Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

2 kl. mokiniai lankėsi gimnazijos virtuvėje

Antrokai, pasipuošę raudonomis virėjų kepuraitėmis, įžingsniavo į gimnazijos virtuvę. Mokiniai susipažino su virtuvės patalpomis, įrenginiais, įrankiais. Ugnės mama papasakojo kaip saugomi ir laikomi maisto produktai. Antrokai daržovių ir vaisių sandėliuke išbandė dideles elektronines svarstykles-norintys sužinojo savo kūno masę.

 

Visi nustebo, kad bulves skuta bulvių skutimo mašina, o dideli peiliai kabantys ant sienos, skirti paukštienai ir kiaulienai. Daržovių ceche pamatė įvairių peilių, skustukų... Mokiniai  stebėjo kaip plaunami indai, truputį nuskalaujami ir sudedami į indų plovimo mašiną.

 

Ačiū virtuvės darbuotojams.

Ačiū Ugnės mamai už pažintinę ekskursiją ir pasiūtas virėjų kepuraites.

Antrokų mokytoja D. Navickaitė

Akcija „Ar tu plauki?”

Mūsų gimnazijos  ketvirtos klasės moksleiviai  dalyvavo akcijoje „Ar tu plauki?“, kurią organizavo  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su  Švietimo ministerija. Viena iš pagrindinių vaikų skendimo priežasčių – jėgų ir gebėjimų plaukti pervertinimas ,todėl labai svarbu, kad vaikai suvoktų, ar tikrai moka plaukti. Akcijos tikslas – įsivertinti savo plaukimo įgūdžius ir gebėjimą plaukti bei orientuotis vandenyje.

 

Prisiminę saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisykles, jėgas išbandėme Šiaulių sanatorinės mokyklos baseine. Ketvirtokai įsivertino, kiek sekundžių  gali išsilaikyti vandenyje vertikaliai ir horizontaliai, kokį atstumą gali nuplaukti. Tai ypač aktualu dabar, artėjant  vasaros atostogoms. Klasėje yra  ir pradedančiųjų plaukti, todėl  tai buvo pirmas žingsnis nugalėti vandens baimę.  Visi mokiniai patyrė didelį malonumą ir puikiai nusiteikę grįžo į namus.

 

 Džiaugiamės gavę tokią puikią progą pasimėgauti baseino vandeniu bei pasitikrinti savo gebėjimus prieš vasaros atostogų pradžią.

Saugiai pasitiksime vasarą!

         

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Paskutinio skambučio šventė abiturientams
Europos jaunimo susitikimas Danijoje 2019 m.

Balandžio 25-28  dienomis Danijoje,  Næstved mieste vyko Europos kaimiškųjų bendruomenių chartijos  jaunimo susitikimas. Europos kaimiškųjų bendruomenių chartija -  organizacija, kuriai priklauso 28 Europos šalių maži miesteliai. Džiugu tai, kad Lietuvą šioje Chartoje atstovauja Žagarė. Organizacijos pagrindiniai tikslai yra integracija, bei solidarumo judėjimas. Visi partneriai palaiko tvirtus bendruomeniškus bei draugiškus santykius. Susitikimai yra svarbūs visų ES šalių piliečiams. Jų dėka yra užmezgami nauji tarpvalstybiniai santykiai, stiprėja bendruomeninis ryšys. Susitikimų metu svečiai gyvena šeimose. Tai leidžia atvykusioms delegacijos labiau pažinti šalies kultūrą, integruotis į ją,  pamatyti „tikrąjį“ šalies gyvenimo ritmą. Mažieji susitikimai, kuriuose dalyvauja šalių jaunimas, vyksta du arba tris kartus per metus. Jų metu yra suteikiama galimybė susitikti su kitų šalių jaunimu, leisti laiką kartu, bendrauti, dalintis bendra patirtimi, gvildenti įvairius ekonominius bei geopolitinius klausimus  ir pažinti kitų šalių kultūrą, papročius.

 

Į Danijoje vykusį susitikimą šiais metais iš Žagarės vyko keturi jaunuoliai.  Įspūdį Danijoje paliko malonūs ir šilti žmonės. Visi buvo labai linksmi bei pakilios nuotaikos. Kitaip būti ir negalėjo, juk tai Danija – laimingiausių žmonių šalis! Keturių dienų vizito metu aplankėme Kopenhagą, Næstvedo miesto rotušę, Næstvedo gimnaziją, vietinį jaunimo centrą,  Kvægtorvet Brøderup Efterskole.

Næstvedo miesto rotušėje meras pasveikino visus atvykusius ir paskelbė susitikimo pradžią. Vėliau buvo pristatytas miestelis, jo istorija, geografinė ir socialinė padėtis, problemos, su kuriomis jis susiduria.

Europos mažųjų miestelių Chartijos susitikimo darbotvarkėje vyko bendras visų dalyvių seminaras bei diskusija apie ES struktūrą ir funkcionavimą, artėjančius rinkimus į Europos parlamentą. Pristatytas labai svarbus šių laikų jaunam žmogui projektas LYCEUM ang. (LOCAL YOUNGSTERS CREATING EUROPEAN UNIQUE MOVEMENTS).  Visų šalių jaunimas drauge kalbėjosi apie EU AID savanorių programą ir solidarumo korpusą, įsitraukė į įvairias diskusijas, rengė mažus projektinius darbus. Vienas iš jų -  pristatymas apie Europos dieną. Kada ji švenčiama? Kodėl ji mums svarbi? Ar išvis ją reikia švęsti? Į šiuos visus klausimus atsakė darydami projektinius darbus.

Susitikimo laikas prabėgo labai greitai. Parsivežėme gerus įspūdžius iš Danijos, susiradome naujų draugų.

II a g kl. mokinys Justas Pamparas

 


„ŠOKANTI VAIKYSTĖ“ - ŠOKIŲ ŠVENTĖ, SKIRTA ŽAGARĖS GIMNAZIJOS 100-EČIUI

 

Gegužės 15 dieną Žagarės kultūros namuose įvyko šokių fiesta „ŠOKANTI VAIKYSTĖ“ , skirta ŽAGARĖS GIMNAZIJOS 100-EČIUI.Savo šokius Žagarės gimnazijai 100-ojo jubiliejaus proga dovanojo:

Augstkalnės vidurinės mokyklos šokių grupė „PALĒCIENS“ (vad. Rudīte Dude)
Šokių studija „KIBIRKŠTĖLĖ“ (vad. Sandra Paulavičienė)
Žagarės kultūros centro šokių kolektyvas „SAGERA“ (vad. Viktorija Rimdžiūtė)
Žagarės gimnazijos šiuolaikinių šokių kolektyvas (vad. Rita Raubickienė)
Skaistgirio gimnazijos mergaičių šokių grupė (vad. Andrius Petkauskas)
Žagarės gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė (vad. Andrius Petkauskas)


Daugiau nuotraukų galite pamatyti pspaudę šią nuorodą:

Rytmetys „Ir aš buvau pirmokas“

Gegužės 17 d.  šurmuliuodami  priešmokyklinukai sugužėjo  į Žagarės  gimnaziją.  Visi nekantriai laukė su sitikimo su ketvirtokais ir būsimąja mokytoja, todėl šiais metais  rytmetys vyko ne darželyje „Vyšniukas”,o mokykloje. Pabendrauta su mokytoja, apžiūrėta klasė, pasėdėta mokykliniuose suoluose.

 

Renginio  metu ketvirtokai savo mažiesiems draugams papasakojo apie tai, kas jų laukia mokykloje, dainavo, šoko, žaidė, atsakinėjo į būsimųjų pirmokų užduotus klausimus. Mažieji draugai taip pat drąsiai prisistatė, papasakojo apie save, šoko ir dainavo  kartu su ketvirtokais. Linksmai pabendravę, pasidaliję savo prisiminimais, apsikeitę dovanėlėmis ketvirtokai pasižadėjo nepamiršti būsimųjų pirmokėlių ir mokytojos.

 

Atsisveikinome neilgam. Mokytoja su būsimaisiais pirmokai susitiks vasaros mokyklėlėje.

Ppradinių klasių mokytoja Virginija Briedienė

Protmūšis, skirtas Spaudos, kalbos ir knygos dienai

Gegužės 16 d. per klasės valandėlę 5-10 kl. mokiniai dalyvavo protmūšyje, skirtame Spaudos, kalbos ir knygos dienai. Šio renginio tikslas - prisiminti pirmųjų lietuviškų knygų kelią, jų kūrėjus ir knygnešystę tamsiais spaudos draudimo metais. Komandos, sudarytos iš  skirtingų klasių mokinių, turėjo atsakyti į 20 protmūšio klausimų.

Suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad protmūšio tema daugeliui buvo tikrai sunki, nes nugalėjusi komanda tesurinko tik 6 taškus. Tačiau nei mokiniai, nei mokytojai nenusiminė, visiems buvo įdomu ir naudinga  prisiminti, sužinoti, pamąstyti.

I-III vietas užėmusios komandos apdovanotos Padėkos raštais, o visiems dalyviams ir žiūrovams įteikti knygų skirtukai, pasiūlyta pasivaišinti saldumynais. Renginį organizavo lietuvių k. mokytojos V. Arlauskienė, A. Gedžienė ir B. Skiparienė. Joms pagelbėjo vesti protmūšį  IIIg kl. mokiniai.

Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Skiparienė

 

Šimtmečio susitikimai

Žagarės gimnazijoje buvo organizuotas projektas ,,SUGRĮŽIMAI“, skirtas gimnazijos 100-mečio jubiliejui pažymėti.  Buvę mūsų mokyklos mokiniai lankėsi gimnazijoje ir pristatė savo profesijas ir veiklas.

Sugrįžimų ciklą pradėjo Grėtė Vaičiulytė ir Gediminas Staigvila. Grėtė Vilniaus dailės akademijoje baigė animacijos studijas. Ji pristatė keletą savo darbų, papasakojo ką galima dirbti baigus animacijos studijas. Dabar Grėtė dirba Šiaulių televizijoje, mokiniams pristatė darbą televizijoje, parodė kaip atrodo TV studija.

Gediminas Staigvila baigęs elektros indžineriją dabar dirba Vilniaus Gedimino technikos universitete elektronikos fakultete lektoriumi, taip pat dar pats studijuoja doktorantūrą. Gediminas kvietė mokinius studijuoti inžineriją. Specialybė yra labai paklausi ir didelės įsidarbinimo galimybės.

   

Gimnazijoje lankėsi buvusi mokinė Židrija Janušaitešiuolaikinė Lietuvos menininkė, kurianti tapybos, performanso meną, instaliacijos, žemės meno, fotografijos, videomeno srityse. Židrija papasakojo apie savo svajonės siekimą. Ji ne tik menininkė, bet dar dirba ir ligoninėje bendrosios praktikos slaugytoja. Menininkė padovanojo gimnazijai savo sukurtą instaliaciją, kurią kiek leis gamtinės sąlygos galėsime gėrėtis ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir praeiviai.

Į „Sugrįžimų“ projektą įsijungė ir  Gedmantas Kropis – fotografas. Fotografijos meną studijavo Vilniaus kolegijoje. Per 20 metų fotografijoje išbandęs tikriausiai visas fotografijos sferas, bet labiausiai mėgstantis fotografuoti žmogų. 15 metų darbo žurnale „Žmonės“, kelionės, Dakaro ralio fotografavimas, reklaminių fotosesijų įgyvendinimas davė daug patirties ir gebėjimą kalbėti vaizdais. Mokiniams besidomintiems fotografija  Gedmantas davė patarimų, kaip pasiekti geresnių rezultatų fotografuojant. Papasakojo su kokiais sunkumais susiduria darant fotosesijas.

 

Trečios klasės mokinius aplankė buvusi mokyklos mokinė Rūta Grybienė. Rūta yra baigusi Šiaulių universitete pradinių klasių ir dailės specialybę. Rūta atsivežė savo tapytų paveikslų. Rūtos piešinių paroda galėsime gėrėtis gimnazijoje. Su pradinių klasių mokiniais Rūta kūrė atvirukus.

 

Pristatyti savo profesiją sutiko ir buvęs mūsų mokyklos mokinys  Virmantas Povilaitis.  Virmantas – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro žemdirbystės instituto, Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus darbuotojas.  Kaip pats teigia Šiaulių universiteto Taikomosios ekologijos specialybės studijos suteikė tvirtą gamtos ir tiksliųjų mokslų žinių pagrindą tolimesnėms studijoms bei darbinei karjerai. Virmantas papasakojo mokiniams apie mokslininko darbą, kokius atlieka tyrimus. Kvietė atvykti į Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės  institutą Dotnuvoje.

Trumpai ir sklandžiai  savo specialybę pristatė buvusi Žagarės gimnazijos mokinė Urtė Kavaliauskaitė. Urtė baigė Šiaulių universitete muzikos studijų programą. Ji yra dainininkė, renginių vedėja ir pedagogė. Urtė pasakojo, kad jau studijuodama dalyvavo įvairiuose renginiuose, kaip renginių vedėja, dalyvaudama chore yra aplankiusi užsienio šalis. Mergina dabar dirba Šiaulių „Rasos“  progimnazijoje neformalaus ugdymo organizatore. Urtė palinkėjo mokiniams klausytis savo širdies renkantis profesiją.

Žagarės gimnazijos bendruomenės vardu dėkojame visiems buvusiems mokyklos mokiniams įsijungusiems į „Sugrįžimų“ projektą.

 

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Judėjimo sveikatos labui diena – Žagarės gimnazijoje

2019 m. gegužės 10 d. visame pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Tai tarptautinė diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. PSO teigia, kad sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus, nuo jo elgsenos.

 

Ši diena,  Žagarės gimnazijoje kartu su Joniškio r. sveikatos biuro kompiuterine įranga i.Dance,  prasidėjo smagiais, aktyviais užsiėmimais.  Užsiėmimo tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą.

                             

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje I. Malinauskienė

Konferencija „Gamta šalia mūsų“

05-09 net 5 mūsų klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje spec. ugdymosi poreikių turinčių ugdytinių jaunųjų gamtos bičiulių konferencijoje „Gamta šalia mūsų“. Labai įdomu buvo apžiūrėti specialiosios mokyklos patalpas, pabendrauti ir pažaisti su vaikais iš kitų mokyklų. O rūmuose mūsų laukė labai įdomi ekskursija. Po to jaukioje salėje skaitėme ir klausėmės įvairių pranešimų. Sužinojome ir patyrėme daug naujo.

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Vadapalienė

<< Atgal 21-30 iš 1052 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order