Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Išvyka pas „Žagarės kentaurus”

Birželio 5 dieną  4 klasės mokiniai su mokytoja lankėsi  garsaus Lietuvos žirgų išjodinėtojo, augintojo ir trenerio Vidmanto Staškevičiaus žirgyne, kuris  vadinasi „Žagarės kentaurai“ ir yra įsikūręs Liepų alėjos gale.

 

Šiame jojimo sporto klube galima lankyti jojimo pamokas bei  pajodinėti gamtoje. Čia vaikai sužinojo apie žirgų priežiūrą, jų auginimą, treniravimą, galėjo paglostyti žirgus ir, aišku, pajodinėti. Treneris pakvietė moksleivius lankyti treniruotes ir taip arčiau susipažinti su šiais gražuoliais žirgais.

 

Daugeliui ketvirtokų tai buvo pirmoji pažintis su žirgais ir pirmoji jodinėjimo patirtis .Grįžome namo pilni įspūdžių ir ryžto lankyti jojimo pamokas.

   

                                

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Antrokai mokslo metus baigė edukacine pažintine išvyka

Antrokai mokslo metus baigė edukacine pažintine išvyka. Jie keliavo į Gruzdžius. Susipažino su keramikės R. Mataitienės darbais ir kūrybine veikla. Keramikos dirbtuvėse stebėjo varpelio ir puodynės žiedimą, klausėsi pasakojimo apie juodąją keramiką. Keramikė pasakojo mokiniams ką ir kaip galima lipdyti iš molio.

 

Antrokai gavo molio ir pradėjo kūrybinį procesą. Lipdė sraiges, pasagas, rožes, puodelius, vazas... Menininkė patarinėjo, kaip geriau atlikti darbelį, ir žavėjosi mokinių kūrybiškumu. Visi dirbo labai susikaupę. Padėkoję keramikei, išvykome į Dargaičių kaimo mini zoologijos sodą-alpakų ūkį.

 

Vaikai susipažino su ūkio gyventojais, maitino augintinius specialiu maistu. Įspūdį paliko kupranugaris, blizgučių mėgėjas strutis, riestaragiai avinai, mažyliai ožiukai ir avinukai.

                                 

Antrokų mokytoja D. Navickaitė

Archajinių amatų stovykla „Žygiuojant geležies amžiaus pėdsakais“ Žagarėje

Nepraleidome puikios progos susipažinti su senaisiais amatais: keramika, kalvyste, odos gaminiais, veltinio gamyba, audimu ir maisto gamyba dalyvaudami edukaciniuose mokymuose pušyno gale  vykusioje stovykloje. Mokinius  pakvietė Joniškio istorijos muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė. Vienuolika septintų – dešimtų klasių mokinių sekmadienį praleido puikiai  ir turiningai, įgavo naujų žinių. Mokymus vedė įvairių sričių tautodailininkai.

 

 

 

 

 

 Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Gedulo ir Vilties dienos minėjimas Žagarės gimnazijoje

Kaip ir kasmet minėjome šią dieną pasikviesdami Žagarėje gyvenančius tremtinius. Jų atvyko aštuoni. Šių metų minėjimo tema „Tremtinių vaikų žaislai“. Apie tremtinių žaislus skaitė garbūs žagariečiai.  Mokiniai skaitė ištraukas iš žagarietės jau Anapilin iškeliavusios tremtinės  Stanislavos Verbickaitės – Povilaitienės laiškų, kuriuos ji buvo išlaikiusi iki šių dienų. Laiškus jai Sibiran siuntė jos draugai, giminės  žagariečiai. Minėjimą pagyvino dešimtokų atliekamos dainos. Tai buvo puiki pilietiškumo pamoka.

 

 

 

  

Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė
Pradinukų stovyklėlė „Sveika, vasarėle“

Visą savaitę dvidešimt du 1-4 klasių mokiniai dalyvavo stovyklėlės veiklose. Stovyklautojai kūrė taisykles, rinkosi stovyklos vyriausiąjį. Kiekviena diena buvo įdomi savo veikla. Vaikai žaidė įvairius sportinius žaidimus. Surengė šaškių turnyrą. Keliavo gimtosios Žagarės takais, takeliais. Išbandė Švėtės vandenį, treniruoklius. Stebėjo gamtą. Dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose miestelio bibliotekoje. Išsiskirdami prisiminė saugaus elgesio taisykles vasarai.

 

 

Stovyklautojai dėkoja gimnazijos virtuvės darbuotojams už skanų, sveiką maistą.

Mokytojos D. Navickaitė, N. Vadapalienė, V. Briedienė ir E. Gurskienė

 

STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ geriausių darbų apdovanojimai Vilniaus universiteto Botanikos sode

STEAM mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“ šiemet dalyvavo ir konkursinius darbus pateikė daugiau kaip 300 mokinių. Konkurse dalyvavo ir pradinukai, ir gimnazistai. Darbai originalūs, tyrinėjantys įdomiausius gamtos reiškinius ir dėsnius. Konkursui buvo pateikta 80 mokinių darbų, kurių tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai.

Tarp geriausių eksperimentų pateko ir Žagarės gimnazijos  II a g klasės moksleivių : Agotos Galkauskytės, Paulinos Kristinytės, Elvinos Mikalauskaitės, Gintarės Misevičiūtės ir Justo Pamparo - sukurtas eksperimentas „Mini hidroelektrinės prototipas“. Panaudodami kiek įmanomą mažiau žaliavų, moksleiviai bandė pagaminti mini hidroelektrinę, kuri dviračio dinama generavo aplinkai nežalingą elektros energiją. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, fiksavo eksperimentus trumpuose filmuose. 

Darbo vadovė – fizikos ir IT mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė.  Eksperimentas „Mini hidroelektrinės prototipas“  įvertintas II vieta. Laimėtojai buvo apdovanoti  padėkos raštais, knygomis ir edukacine  kelione į Klaipėdą.

Darbus vertino VDU Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos katedros profesorė habil. dr. Vida Mildažienė, Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos pirmininko pavaduotojas Romas Darafėjus, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos narė Jūratė Blažienė, Vilniaus universiteto lektorė, biologijos mokytoja ekspertė doc. dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė.  Ekspertai sakė: „Konkurso darbų tematika ir  gebėjimas pateikti atliktus eksperimentus   ypač  tobulėja. Mokiniai ne tik kūrybiškai atlieka bandymus, bet ir geba vaizdžiai perteikti atliktą veiklą savo filmuose, kuriems sukurti reikalingi įgūdžiai, žinios. Tokius filmus galima naudoti ir kaip mokymo priemones bendraamžiams“. 

Po apdovanojimų ceremonijos visi mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į integruotą biologijos bei chemijos pamoką VU botanikos sode. Turėjome galimybę  susipažinti su įvairiais augalais, pasigrožėti įspūdingais rododendrų žiedais.

Žagarės gimnazijos II a g kl. mokinys Justas Pamparas

 

Kasmetinė žagariečių ekskursija kruiziniu laivu į Stokholmą

Gegužės 30 – birželio 1 dienomis  trisdešimt  Žagarės gimnazijos mokinių į pažintinę ekskursiją  Stokholman iš Rygos  laivų terminalo lydėjo  geografė Alma Kančelskienė, istorikė  Jūratė Mitrikienė ir matematikė   Justė Puipaitė – Žabarauskienė.  Šį kartą į Švediją vykstančių mokinių branduolį sudarė septintokai, aštuntokai ir devintokai bei viena vienuoliktokė.

Daug įspūdžių paliko pats keltas, gražiu pavadinimu „ Romantika“. Tai tarsi mažas miestelis su gerai išvystyta infrastruktūra. Mokiniai turėjo progą pamatyti mongolų cirko trupės pasirodymus, išsimaudyti baseine, pasiklausyti muzikos, pažaisti  ir... naktį  pajausti stiprų laivo siūbavimą.

O ryte prieš atplaukiant į Stokholmą  visi stebėjome šcherus. Tai mažos akmeningos salelės, kurių čia apie 24 tūkstančius. Vaizdas užburiantis ir mūsų akiai nematytas.

Stokholmas mus  pasitiko puikiu oru. Aplankėme VASA muziejų, kuriame matėme iš Baltijos jūros iškeltą 17 amžiuje nuskendusį laivą. Aplankėme Šiaurės šalių etnografinį muziejų, karaliaus rūmuose esantį muziejėlį, neskubėdami perėjome siauromis senamiesčio gatvelėmis, stebėjome karaliaus rūmų sargybos judėjimą ir dar daug ko ...

Patyrėme įvairių įspūdžių. Kiekvienas grįžo papildęs savo žinių bagažą.  Tai buvo  puiki ne tik  geografijos, istorijos pamoka, bet ir gyvenimo pamoka.

Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Gimnazijos laikraštis „12 pakopų“

 

Norėdami pavartyti gimnazijos laikraštį „12 pakopų“ spauskite šią nuorodą:

 

 

Paskutinio skambučio šventė abiturientams

Gegužės 24 dieną gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė 74 laidos abiturientams. Šiemet gimnazija švenčia savo 100 metų jubiliejų, tad šiai laidai teko išskirtinė garbė būti gimnazijos šimtmečio laida.   

Paskutinis skambutis ne tik žymi gimnazijos baigimą, bet turi ir simbolinę prasmę - jis yra tarsi pirmasis žingsnis į savarankišką gyvenimo kelią, kai abiturientai tampa atsakingi už savo sprendimus.

Skambutis sukvietė abiturientus į paskutinę pamoką. Jai pasibaigus, pirmos klasės mokiniai palydėjo abiturientus į salę, kur jų laukė tėveliai, mokytojai ir draugai.

Iškeliaujantiems abiturientams sėkmės linkėjo gimnazijos direktorius V. Kančelskis, pirmosios mokytojos A. Maižiutė ir V. Briedienė, klasės auklėtoja A. Kančelskienė, tėvelių atstovas R. Prokopenko, Gaižaičių seniūnė S. Andrulaitienė ir buvusi Gaižaičių skyriaus mokytoja I. Vasiliauskienė. Už veiklą gimnazijos mokinių taryboje padėkojo gimnazijos tarybos nariai ir juos kuruojanti mokytoja J. Puipaitė- Žabarauskienė.

Paskutinio skambučio šventę užbaigė abiturientų sušoktas valsas ir sudainuota gimnazijos daina.

Sėkmės Jums abiturientai egzaminuose ir pasirenkant gyvenimo kelią.

Šventę organizuoti padėjo III g kl. mokiniai ir jų klasės auklėtoja J. Mitrikienė, neformaliojo ugdymo mokytoja S. Grinienė.

Daugiau nuotraukų foto galerijoje, arba paspauskite šią nuorodą:

Gimnazistai dalyvavo interaktyviame protmūšyje jaunimui

Gegužės 28 dieną aštuoniolika mūsų gimnazijos   aštuntokų, devintokų ir dešimtokų dalyvavo  Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos organizuojamame protmūšyje  „Ką žinai apie savo miestą ir rajoną“, kuris vyko Žagarės bibliotekoje. Pirmą vietą laimėjo devintokai Matas Dunauskas ir Mantas Pokvytis.

Antrą – dešimtokės Gabrielė Šliažaitė ir Milda Navickaitė.

Trečią – devintokės Vanesa Mereckytė ir Samanta Mituzaitė.

Visi mokiniai liko patenkinti ir apdovanoti. Pirmos ir antros vietos laimėtojai pakviesti į finalinį žaidimą, kuris vyks lapkričio mėnesį. Teks rungtis su visomis pirmą turą laimėjusiomis Joniškio rajono jaunimo komandomis. Belieka palinkėti sėkmės ir gerai pasiruošti finaliniam žaidimui.

Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

<< Atgal 11-20 iš 1052 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order