Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Lapkričio 20 d. „Pyragų diena“ Žagarės gimnazijoje

Skelbiamas fotorepotražų konkursas

Pasitikdami mokyklų bendruomenių metus (LR seimas 2020-uosius paskelbė mokyklų bendruomenių metais) organizuojame foto ir vaizdo reportažų konkursus ir siūlome pasidalinti  mokyklų renginių akimirkomis, iniciatyvomis, projektais, moksleivių pasiekimais ir kt.

Kviečiame lapkričio mėnesį dalyvauti respublikiniuose mokinių darbų konkursuose:

-          fotoreportažų konkurse „Krištolinis objektyvas“,  daugiau informacijos http://www.kadras.lt/fotoreportazu-konkursas-kristolinis-objektyvas-2

-          vaizdo reportažų konkurse „Kadro nominacijos“,  daugiau informacijos http://www.kadras.lt/vaizdo-reportazu-konkursas-kadro-nominacijos-2019

Darbus siųsti el. p. kadronominacijos@gmail.com, kristolinisobjektyvas@gmail.com

Konkursų organizatoriai

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro

Medijų skyriaus vadovas Jonas Kuzminas,  tel. 8 698 10456, jonas@kadras.lt

Meno vadovė Danguolė Čiurlionienė, tel. 8 699 31324, danguole@kadras.lt

Pasaulinė akcija „Pamoka lauke“

Žagarės gimnazijos mokytojos Renata Vaineikytė ir Daiva Navickaitė su mokiniais prisijungė prie pasaulinės akcijos „Pamoka lauke“. Tūkstančiai pasaulio mokyklų rengia pamokas lauke, mokiniai leidžia laiką ne mokyklose. Mokydamiesi lauke vaikai stiprina savo sveikatą, jie labiau įsitraukia į mokymosi procesą bei stiprina ryšį su gamta.

„Emocijos ir jausmai“

Sveikata yra ne tik tai, kas vyksta su mūsų kūnų, bet ir tai, kas vyksta viduje – kaip mes jaučiamės. Vaikai mokykloje praleidžia didžiąją dalį savo dienos ir čia patiria daug įvairių emocijų. Kai išgyvena džiugias emocijas – jaučiasi gerai. Tačiau vaikai išgyvena ir kitus jausmus – pyktį, nerimą, baimę, liūdesį.... Kaip padėti vaikams geriau suprasti emocijų raidos ir reguliavimo ypatumus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  pravedė užsiėmimą, ketvirtos klasės mokiniams, „Paguodos skrynelės“.

   

                      

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Irena Malinauskienė

2019 metų Europos paveldo dienos Žagarės gimnazijoje

Žagarės gimnazijos aštuntos bei devintos klasių mokiniams lapkričio šeštosios rytas prasidėjo nuo projekto „Žagarės nekilnojamojo kultūros paveldo praeitis, dabartis ir ateitis“ renginio skirto, 2019 metų Europos paveldo dienoms Lietuvoje ir jų  temai „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“.

 

 Nuo  9.30 ir iki 10.30 val. vyko  archeologinių papuošalų edukacija „Aušros“ muziejui priklausančiame poeto Jovaro name. Mokiniai susipažino su senoviniais lietuvių daiktais ir jų paskirtimi bei papuošalais. Padedadant archeologui Tomui moksleiviai gaminosi iš  žalvario pakabukus ir žiedus.

 

11.00–11.55 val. vyko edukacija „Apie ką pasakoja istorijos šaltiniai“, kurios metu mokiniai susipažino su senais leidiniais, nuotraukomis, kapinynuose rastais ir restauruotais senoviniais ietigaliais, apyrankėmis, sagėmis, žiedais, kirvukais bei senovinėmis monetomis. Edukacijos metu mokiniai atliko ir praktines užduotis.

 

12.30  val. aptarėme lapkričio šeštos dienos metu vykusias veiklas.

Dėkojame archeologui Tomui Grigui ir „Aušros“ muziejui bei vyriausiajai rinkinių saugotojai Vilmai Stulgienei bei Joniškio istorijos ir kultūros muziejui.

 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę šią nuorodą į fotogaleriją.

Europos paveldo dienos renginio Žagarės gimnazijoje rėmėjas Joniškio rajono savivaldybė

Chemijos vyresnioji mokytoja Renata Vaineikytė

Ketvirtokai edukacinėje pamokoje „Kaip gimsta knyga?“

2019 m.rudens atostogų pirma diena ketvirtos klasės vaikams prasidėjo neįprastai. Visi laukė kelionės autobusu – vyko į Šiaulių spaustuvę. Čia vaikų laukė edukacinė pamokėlė „Kaip gimsta knyga?“, pažintis su knygrišykla ir joje dirbančių žmonių profesijomis.

 

Buvo labai įdomu išgirsti pasakojimus apie poligrafiją, maketavimą, knygų įrišimą. Dar įdomiau buvo gaminti knygeles, rašyti joje savo vardą linotipiniu (senoviniu) būdu. O kur dar dėžučių lankstymas,prizai.

 

Po visų darbų vaikų laukė ekskursija po spaustuvę. Kelionės po įmonės cechus metu ketvirtokai pamatė, kaip ir kokiais prietaisais atliekami spaudos, maketavimo, pjovimo lazeriu, pospaustuviniai darbai, kokie yra poligrafijos, knygų įrišimo ypatumai. Galėjo iš arti stebėti šiuos darbus atliekančius žmonės, net kai ką ir patys pabandyti. Vaikai susidomėję stebėjo, kaip iš naujo atgimsta sena, jau suplyšusi knyga.

 

Vaikai labai džiaugėsi ne tik gautomis, bet ir nusipirktomis  dovanėlėmis, klasės kalendoriumi.

 

Po dviejų valandų darbo, mokiniai skubėjo į kino teatrą, kur  žiūrėjo filmą „Piktadarės istorija 2“. Dar įdomiau buvo tai,kad filmą žiūrėjome 3D formatu.

Smagu, kai galima suderinti darbą ir pramogas, mokytis kitose erdvėse, arčiau pažinti klasės draugus.

Ketvirtokų mokytoja Nijolė Vadapalienė

Programos LIONS QUEST seminaras Žagarės gimnazijoje

Spalio 21 -23 dienomis Žagarės gimnazijoje vyko Lions Quest patyčių prevencinės programos „Paauglystės kryžkelės“ ir „Laikas kartu“ mokymai, skirti mokytojams. Seminare dalyvavo ir įgijo žinių 28 gimnazijos mokytojai ir 2 tėvelių atstovai.

 

Šios programos tikslas:
  • Įtraukti mokinius, jų šeimas ir mokyklos bendruomenės narius į mokymosi aplinkos, paremtos rūpestingais tarpusavio santykiais, aukštais lūkesčiais ir prasminga veikla, kūrimas.
  • Suteikti galimybę vaikams įgyti emocinių ir socialinių įgūdžių, reikalingų svaikam ir produktyviam gyvenimui.
  • Skatinti mokinius priimti kultūrinę įvairovę ir paskatinti mokinius gerbti kitus.
  • Skatinti saugų ir sveiką gyvenimo būdą, laisvę nuo tabako, alkoholio ir kitų kvaišalų.
  • Suteikti mokiniams galimybę tapti gerais piliečiais ir padėti kitiems.
  • Sustiprinti vaikų saitus su šeima, teigiamą įtaką darančiais draugais, mokykla ir bendruomene.

 

 

Per šias tris dienas mokytojai buvo mokomi ir patys išbandė jaunimui sukurtą LIONS QUEST programą. Dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, modeliavo pamokas.

 

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė
Gimnazistai dalyvavo nacionalinėje viktorinoje „Pasaulis ir aš“

Gyvename pasaulyje, kuriame nuolat susiduriame su klimato kaita, neatsakingo vartojimo ir kitomis problemomis. Kad susipažintų su pasaulyje egzistuojančiomis problemomis, darnaus vystymosi tikslais  (2015 m. JT priimti 17  DVT) Žagarės gimnazistai dalyvavo nacionalinėje viktorinoje „ Pasaulis ir aš“.

 

Buvo pateikti labai įdomūs klausimai apie klimato kaitą, apie plastiko naudojimą, karinius konfliktus ir t. t.

 

Klausimyną sudarė  20 klausimų skirtingoms amžiaus grupėms. Džiugu tai, kad visi Žagarės gimnazijos 6 – 11 klasių klasių mokiniai geografijos pamokų metu atliko šiuos testus ir įgijo daug naujų žinių.

 

Savo amžiaus grupėje nugalėjo   7 klasės mokiniai  Aivikas Gricius, Matas Gylys, Gediminas Lukšas , Nedas Dargužas, Benas Augustauskas.

 

Tarp vyresniųjų nenugalimi buvo vienuoliktokai  Paulina Kristinytė, Elvina Mikalauskaitė, Gabrielė Šliažaitė, Justas Pamparas, Lukas Sora.

Tai dar vienas žingsnelis  darnaus vystymosi link…

                              

  Geografijos mokytoja Alma Kančelskienė

Antros klasės mokiniai įgyvendindami projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Antros klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje matuodami vandens temperatūrą naudojasi priemonėmis, kurios įsigytos projekto  „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

 

Matuodami vandens temperatūrą mokiniai susipažino su vandens termometrais, matavo vandens iš čiaupo temperatūrą, aiškinosi, kodėl keičiasi vandens temperatūra.

 

                          

Pradinių klasių vyr. mokytoja Elena Gurskienė
Žagarės gimnazija jungiasi į projektą „Sveiki, linksmi, laimingi“

„Sveiki, linksmi, laimingi“ Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-02-0001 Projekto tikslas - meninių priemonių pagalba gerinti Joniškio rajono vaikų psichinę ir fizinę sveikatą bei didinti paslaugų prieinamumą.

 Projekto metu bus rengiami:

- nuolatiniai susitikimai su vaikais 5 seniūnijose, siekiant perteikti sveikos gyvensenos bei emocinio raštingumo žinias;

- periodiniai seminarai rajono vaikams alternatyvios fizinės veiklos bei saviraiškos ugdymui;

- „Sveikatos akademijos“ vasaros metu, ugdyti socialines-emocines kompetencijas ir sveiką gyvenseną.

Projektas finansuojamas

iš Europos socialinio fondo

Projektą įgyvendina VšĮ „Žagarės balselis“ su partneriais: Joniškio r. sav. administracija, Joniškio r. sav. visuomenės sveikatos biuras, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio socialinių industrijų centras ir „Spalvotas veidas

 

<< Atgal 21-30 iš 1106 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order