Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Prašymas dėl senų fotografijų
Meninio skaitymo konkursas „Skambios kalbos žodeliai skamba“

Vasario 26 d. Skaistgirio gimnazijoje vyko pradinių klasių meninio skaitymo konkurso „Skambios kalbos žodeliai skamba“ II etapas. Didžiuojamės savo mokinukais Danieliumi Griciumi (1 kl.), Guste Stenianskyte (2 kl. ), Mantu Petkumi (3kl.), Ula Veikalaite (4 kl.), kurie atstovavo mūsų gimnazijai.

Po sveikinimo žodžio ir nuotaikingo vokalinės merginų grupės pasirodymo į sceną ėmė kopti konkurso dalyviai. Renginys neprailgo, nors norinčių deklamuoti buvo net 32 moksleiviai. Skaitovai abėcėlės tvarka buvo kviečiami deklamuoti savo pasirinktus eilėraščius. Komisija juos vertino atsižvelgdama į sceninę laikyseną, į gebėjimą emociškai paveikti klausytojus, aiškiai, natūraliai ir garsiai kalbėti, taisyklingai tarti, kirčiuoti žodžius.

Savo bendraamžių tarpe mūsų gimnazijos 2 klasės mokinys Mantas Petkus laimėjo II , o Ula Veikalaitė  - III vietas .

Visi skaitovai sulaukė gausių žiūrovų ir dalyvių plojimų, buvo apdovanoti padėkos raštais ir diplomais, kuriuos įteikė direktorės pavaduotoja Sigita Pocienė.

Sveikiname visus dalyvius, nugalėtojus ir didžiuojamės jais!

Dėkojame mokytojai Stasei Grinienei, padėjusiai pasiruošti konkursui.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Prasidėjo Lietuvių kalbos dienų renginiai

   2019 m. Kalbos komisija jau ketvirtą kartą nuo vasario 16 dienos iki kovo 11 dienos inicijuoja  Lietuvių kalbos dienas. Organizuojami renginiai skiriami lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

    Gimnazijoje  Lietuvių kalbos dienų veiklos prasidėjo meninio skaitymo konkursu, kuriame dalyvavo nemažai skaitovų iš kiekvienos klasės.

    Vasario 18 dieną 5 klasės mokiniai tęsė renginių ciklą, skirtą Lietuvių kalbos dienoms, Šiauliuose. Mokiniai su mokytojomis J.Puipaite Žabarauskiene ir A.Gedžiene lankėsi ,,Aušros‘‘ muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla“. Iš pradžių jie apžiūrėjo muziejaus eksponatus, o suskambėjus skambučiui sėdo į senosios mokyklos suolus. Mokiniams vyko dailyraščio ir lietuvių k. pamokos.

   Dailyraščio pamokoje penktokai pamatė, kaip atrodo dantiraštis, grifelinės lentelės, sužinojo, kad tarpukario Lietuvos mokiniai turėjo dvi dailyraščio pamokas per savaitę. Išdalinus plunksnakočius visi stengėsi rašyti dailyraštį. Lengva nebuvo, bet visiems patiko. Julija A. tvirtino: ,,... reikėjo labai stengtis, įdėti daug darbo“.

  Po pertraukos integruotoje istorijos ir literatūros pamokoje mokiniai skaitė B.Sruogos poemą ,,Giesmė apie Gediminą“, puikiai atsakinėjo į klausimus. Vėliau persirengė viduramžių herojais: kunigaikščiu Gediminu, sargybiniais, kariais ir prasidėjo ,, mūšis“.

Pamokos netradicinėje erdvėje visiems patiko, nes žaidžiant buvo susipažinta su B.Sruogos poema, mokytasi inscenizuoti, kaip teigė Adrijus B., ,,vaidinti viduramžius“, įgyta istorinių žinių.

Po pamokų papietavę mokiniai žiūrėjo 5D filmukus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė A.Gedžienė

Nacionalinio diktanto konkursas

 

Nacionalinis diktantas vyks penktadienį, 2019 m. kovo 8 d. 11 val.  Transliacijos pradžia 11 val. per LRT radiją bei internetu.

Švietimo ir mokslo ministerija aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusios mokyklos mokinių atstovams skirs prizą -  kelionę.

Finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

Mokiniams registruotis pas lietuvių kalbos mokytojus, suaugusiems – pas sekretorę Laimutę Valantinienę.

Diktanto dieną, kovo 8 d., 10 val. 45 min. visi norintys renkasi gimnazijos 10 kab. (chemijos) ir rašo diktantą, kurio transliacijos pradžia 11 val. per Lrt radiją (bei internetu).

1.      Nacionalinis diktantas vyks penktadienį, 2019 m. kovo 8 d. 11 val.  Transliacijos pradžia 11 val. per LRT radiją bei internetu.

Gimnazijos antrokai, ketvirtokai ir aštuntokai dalyvavo Agnės Zuokienės iniciuotame projekte „Nedelsk“

Mūsų gimnazijos antrokai, ketvirtokai ir aštuntokai dalyvavo  Agnės Zuokienės iniciuotame  projekte „Nedelsk“. Ne pirmą kartą kviečiamos  bendruomenės ir mokyklos iš popieriaus lankstyti gerveles bei dovanoti jas sergantiems žmonėms, taip įkvepiant vilties ir pasakant „Tu man rūpi“.

Lankstė nei daug, nei mažai – net 1000. Gerveles išdalinome Žagarės miestelio gyventojams, nustebindami, palinkėdami sveikatos. Neišdalintas gerveles (336) išsiuntėme projekto organizatoriams.

Už dalyvavimą mokytojos V. Briedienė, A. Maižiutė ir D. Navickaitė, bei gimnazijos bendruomenė  gavo NEDELSK sertifikatus.

Smulkiau apie projekto vykdymą galima rasti tinklalapyje www.nedelsk.lt 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Navickaitė

Žagarės gimnazijose Ig - IIIg klasių moksleiviams vyko paskaita apie alkoholį, tabaką

Vasario 14 dieną  Žagarės gimnazijose 9-11 klasių moksleiviams vyko paskaita apie alkoholį, tabaką. Šią paskaitą mokiniams vedė lektorius,  Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“  Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta.

Lektorius susirinkusiems pasakojo apie tiesioginę žalą, kurią daro cigarečių ir alkoholio vartojimas.  Apie priklausomybes, kaip palaipsniui priprantama gerti ir rūkyti. Paaiškino kaip alkoholinių gėrimų ir tabako pramonės kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, spalvotas pakuotes, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų jų prekes. Vaizdžiai parodė ir papasakojo, kaip gaminamas alkoholis.  A. Šiukšta skatino jaunimą susimąstyti apie rūkymo, alkoholio žalą, ragino jaunuolius vengti žalingų įpročių, rinktis sveiką gyvenimo būdą, o gauta informaciją pasidalinti su draugais. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi surengė Joniškio visuomenės sveikatos biuras.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Žagarės gimnazijos mokiniai lankėsi Litexpo parodų rūmuose, kur vyko Studijos 2019

Vasario 8 dieną Žagarės gimnazijos mokiniai su mokytoja A. Kančelskiene ir bibliotekininke A. Maižiute vyko į Vilniaus Litexpo parodų rūmus, kur vyko Studijos 2019 tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda.

 

Mokiniai susipažino su Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis,  klausėsi paskaitų, kurias vedė aukštųjų mokyklų lektoriai ir žymūs Lietuvos žmonės. Mokytojos taip pat turėjo galimybę išklausyti paskaitų „Edukatorių zonoje“ karjeros ugdymo programoje ir patobulino pedagogo profesines bei specialiąsias kompetencijas. Vakare pavargę, bet pasisėmę žinių ir pilni emocijų grįžome namo.

Bibliotekininkė A. Maižiutė

Šauniausio gimnazisto rinkimai 2019 m.

Vasario 15 dieną Žagarės gimnazijoje buvo netradicinio ugdymo diena. I –IV g kl. mokiniai  dalyvavo Šauniausio gimnazisto rinkimuose. Šauniausio gimnazisto rinkimus organizavo mokinių savivaldą kuruojanti mokytoja Justė Puipaitė-Žabarauskienė, jai talkino muzikos mokytoja  Lina Margytė, šokių mokytojas Andrius Petkauskas ir technologijų mokytojas Saulius Gedžius. Šauniausiu gimnazistu tapti panoro 5 gimnazinių klasių mokiniai. 

Dalyvių žinias vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis, lietuvių kalbos mokytoja Birutė Skiparienė, matematikos mokytoja Gražina Kardušienė, socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė ir mokinių savivaldos pirmininko pavaduotojas Justas Stabrauskas.  Buvo vertinamas gimnazisto prisistatymas, kūrybinė užduotis ir žinios. Susumavus visus rezultatus Šauniausio gimnazisto titulą šiemet iškovojo I g kl. mokinė Vanesa Mereckytė.

Renginio metu savo programėles parodė gimnazijos šokėjos, vokaliniai ansambliai. Renginį vedė 8 klasės mokinės Gabrielė Mitrikaitė ir Augustina Kučinskaitė.

Daugiau renginio nuotraukų galite pamatyti fotogalerijoje ir paspaudę šią nuorodą:

Pilietiškumo pamoka

Vasario 15 dieną Žagarės gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena. Ketvirtos pamokos metu gimnazijos bendruomenė pasipuošusi tautiniais atributais ir Lietuvos vėliava patraukė  į miestelio aikštę prie paminklo žuvusiems už Tėvynės laisvę. Prie gimnazijos  eisenos prisijungė ir Žagarės specialioji mokykla.

Istorijos mokytoja Jūratė Mitrikienė pravedė pilietiškumo pamoką, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Sveikinimo eilėraščius skirtus Lietuvai padeklamavo 1klasės mokinys Danielius Gricius, 4 klasės mokinės Aimanta Kurauskaitė, Elinga Uogelytė ir Karolina Grigonytė.


 

 

Žagarės gimnazijoje vyko lytiškumo ugdymo užsiėmimai 6-8 klasių mokiniams.

2019 m. vasario 7 dieną Žagarės gimnazijoje vyko lytiškumo ugdymo užsiėmimai 6-8 klasių mokiniams. Šiuos užsiėmimus merginoms vedė psichologė Inga Lukšaitė – Samaitienė, o vaikinams –  edukologas Giedrius Girdvainis.

 

Užsiėmimų metu buvo diskutuota apie pagrindinius lyčių skirtumus, vaikų virsmą vaikinais ir merginomis, buvimą vaikinu / mergina, natūralų fizinių ir psichologinių pokyčių brendimo metu priėmimą, susidomėjimą priešinga lytimi, kylančius seksualinius potraukius ir jų patenkinimo galimybes. Užsiėmimų pabaigoje mokiniams buvo sudaryta galimybė konsultuotis individualiai jiems rūpimais klausimais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

<< Atgal 11-20 iš 1015 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order