kaime   netradicinėje  pamokoje rašytojui  Mariui Katiliškiui atminti dalyvavo ir IV g klasės mokiniai su mokytoja A. Arlauskiene. Susipažinę su rašytojo biografija, skaitėme ištraukas iš rašytojo romano ,,Išėjusiems negrįžti“,  aptarėme aktualią emigracijos temą.

 


 

Devintokų išvyka į Kuršių Nerijos pusiasalį

Mūsų gimnazija jau vienuoliktus metus  iš eilės suteikia devintokams galimybę nuvykti pasibaigus mokslo metams į Kuršių Nerijos pusiasalį, pamatyti ypatingą šio Lietuvos kampelio gamtą ir pabūti jaukiame jos prieglobstyje. Tam, kad kelionė  į vakarų Lietuvą būtų kuo įdomesnė, turime išbandytą įdomų maršrutą.

Mes, Ia g. klasės mokiniai, aplankėme Žemaitijos nacionaliniame parke esantį netoli Platelių  Plokštinės  šaltojo karo muziejų. Susipažinome su sovietine karine technika, tuometine propaganda, išgirdome naujų faktų apie šaltąjį karą.

Vėliau mūsų maršrutas vedė į Klaipėdos delfinariumą, ten stebėjome delfinų pasirodymą.

Juodkrantėje susipažinome su pamario istorija, grožėjomės nuostabiu vaizdu atsivėrusiu nuo miestelio krantinės. Matėme kormoranų nualintą girią.

Naglių gamtiniame rezervate turėjome progą pabraidyti po pamario smėlį, įvertinti Mirusiųjų  kopų grožį ir pafantazuoti, kad čia kaip Sacharos dykumoje, nes diena buvo tikrai karšta.

Nepraleidome progos aplankyti įspūdingiausią vietą Lietuvoje– Parnidžio kopą, kuri pateko į Patricios Schultz knygą „1000 vietų, kurias turite pamatyti prieš mirtį“. Tai, be jokios abejonės, įspūdinga ir unikali vieta: ant Parnidžio kopos galite stebėti saulės kelią, kaip ryte saulė pateka iš vandens, o vakare vėl nugrimzta į vandenį.

Sunku patikėti, kad šis grožis Lietuvoje. Neveltui vokiečių rašytojo Tomo Mano (Thom Mann) sūnus Klausas pasakė, kad niekur Europoje nesijaučiantis taip toli nuo Europos, kaip Kuršių Nerijoje. Lankantis čia, privalu pamatyti ne tik Kuršių marias , bet ir įmerkti kojas į jau įšilusią Baltijos jūrą. Nidos grožis pakeri visus.

Aplankę  Vytauto Kernagio skulptūrą, nusilenkę garsiajam dainiui, patraukėme į Nidos etnografines kapines. Ten susipažinome su kuršininkų antkapinėmis lentomis – krikštais. Pamatėme evangelikų liuteronų bažnyčią, daugelis tokioje bažnyčioje lankėsi pirmą kartą.


Keliaudami atgal, Klaipėdoje aplankėme „Amberton Klaipėda“ viešbutį, kur pakilę liftu į 22-me aukšte įsikūriusią apžvalgos aikštelę, grožėjomės nuostabiu vaizdu. Toliau mūsų laukė nepamirštamas vakaras Palangoje. Nors buvo labai didelis vėjas, jūra sužavėjo nuostabiomis bangomis.

Išmiegoję Palangos Baltijos pagrindinėje, mokykloje nuvykome į Birutės parką. Aplankėme ir pačiame Birutės parko centre esantį grafo Felikso Tiškevičiaus dvarą, kuriame yra įkurtas Gintaro muziejus. Čia gausiausia pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekcija. Muziejuje iš viso yra daugiau kaip 30 tūkstančių eksponatų.

Priešpaskutinis sustojimas buvo Kretingoje. Pabuvojome Kretingos muziejuje, Žiemos sode ir kitose dvaro palivarko ekspozicijose. Tikrai verta aplankyti Kretingą! Paskutinis sustojimas buvo prie Platelių ežero. Pasimaudę, pasiplaukioję vandens dviračiais bei skaniai pavalgę tradiciškų žemaitiškų patiekalų, pajudėjome namų link. Į Žagarę grįžome šiek tiek pavargę, bet pamatyti vaizdai bei patirti nauji įspūdžiai viską atpirko!

Ši kelionė -  tai netradicinė geografijos, istorijos ir biologijos integruota pamoka, suteikianti mokiniams daug žinių apie vieną unikaliausių  Lietuvos vietų. Ekskursiją organizavo geografijos mokytoja Alma Kančelskienė.

Devintokų vardu Justas Pamparas, Mokytoja Alma Kančelskienė

Mokinių, važiuojančių mokykliniais autobusais dėmesiui! nuo 2018 m. rugsėjo 6 d.
Mokslo metų pradžios šventė Žagarės gimnazijoje

Mokslo metų pradžios šventę Žagarės gimnazijos bendruomenė pradėjo iškilminga eisena į šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kur šv. Mišias už sėkmingus naujus mokslo metus aukojo klebonas Marius Dyglys. Jis pasveikino mokinius, jų tėvelius ir mokytojus, visiems palinkėjo išminties, kantrybės, ištvermės. Kiekvienas mokytojas iš kunigo gavo dovanų po stiklainį medaus ir po maldynėlį pasirašytą Šiaulių vyskupo E. Bartulio.

 

Pasveikinti su naujais mokslo metais atvyko seimo narys Arūnas Gumuliauskas. Seimo nario padėkas gavo mokytojos Rasma Biliūnienė, Asta Radžvilienė ir direktorius Virgilijus Kančelskis.

Po šv.Mišių šventė tęsėsi gimnazijos kieme. Visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis, Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis.

 

Šventinę nuotaiką palaikė gimnazijos vokalinis ansamblis. Po sudainuotos gimnazijos dainos mokiniai ir jų tėveliai nuskubėjo į klases, kur vyko pirmoji šių mokslo metų pamoka.

 

Pamokų tvarkaraštis rugsėjo 4, 5 dienomis
Mokslo metų pradžios šventė
Informacija būsimų pirmokų tėveliams


Informacijos rasite paspaudę šią nuorodą:


Gyvybės mokslų centre vyko baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys

Birželio 12 d.. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko  baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys ir geriausių darbų autorių apdovanojimas. Jaunuosius tyrėjus sveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LMNŠC direktorius Algirdas Sakevičius bei GMC direktoriaus pavaduotojas bendriesiems reikalams Rokas Abraitis.

 


Konkursas skirtas 1-11 klasių mokiniams, kurie mėgsta tyrinėti, žavisi gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika ir sugeba savao patirtimi pasidalinti. Konkurso darbą, kuris gali būti atliekamas per pamokas ar neformaliojo švietimo veiklas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama mokytojo ar mokytojų. Tiriamasis darbas turi būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių srities, galima atlikti ir jungtinį kelių mokomųjų dalykų darbą. Visą eksperimento eigą reikia nufilmuoti.  Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su STEAM krypčių mokytojų asociacijomis.

 

Šiemet  konkurse  dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Tarp geriausiųjų -net trys Žagarės gimnazijos moksleivių darbai. Ketvirtokai  Julija Arlauskaitė, Domantas Labanovas, Samanta Sebežnikovaitė, Gabrielė Valytė, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Elenos Gurskienės ir fizikos –IT mokytojos Astos Radžvilienės, pristatė darbą „Namų atsparumo žemės drebėjimui tyrimas”. Septintokės Santa Devėnaitė, Aistė Gecaitė, Aistė Palilionytė, Rusnė Prokopenko, Roberta Šilianskaitė atliko darbą „Automobilio greičio priklausomybės nuo skriemulių dydžio ir krumpliaračių dantukų skaičiaus tyrimas”. Devintokų komanda: Agota Galkauskytė, Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gintarė Misevičiūtė, Justas Pamparas - tyrinėjo EV3 robotų ultragarsinio jutiklio savybes bei pritaikymą ir paruošė darbą „Ultragarsinio jutiklio tyrimas”. Septintokių ir devintokų darbo vadovė Asta Radžvilienė. Visi Žagarės gimnazijos moksleivių darbai buvo įvertinti II vieta skirtingose amžiaus grupėse. Moksleiviai ir mokytojai apdovanoti Švietimo ministerijos įsteigtomis asmeninėmis dovanėlėmis.

 

Žagarės gimnazistų darbų pagrindas buvo jau antrus metus mokykloje ugdymui naudojami robotikos Lego Wedo2 ir EV3 robotų rinkiniai. Su robotais mokiniai atliko tiriamuosius darbus, konstravo, programavo. Tai inovatyvios ir dar nedaugelyje respublikos mokyklų naudojamos mokymo ir mokymosi priemonės.

 IT mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė

 

<< Atgal 11-20 iš 953 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order