Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Gruodžio – pirmoji Pasaulinė AIDS diena

                      Pasaulyje gyvena 37,9 mln. žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS – ir sustiprinti visuomenės budrumą.

                      Mūsų gimnazija  prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Į mokyklos  salę rinkosi I-III gimnazijos klasių mokiniai. Burtų keliu, pagal spalvas, buvo suformuotos mišrios komandos, kurios dalyvavo užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro viktorinoje – protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 19!“. Komandos buvo supažindintos su ŽIV plitimo keliais, apsaugos nuo šios ligos būdais, asmenų užsikrėtusių ŽIV Lietuvoje ir pasaulyje statistiniais duomenimis.

                      Komandos aktyviai demonstravo savo žinias bei gebėjimus, atsakinėjo į klausimus. Susumavus konkurso rezultatus protmūšį laimėjo „raudonųjų“ komanda. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai. Laimėjusios komandos  dalyviai gavo Joniškio visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlę.

                      Norėtųsi padėkoti socialinei pedagogei Dianai Vaičiulienei ir klasių auklėtojams už pagalbą ruošiantis renginiui ir dalyvavimą jame.

 „Daugeliui žmonių didžiausias pavojus gresia ne todėl, kad jų tikslas per aukštas ir nepasiekiamas, bet todėl, kad jų tikslas menkas ir pasiekiamas.“ (Mikelandželas Buonarotis) 

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Sveikatai palanki mityba

Gruodžio  6 dieną, 7-8 klasių mokiniams, vyko „Sveikos mitybos gebėjimų stiprinimo užsiėmimai“. Renginio tikslas -  ugdyti sveikos mitybos įpročius ir  suteikti mokiniams žinių, kaip tinkamai pasirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus, bei sveikai ir tinkamai maitintis. Užsiėmimą pagal projektą, kurį vykdo Joniškio sveikatos biuras, vedė Aistė Kučinskienė ir Vilma Verygienė.

Lektorės užsiėmimo metu pateikė išsamios informacijos kaip ir kokius produktus pasirinkti. Akcentavo rinktis maisto produktus paženklintus „Rakto skylutės“ simboliu. Tai įprasti maisto produktai, tačiau juose yra mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose daugiau skaidulinių medžiagų.

Mokiniai žinias gilino atlikdami praktinius užsiėmimus , dalyvaudami viktorinoje. Vaikystė ir paauglystė – labai svarbus laikotarpis, jo metu formuojasi sveikos gyvensenos įpročiai ir išmokstama gyventi sveikai. Todėl būtent šiuo laikotarpiu labai svarbu teikti vaikams teisingą informaciją apie sveiką mitybą ir jos svarbą organizmui, formuoti sveikos mitybos įpročius bei sudaryti sąlygas tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, kad gautos žinios ir įgyti įgūdžiai išliktų visą gyvenimą ir padėtų tinkamai bei sveikai maitintis ir išlikti sveikiems.  Mityba neabejotinai yra labai svarbus veiksnys, darantis įtaką lėtinių neinfekcinių ligų,  atsiradimui ir vystymuisi.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Gruodžio 5 d. startavo Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros bei Agronomijos fakultetų inicijuotas projektas „BioAgroStudijų turas 2019-2020“

Gruodžio 5 d. startavo Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros bei Agronomijos fakultetų inicijuotas projektas „BioAgroStudijų turas 2019-2020“. Pirmojoje turo išvykoje buvo suplanuotos net dvi stotelės – Joniškio žemės ūkio mokykla bei Žagarės gimnazija. Susitikimų metu moksleiviams pristatyti atstovaujami fakultetai, studijų programos, taikant aktyvius užsiėmimų metodus akcentuota žemės ūkio bei bioekonomikos svarba. Per turo veiklas moksleiviai skatinami siekti darnaus vystymosi, kad pasaulis, kuriame gyvename šiandien, išliktų gyvas bei žalias ir ateityje.

Turo programoje, susipažinus su Bioekonomikos plėtros bei Agronomijos fakultetais, moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“. Pagrindinės konkurso dalys – protmūšis „Žemės ūkis: praeitis ar ateitis?“ ir verslo idėjų generavimo užduotis „Sukurk savo bioverslo idėją“. Protmūšyje, atsakant į klausimus, akcentuota žemės ūkio svarba ir kuriama pridėtinė vertė, sulaužyti stereotipai, kad žemės ūkis buvo reikšmingas tik ankstesnėms kartoms. Idėjų generavimo užduotis buvo kūrybiškumo iššūkis. Išsitraukę du skirtingus bioišteklius, moksleiviai, remdamiesi jais, generavo naujas bioverslo idėjas, kūrė naujus bioproduktus. Maloniai nustebino rezultatas – originalios, darnumo principais grįstos tiek Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleivių, tiek Žagarės gimnazistų idėjos. Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis už šaunius pasirodymus. Atrinktos geriausiai pasirodžiusios komandos pakviestos į bendrą finalinį renginį, vyksiantį VDU Žemės ūkio akademijoje birželio mėnesį.

Puikus startas – moksleivių susidomėjimas, šypsenos ir entuziazmas – skatina judėti toliau. Dalindamiesi žaliais linkėjimais iš Joniškio žemės ūkio mokyklos bei Žagarės gimnazijos laukiame kitų susitikimų. „Šiandien kuriame pasaulį, kuriame gyvensime rytoj“.

Jeigu susidomėjote BioAgroStudijų turo programa arba žinote kurios mokyklos moksleiviai norėtų BioAgroStudijų turo komandą pasikviesti į svečius, laukiame asmeninės žinutės Bioekonomikos plėtros arba Agronomijos fakultetų Facebook paskyrose (VDU Bioekonomikos plėtros fakultetas, VDU Agronomijos fakultetas) arba el. paštu: deimena.montvydaite@vdu.lt. Iki susitikimo!

ŽAGARĖS GIMNAZIJOJE STARTAVO LMS METINĖ VEIKLOS PROGRAMA „ŽALIŲ EKOLOGIŠKŲ MOKYKLŲ ERDVĖ“

Lietuvos moksleivių sąjunga – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, vienintelė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti organizacija. LMS, bendradarbiaudama su LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoju Simonu Gentvilu, reaguodama į šiandieninius Lietuvos ir pasaulio įvykius ir siekdama atkreipti visuomenės, o ypač̌ moksleivių, dėmesį̨ į sparčiai besivystančias problemas susijusias su aplinkosauga, inicijuoja metinę programą, skirtą raginti visos šalies moksleivius veikti ir daryti savo mokyklas kuo draugiškesnes aplinkai bei suprasti ekologinių problemų̨ svarbą ir ieškoti jų̨ sprendimo būdų̨. 2019 m. spalio 14 d. startavo LMS metinė veiklos programa „Žalių̨ ekologiškų̨ mokyklų̨ erdvė“
Žagarės gimnazija taip pat įsitraukė į šį projektą ir kartu su Žagarės gimnazijos moksleiviais, ambasadore ELVINA MIKALAUSKAITE ir mokinių savivaldos pirmininku JUSTU PAMPARU visus metus vykdys įvairaus pobūdžio veiklas, sieks mokykloje besimokančius moksleivius, bei mokyklos bendruomenę atkreipti dėmesį į ekologijos, aplinkosaugos svarbą ir stengsis keisti mokyklos požiūrį ir įpročius taip, kad jose vykstantys kasdieniniai procesai taptų mažiau žalingi aplinkai.

Pirmadienį (12.02) vyko edukacinė veikla 1-3 klasių mokiniams. Jos metu pradinukai su savo klasės auklėtojomis ir Elvina susipažino su rūšiavimu ir piešė piešinius atspindinčius aplinkosaugos ir rūšiavimo svarbą.
Taip pat trečiadienį (12.04) klasės valandėlės metu vyks 5-12 klasėms skirtas pristatymas ir susipažinimas su ekologinėmis problemomis ir edukacinė veikla.

Ambasadorė Žagarės gimnazijoje Elvina Mikalauskaitė

Advento padėkos popietė „Širdies Betliejus“

Lapkričio 27 dieną gimnazijoje įvyko Advento pradžios padėkos popietė „Širdies Betliejus“. Į popietę buvo sukviesta gimnazijos bendruomenė - mokiniai, jų tėvai, mokytojai , gimnazijos darbuotojai, svečiai iš meno mokyklos ir Žagarės parapijos klebonas.

Gimnazijos renginių organizatorė S. Grinienė priminė visiems apie Advento reikšmę, papasakojo ką reiškia keturios šios tradicijos savaitės. Šokių mokytojas pamokė kokius šokius ir žaidimus galima žaisti Advento metu. Mokiniai paruošti meno mokyklos mokytojos I. Stripinienės atliko adventines giesmes. Taip pat pasirodė gimnazijos mergaičių ansambliai vadovaujami mokytojos L. Margytės.

Žagarės gimnazijos administracija padėkojo tėveliams už aktyvų dalyvavimą gimnazijos veiklose, už jų vaikų gerą mokymąsi ir pamokų lankymą ir įteikė padėkos raštus. Taip pat pasveikinimo žodį pasakė Žagarės parapijos klebonas A. Valčiukas.

Visi susirinkę nuoširdžiai praleido vakaronę, pasivaišino  senoviniu papročiu virtų bulvių su lupyna, pagal S. Grinienės receptą pagamintu sėmenų pagardu, žolelių arbata.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į fotogaleriją.

III gimnazijos klasės mokinės interaktyvaus protmūšio „ Ką žinai apie savo miestą ir rajoną?“ nugalėtojos

Lapkričio 25 dieną Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka organizavo protmūšio  „Ką žinai apie savo miestą ir rajoną?“ finalinį žaidimą, kuriame  dalyvavo vienuolika moksleivių  komandų iš visų rajono mokymo įstaigų. Buvo pateikta įvairaus pobūdžio klausimų, susijusių su gamta, literatūra, žmonių ūkine veikla ir pan.

Sėkmė nusišypsojo mūsų gimnazijos vienuoliktokėms Gabrielei Šliažaitei ir Mildai Navickaitei. Jos užėmė pirmąją vietą ir buvo apdovanotos asmeninėmis dovanėlėmis bei diplomais.

Antrosios  mūsų gimnazijos komandos nariai  Matas Dunauskas ir Mantas Pokvytis  liko penkti. Jiems  taip pat įteiktos asmeninės dovanėlės.

 Sveikiname visus dalyvius ir džiaugiamės jų sėkme.

Pasibaigus protmūšiui, aplankėme Joniškyje įsikūrusius stalo teniso ir krepšinio muziejus ir namą, kuriame gimė Sofija Kymantaitė – Čiurlionienė, apžiūrėjome Joniškio namų fasadus puošiančias žymių žmonių freskas.

Grįžome daugiau pamatę ir sužinoję apie Joniškį.

 

                                                                                                                                Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Edukacinė pamoka Akmenės krašto muziejuje

Lapkričio 12 d. 6, 7 kl. mokiniai vyko į Akmenės krašto muziejų. Susipažino su  eksponuojama įvairių akmenų kolekcija, akmeniškio Stanislovo Sungailos kaupta 30 metų (du tūkstančiai eksponatų).

 

Netradicinės pamokos metu išsiaiškino, kad didžiąją dalį kolekcijos sudaro Papilės juros periodo uolienos su fosilinės faunos ir floros liekanomis: belemnitais, amonitais, oolitais, fosilijos.

 

Mokėsi iš muziejuje atidarytos didžiausios Lietuvoje dieninių drugelių ekspozicijos (B. Izenbeko kolekcijos), stebėjo gyvų egzotinių drugių gyvenimą „drugelių namelyje“.

 

Aplankė tautodailės ekspoziciją.

 

Dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Dinozaurų pėdsakais”.

 

Biologijos mokytoja D. Skirienė

MOKINIŲ IR JŲ TĖVŲ DĖMESIUI!

 

2019 m. lapkričio 28 d. (ketvirtadienį) nuo 8.00 val. iki 10.00 val. gimnazijoje vyks pedagogų įspėjamasis streikas.

            Į gimnaziją mokiniai renkasi 10 val. į 3–čią pamoką.

            Autobusai mokinius į gimnaziją veš:

       9.05 val. Miknaičiai;  9.12 val.  Juodeikiai;   9.20 val. Gaižaičiai;

       9.25 val. Raistai;  9.29 val. Martyniškiai;  9.34 val. Minčaičiai       

       9.25 val. Bružas 2;  9.30 val. Bružas 11-2;  9.40 val. Daukšiai

 

            UAB Joniškio autobusų parko mokyklinis autobusas mokinius veš:

       9.10 val.  Gražaičiai;  9.15 val. Žadeikiai;   9.23 val.  Veršiai;  9.26 val. Veršiai;

       9.30 val. Stungiai;  9.33 val. Stungiai (prie parduotuvės)

                                                                                                                                                                                                                                                        Administracija

Advento padėkos popietė „Širdies Betliejus“
Lapkričio 22 d. kviečiame į „Blusų turgų“ Žagarės gimnazijoje

<< Atgal 11-20 iš 1106 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order