Ikimokyklinio ugdymo vaikų užsiėmimas Žagarės regioninio parko gamtos mokykloje

Spalio 11 d. Žagarės regioninio parko gamtos mokyklą aplankė Žagarės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žvirbliukų“ grupės vaikučiai. Gamtos mokykloje vaikams vyko užsiėmimas „Rudeninė kaliausė ir jos pokštas“. Jo metu su vaikais aptarta, kas yra kaliausė, kokiu būdu dažniausiai jos yra gaminamos bei kodėl statomos soduose ir daržuose. Taipogi vaikai sužinojo, jog kaliausės yra savotiškas Žagarės miesto išskirtinis akcentas. Kiekvienais metais liepos trečiąjį savaitgalį vyksta Žagarės vyšnių festivalis ir jo tradicija yra sodybų puošimas kaliausėmis.
Užsiėmimo metu kiekvienas vaikas ant A4 formato kartoninio lapo iš natūralių gamtoje surinktų medžiagų (medžių lapų, nendrių šakelių) pasidarė sau po kaliausę bei mokėsi atskirti medžių rudeniniuose lapuose esančias spalvas.
Po kūrybinių darbų vaikų laukė didžiulė dėlionė, kurioje buvo pavaizduotos kaliausės. Vaikai dėlionę sudėjo su „Žvirbliukų“ grupės mokytojos ir mokytojos padėjėjos pagalba.
Vaikai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, o veiduose nuolat spindėjo šypsenos.