Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Ketvirtokai „gamtos spintos“ priemones panaudojo matematikos pamokoje

Ketvirtokai „gamtos spintos“ priemones panaudojo matematikos pamokoje. Nagrinėdami temą „Veiksmai iki 10000“. Mokiniai sprendė žodinius uždavinius  apie daržovių ,vaisių svorį. Prisiminė svorio matus: kilogramą, gramą, miligramą. Bandė spėti vaisių svorį, savo bandymus lygino su tikrais svėrimais svarstyklėmis. Lygino gautus rezultatus. Susipažino kaip ir kiek gali pasverti turimos svarstyklės.

 

Diskutavo apie vaisių naudą sveikatai.

Ketvirtokų mokytoja Nijolė Vadapalienė

Pirmi pirmokėlių bandymai mokykloje

Pirmokėliai atliko pirmą bandymą mokykloje. Mokinukai tyrė, kaip susidaro debesys. Į stiklainį įpylė šilto vandens, uždengė jį dangteliu ir uždėjo ledo gabaliukų (ledukai šaldyti „gamtos spintos“ šaldytuve). Nesimatė, bet vanduo garavo ir, kai susidūrė su šaltu oru prie dangtelio, pavirto mažais lašeliais.

 

Pirmokėliai išsiaiškino, kad taip susidaro debesys iš mažų lašelių, kurie atsiranda vėstant vandens garams.

 

               

Pirmokėlių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ pradinukai paįvairino savo veiklas.

1-4 klasių mokiniai mokymosi priemonių ir įrangos dėka tobulina žinias pasaulio pažinimo, matematikos pamokose.

 

Šį rudenį, trečiokai, nagrinėdami temą „Ar visų augalų stiebai sumedėję?“, atliko tyrimą. Keliavo po gimnazijos teritoriją, matuodami medžių kamienus. Matuodami matavimo juosta, prisiminė metro, centimetro ir milimetro sąvokas. Išmoko naudotis matavimo juosta.

 

Išmatavo: beržo, klevo, ąžuolo, šermukšnio, eglės ir pušies kamienų apimtį. Sugrįžę į klasę skaičiavo apytikrį medžių amžių- kamieno apimtį dalino iš 5 ir gautą skaičių daugino iš 2.

 

Taip mokiniai sužinojo, kad ąžuoliukui - 1 m., šermukšniui – 20 m., beržui – 66 m., kaštonui – 116 m., klevui – 92 m.

 

Naudinga patirtis!

                   

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ pasiekė ir mūsų gimnaziją. Projektui įgyvendinti skirtos lėšos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Įsigijus mokymo priemonių ir įrangos, 5–8 klasių mokiniai turi galimybę vykdyti įvairesnius praktikos darbus, priemones naudoti pamokose.

Šiais mokslo metais šeštokai atliko tyrimą ,, Augalų žiedadulkės“ ir vaizdžiai ir suprantamai  išsiaiškino, kas yra žiedadulkės, kuo skiriasi vėjo ir gyvūnų pernešamos žiedadulkės. Moksleiviai naudojosi šiomis priemonėmis: Petri lėkštelėmis, lūpomis, mikroskopais, Pastero pipetėmis, objektiniais ir dengiamaisiais stikleliais, stiklinėmis, augalų žiedais.

Septintokai atliko difuzijos tyrimą ir po praktikos darbo nesunkiai paaiškino difuziją kaip būdą, kuriuo ištirpusios medžiagos patenka į ląsteles.

Džiaugiamės modernėjančia pamokų veikla.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą arba fotogalerijoje.

Biologijos mokytoja metodininkė Daiva Skirienė

Iniciatyva „AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“

Žagarės gimnazijos bendruomenė įsijungė į iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Mokiniai buvo skatinami ryte daryti 5 minučių mankštą. Organizuotos judriosios pertraukos, kurių metu mokinių savivaldos nariai pravedė nuotaikingus šokius. Pradinukai visą savaitę dalyvavo akcijoje „Apeik mokyklą“.

 

Kitą savaitę skyrėme vaisių ir daržovių naudai. Mokiniai nešėsi į mokyklą vaisiu ir vaišino draugus. 7 kl. mokiniai gimnazijos valgykloje gamino vaisių kokteilius ir kvietė juos degustuoti gimnazijos bendruomenės narius.

 

„Rudenėlio “ šventės metu pradinių klasių mokiniai gamino daržovių mišraines, ragavo jas ir dalinosi receptais.

 

Visuomenės sveikatos biuro specialistė pravedė mokiniams valandėlę apie burnos higienos svarbą.

Ir ateityje gimnazijos mokiniai skatinami sveikai maitintis, sportuoti, būti aktyviems, be žalingų įpročių.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Rudenėli, labas

Pradinių klasių koridorius spalio 9 dieną pasipuošė darbeliais iš gamtinės medžiagos. Ant palangių išsirikiavo ilgaausiai kiškiai, kaštoniniai voriukai, paprikinis skorpionas, samanomis papuoštas tortas, daržovinis automobilis, cukininiai delfinai, pabaisos moliūgai ir daugybė kitų kūrinių. Diena buvo pilna rudeninio šurmulio.

                                    

Vaikai ir mokytojos demonstravo rudenines spalvas savo aprangoje. Gėrėjomės rudens gėrybių paroda, spalvinome mandalas, piešėme rudeninius įvairiaspalvius lapus ir peizažus, gaminome ir vaišinomės mišrainėmis, salotomis, skanavome vaisius, dažoves, sultis, kalbėjome apie jų naudą sveikatai, žaidėme lauke su rudenėlio nuspalvintais lapais, gėrėjomės rudens spalvomis, rungėmės sporto salėje linksmosiose estafetėse, Žiūrėjome filmukus apie vaisius ir daržoves.

Visą savaitę mokiniai ir mokyklos darbuotojai gėrėjosi darbeliais iš rudens gėrybių. Savo išradingumą, kūrybiškumą parodė ne tik mokinukai. Jiems padėjo mamytės, tėveliai, sesės, broliukai, močiutės. Tikim, kad laikas praleistas su vaiku visiems buvo naudingas. O dar kiek grožybių sukurta. Visi darbeliai nuostabūs.

Daugiausia simpatijų sulaukė pirmoko Martyno Viparto  darbelis iš moliūgo ,,Pelėda“. Jam padėjo močiutė Janina.

Mokykloje vykstanti Rudenėlio šventė – vienas iš įsimintiniausių renginių, kuris atskleidžia, kokiomis gėrybėmis Žemelė mus apdovanoja, mokina mus dėkingumo už tai, ką mes turime.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į fotoalbumą.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Vadapalienė

Spalio 5-20 dienomis vyksta ES programavimo savaitė

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

Nors renginys tik startuoja, jame dalyvauja tūkstančiai mokyklų.

Iššūkiu „Code Week 4 All“ skatinama susieti savo renginius su kitais renginiais, kuriuos organizuoja draugai, kolegos ar pažįstami, ir kartu gauti Programavimo savaitės meistriškumo pažymėjimą.

Žagarės  gimnazijos moksleiviai dalyvauja „Code Week 4 All“ iššūkyje kartu su bendraminčiais iš Turkijos Marmario, Graikijos Atėnų ir Mato Slančiausko progimnazijos mokyklų moksleiviais.

Lankėmės Naujosios Akmenės cemento gamykloje ir Karpėnų klinčių karjere

Spalio 8 dieną grupelė devintokų ir dešimtokų lankėsi Naujosios Akmenės cemento gamykloje ir Karpėnų klinčių karjere. Taip norėta išsamiau susipažinti su ūkine veikla mūsų kraštuose. Turėjome dvi informatyvias ekskursijas, kurių metu sužinojome naujų faktų apie šias įmones. Gauta informacija dalijamės su jumis.

 

Ar žinojote, kad „Akmenės cemento“ gamykla per metus vidutiniškai pagamina apie 1,1 mln. tonų cemento? 57 proc. produkcijos parduodama Lietuvoje, kita dalis eksportuojama. Net jeigu Lietuva cementą pirktų tik iš „Akmenės cemento“, įmonei vis tiek reikėtų ieškoti kitų rinkų, nes pagaminamas dvigubai didesnis kiekis, negu jo per metus sunaudoja Lietuva, t. y. 800–900 tūkst. tonų.

 

Apie 35,6 proc. cemento parduodama Lenkijai, Švedijai, Suomijai, dar apie 7,4 proc. – Baltarusijai. Tai lietuviška bendrovė, kuriai svarbiausia visgi vietos rinka. Pagrindiniai „Akmenės cemento“ klientai Lietuvoje yra gelžbetonio ir statybos pramonė, pakuotą cementą perka mažmenininkai. Pernai aktyviai pradėta bendradarbiauti su kelininkais. Bendrovė gamina 8 tipų cementą.

2014 m. rugpjūtį buvo paleista nauja sauso būdo klinkerio gamybos linija, kuri ne tik padidino gamybos apimtis iki 1,5 mln. tonų klinkerio per metus, bet ir sudarė sąlygas sumažinti kuro sąnaudas, tad ir sumažėjo į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekis, taip įmonė žengia dar žingsnį į priekį.

Jau kelerius metus  bendrovėje deginamos ir padangos, tačiau šiuo alternatyviu kuru yra keičiama vos 5–7 proc. viso kuro. Pranašumas tas, kad cemento gamybos krosnyse deginant padangas nelieka jokių atliekų.

Jeigu, kaip planuojama, sudegintų 20 tūkst. tonų atliekų, jos pakeistų apie 15 proc. dabar panaudojamos akmens anglies. Bet  atliekos turi būti kaloringos, nes cemento gamybai reikia aukštos temperatūros.

 

Lankėmės ir Karpėnų klinčių karjere. Čia klinčių klodai susiformavo prieš 270–250 milijonų metų permo geologiniame Žemės formavimosi periode. Pilkos spalvos klintis yra svarbiausia Lietuvos karbonatinė uoliena. Karpėnų klinčių karjeras - didžiausias karjeras Lietuvoje.

 

Dar 1929 m. atlikus geologinius tyrinėjimus, Karpėnuose buvo įsteigtos pirmosios kalkakmenio kasyklos. Klintis Akmenės apylinkėse atrado žymus geologas ir mokslininkas Juozas Dalinkevičius. Nuo 1952 m. Naujojoje Akmenėje veikia cemento gamykla, o nuo 1955 m. degamos kalkės. Šiuo metu daugiausia klinčių išgaunama būtent Karpėnų karjere. Naujosios Akmenės miesto svečiai dažnai atvažiuoja pažvelgti į įspūdingą Karpėnų karjero panoramą. Ne išimtis ir mes.

              

2013 m. prie AB ,,Kalcitas” atidengtas paminklinis akmuo žymiam geologui Juozui Dalinkevičiui.

                                                                                                                                      Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Solidarumo bėgimas 2019

Žagarės gimnazijos mokiniai jau ne pirmi metai įsijungia į Solidarumo bėgimo akciją. Klasių auklėtojai priminė mokiniams, kas tai yra solidarumas, kodėl svarbu vienybė ir sąmoningumas.

 

Gausus būrys mokinių panoro bėgti solidarumo kilometrus. Pradinių klasių mokiniai bėgo aplink gimnazijos teritoriją, o vyresnių klasių mokiniai  solidarumo kilometrus prabėgo miesto stadione.

 

Surinkti solidarumo pinigai bus skirti Lietuvos vaikų dienos centrams ir Ukrainos vaikams.
Ačiū visiems ne tik už dalyvavimą, bet ir už surinktą finansinę paramą.

 

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

„Korupcija jauno žmogaus gyvenime: raiška ir prevencija“

Spalio 3 dieną Žagarės gimnazijos II g klasės mokiniams vyko mokymai „Korupcija jauno žmogaus gyvenime: raiška ir prevencija“. Mokymų tiksls didinti jaunimo nepakantumą korupcijai, įgalinti atpažinti korupcijos rizikas ir keisti nuostatas bei elgseną korupcinėse situacijose.

Mokymus vedė lektorė Rita Toleikienė.

    
<< Atgal 11-20 iš 1086 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order