Joniškio r. Žagarės gimnazija
Duomenys kaupiami
juridinių asmenų registre
Kodas 190565388
Kęstučio1, Žagarė
Joniškio r.
LT-84325
Tel./fax. 8-426 60872
zagaresgimnazija@gmail.com

Dėl karantino paskelbimo

 

Pamokos bei neformaliojo ugdymo užsiėmimai 2019 m.vasario 8 d. Žagarėje nevyks dėl „Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, ir atsižvelgiant į tai, kad į gimnaziją neatvyko 27 proc. mokinių.


 
Fizinio aktyvumo pamokėlės mokiniams

Fizinis aktyvumas padeda normaliai fiziškai vystytis, visapusiškai lavintis. Judesiai, mankšta, sportas veikia ne kurį nors vieną organą ar atskirą sistemą, bet visą organizmą, įskaitant ir smegenis. Sistemingai besimankštinantis rečiau serga, pasiekia geresnių  mokslo rezultatų, yra stipresni, pajėgesni. Mažai judančių vaikų raumenys ir raiščiai būna silpni ir blogai vystosi, todėl gali būti viena iš priežasčių formuojantis ydingai laikysenai, plokščiapėdystei.

   

Sausio mėnesį Žagarės gimnazijos penktokams ir antrokams vyko aktyvūs užsiėmimai: „Nebūk kreivas“-5 kl., „Sveikos pėdos – sveiki vaikai“- 2 kl. mokiniams. Užsiėmimo metu buvo naudojami įvairių formų diskai, balansavimo takeliai, dygliuoti kamuoliukai. Vaikai užduotis ir pratimus atlikinėjo noriai. Buvo suteikta informacijos kokie veiksniai skatina netaisyklingos laikysenos ir plokščiapėdystės formavimąsi.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Malinauskienė

Geografinių žinių konkursas – Adventur 2019

                    Jau ketvirtus metus LGMA (Lietuvos geografijos mokytojų asociacija) tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR metu organizuoja geografinių žinių konkursą. Į šį konkursą kasmet vyksta Žagarės gimnazijos mokiniai, kurie neabejingi geografijai. Žinių konkursas ir paroda vyko Vilniuje,  LITEXPO parodų rūmuose.

                      Šių metų tema – POTYRIŲ TURIZMAS. Konkurse buvo pateikta 30 klausimų, kurie vienas po kito buvo perskaitomi ir demonstruojami didžiuliame ekrane.

                      Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio turizmą.  Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje? Kaip kuriama motyvacija keliauti? Klausimai buvo įdomūs ir nenuobodūs, kai kurie netgi sukti!

                      Parodoje patyrę keliautojai, turizmo ekspertai ir kelionių organizatoriai dalinosi patarimais ir neįkainojamais asmeniniais atradimais kelionių metu. Aplankėme keturias temines sales: PAŽINK LIETUVĄ , AUTENTIŠKA LIETUVA, ATRASK PASAULĮ IR POILSIAUK AKTYVIAI,  ATRASK PASAULĮ.

                      Moksleiviams ir mokytojams paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukė neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai.

 IIa g kl. mokinys Justas Pamparas

Konkursas „Mes rūšiuojam. Superherojus“

Gamintojų ir importuotojų bei VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos inicijavo nacionalinį aplinkosauginį piešinių konkursą „Mes rūšiuojam. Superherojus“, kuris buvo skirtas jaunosios visuomenės ugdymui, kad ši  tinkamai tvarkytų elektronikos bei baterijų atliekas.

Šiame konkurse dalyvavo ir Žagarės gimnazijos III g klasės mokinė Filomena. Ji nupiešė piešinį, kuriame atskleidė savo požiūrį į tinkamą elektronikos bei baterijų atliekų tvarkymą. Šios moksleivės piešinį 2019 m. sausio 15 -16 dienomis buvo galima pamatyti socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Chemijos mokytoja Renata Vaineikytė

Autobusų maršrutai sausio 31 d.
Akcija „Padėk paukšteliams”

Šaltomis sausio dienomis pastebėjome,kad prie mokyklos ir namų pradėjo būriuotis daugiau paukštelių. Šiomis dienomis gausiai ir pasnigo. Kaip tik su ketvirtokais aptarinėjome matytą televizijos laidą, kurioje gamtininkai mokė pasigaminti natūralias lesyklėles. Tuoj pat kilo idėja technologijų pamokose ir patiems tokias pasidaryti. Nieko nelaukę,ketvirtokai kibo į darbą. Atsinešė obuolių ir visokiausių sėklų. Jas prismaigstė į obuolius, pritvirtino paukšteliams „laiptelius” ir štai – puikios lesyklėlės! Gaminome lesyklėles ir iš kitokių medžiagų. Pripylėme į jas maisto ir patraukėme į parką. Smagu buvo pasidžiaugti atliktu geru darbu! Dabar tik beliko rūpintis, kad lesyklėlės būtų visada pilnos.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Virginija Briedienė

Meninio skaitymo konkursas

Sausio 25 dieną Žagarės gimnazijoje įvyko mokyklinis meninio skaitymo konkursas, skirtas gimnazijos 100-čio renginių ciklui ir lietuvių kalbos mokytojos Romualdos Vaitkienės garbei. Meninio žodžio grožį atskleidė 21 1-IVg klasės mokinys. Juos vertino komisija, sudaryta iš gimnazijos mokytojų ir tėvų komiteto atstovės.

Visi skaitovai buvo puikiai pasiruošę. Nustebino skaitomų kūrinių įvairovė, vaikų gebėjimas perteikti pasirinkto kūrinio nuotaiką ir mintį. Jie visi šaunuoliai.

1 - 4 klasių geriausi skaitovai toliau vyks į Skaistgirio gimnaziją varžytis kitame etape.

1 kl. mokinys Danielius Gricius skaitė Anzelmo Matučio eilėraštį „Apie gimtinę“, jį ruošė pradinių klasių mokytoja Elena Gurskienė.

2 kl. mokinė Gustė Stenianskytė skaitė Sigito Gedos „Namie ir už lango“, jai padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Daiva Navickaitė.

3 kl. mokinys Mantas Petkus skaitė B. Lenktytės  eilėraštį „Šaltas rytas“, mokiniui padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Nijolė Vadapalienė.

4 kl. mokinė Ula Veikalaitė skaitė Sigito Gedos eilėraštį „Labas rytas“, jai padėjo pasiruošti pradinių klasių mokytoja Virginija Briedienė.

Geriausi 5 - 8  klasių skaitovai dalyvaus Joniškio švietimo centre organizuojamame rajoniniame etape.

 Morta Čagutė ir Skaistė Tautkaitė  - 6 klasė  skaitė Henriko Radausko eilėraštį „Pasaka" jai padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Birutė Skiparienė.

 Edvinas Petkus - 5 klasė skaitė  Justino Marcinkevičiaus eilėraštį ,,Sapnas", jam padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Gedžienė.

  Domantas Labanovas - 5 klasė skaitė Daivos Čepkauskaitės eilėraštį iš knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Jam padėjo pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Gedžienė.

Ig – IV g klasių tarpe nugalėtojais tapo ir į rajoninį etapą vyksta:

IIa g klasės mokinė Elvina Mikalauskaitė, kuri skaitė Juditos Vaičiūnaitės ištrauką iš esė „Džuljetos amžius“, jai padėjo pasiruošti neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė.

IVg klasės mokiniai Brigita Mitrikaitė ir Paulius Jurys  skaitė Sigito Gedos eilėraštį „Trieiliai birželio naktį“. Mokinius ruošė neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė.

Renginį organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Grinienė. Dėkojame mokytojai už literatūrinę popietę ir pagalbą ruošiant mokinius konkursui. O dalyviams linkime sėkmės rajoniniame etape.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Bičiuliškai susitiko – bičiuliškai ir išsiskyrė. Bet taip būna ne visada

Joniškio rajono Žagarės gimnazijos moksleivių susitikimas su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės keturkoju pareigūnu prasidėjo draugiškai. Kvaišalų ieškoti išmokytas šuo Bartas policijoje tarnauja jau 12 metų. Jis kartu su jauna savo partnere, Kinologijos būrio vyriausiąja patrule Kristina Jutinskaite, į Žagarės gimnaziją buvo pakviesti šios mokymo įstaigos vadovų iniciatyva, siekiant pasitikrinti, ar čia besimokantys jaunuoliai nesisvaigina kvaišalais.

 

Prevencinė akcija „Būk saugus“ buvo surengta sausio 21 d. pamokų metu. Į ją šiauliečius atlydėjo Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Kinologės lydimas Bartas patikrino penkių klasių moksleivių daiktus. Uostydamas kuprines, jis ėjo nuo suolo prie suolo, nuo vienos kuprinės prie kitos, ėjo vis pirmyn, negrįždamas į tą pačią vietą. O tai reiškia, kad niekas jam nesukėlė įtarimo. Prevencinės priemonės metu narkotinių medžiagų pėdsakų šios mokyklos klasėse, daiktų spintelėse nebuvo aptikta. Taigi bičiuliškai prasidėjusi moksleivių pažintis su keturkoju pareigūnu bičiuliškai ir baigėsi.

 

Tačiau yra buvę atvejų, kai narkotikų prevencijai skirta akcija baigdavosi nusikalstamos veikos fiksavimu.

2016 metais Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, surengę prevencinę priemonę „Be narkotikų – saugiau“ Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje, baigė ją ikiteisminiu tyrimu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Septynmetė pareigūnų pagalbininkė keturkojė Lota, apšniukštinėjusi gimnazijos rūbinę ir dvi klases, užsukusi į trečią klasę atsigulė prie vieno jaunuolio kuprinės. Tai – šuns ženklas, kad jis užuodė narkotines medžiagas. Patikrinę šio berniuko kuprinę, pareigūnai kartu su socialine darbuotoja joje rado plastikinį maišelį su biria augalinės kilmės narkotine medžiaga. Tiek jaunuolį, tiek visą klasę ištiko šokas. 17-mečiui moksleiviui klasę teko palikti. Iš mokyklos suolo jis atsidūrė areštinėje. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jam pareikštas įtarimas.

2015 metų gruodžio mėnesį Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų prevencinė akcija irgi baigėsi nusikalstamos veikos fiksavimu. Tada Šiaulių profesinio rengimo centro 18-mečio kuprinėje buvo rastas paketėlis su neaiškios medžiagos likučiais, keliančiais įtarimą, jog tai - psichotropinės medžiagos pėdsakai.

Klasėje buvę ir šį įvykį stebėję bendramoksliai tokią žinią priėmė nuščiuvę. Vaikino gyvenamojoje vietoje atliktos kratos metu buvo rasta metalinė dėžutė su taip pat narkotinių - psichotropinių medžiagų likučiais ir pusantros tabletės, kurios taip pat priskirtinos kvaišalams.

Šis įvykis moksleiviams tapo realija, padedančia susivokti, kad svaiginimasis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimas nėra nekaltas žaidimas, į kurį iš smalsumo įsitraukia vis daugiau jaunuolių. Tai – nusikaltimas, už kurį tenka atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso numatytas sankcijas. Be to, jų vartojimas kartais inspiruoja ir kitas nusikalstamas veikas. Nepraėjus ir mėnesiui po minėto įvykio, neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu įtariamam vaikinui buvo pareikštas kitas įtarimas - dėl nužudymo, nes šv. Kalėdų naktį jis Šiaulių profesinio rengimo centro bendrabutyje atėmė gyvybę budėtojai.

Straipsnis iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato svetainės

Fotografavo socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė

Baltojo puodelio pasaka

2018 metų Kultūros paso lėšas pradinukai panaudojo edukaciniai programai „Spalvoti žaidimai kitaip“.

Užsiėmimus 1-4 klasės mokiniams vedė Radviliškio laisvieji dailės mokytojai Jadvyga ir Donatas Kurmauskai. Mokytoja sekė pasaką apie baltą puodelį, kuris stovėjo lentynoje tarp įvairiaspalvių, parvežtų iš įvairių kelionių, dovanotų puodelių. Baltas puodelis liūdėjo. Ir štai jis sugalvojo išeiti ir ...

 

Taip mokiniai susipažino su puodelio marginimo technika.

 

Patys baigė sekti pasaką, kai jų baltąjį puodelį „balutėje“ išmaudė mokytojas Donatas.

                             

 

                     

 


Kultūros paso koordinatorė, mokytoja D. Navickaitė

Dovana mažajam draugui

2018 metų pabaigoje, kaip ir kiekvienais metais, antrokai organizavo akciją „Dovana mažajam draugui“. Trečiokai ir ketvirtokai atnešė rūbelių, žaislų, knygučių. Antrokai į dovanų maišelį sudėjo savo keptus imbierinius sausainius.

 

Dovanėlės buvo atiduotos Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ ikimokyklinio ugdymo „Žvirbliukai“ grupės vaikučiams.

Ačiū pradinukams, atnešusiems dovanėles.

Pradinių klasių mokytoja D. Navickaitė
<< Atgal 21-30 iš 1015 Pirmyn >>

Canadian pharmacy mail order