2021m. ES programavimo savaitė

 

Spalio 9-24d vyko ES programavimo savaitė – visuomeninė iniciatyva, kurią vykdo savanoriai, o remia Europos Komisija. #CodeWeek renginį gali organizuoti ir įtraukti jį į codeweek.eu žemėlapį visi (mokyklos, mokytojai, bibliotekos, programavimo klubai, įmonės, valdžios institucijos ir t. t.). Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

Programavimo savaitėje aktyviai dalyvavo ir Žagarės gimnazijos moksleiviai moksleiviai. Robotikos būrelio nariai konstravo mėnuleigius ir kosmines stotis su Lego Wedo 2 robotais, 5-ai džiaugėsi kūrybiniai darbais piešimo programa, IIg programavo C++ kalba.

Robotikos būrelio moksleivių – antrokų komandos laukia naujas iššūkis.  Dalyvausime FIRST LEGO League (FLL) – robotų varžybose, vykstančios visuose pasaulio žemynuose, beveik 80-yje pasaulio šalių. Varžybų partneriai – rėmėjai – Go Vilnius , #Vilnius 700 robotiada, artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga kvietė įsitraukti kuo daugiau komandų ir pirmosioms 40 kompensavo registracijos mokestį – 150 eurų.   Nekantriai laukiame naujo varžybų rinkinio ir ruošiamės naujoms turiningoms veikloms.

Fizikos, informacinių technologijų mokytoja metodininkė Asta Radžvilienė