„Švęskime Laisvę Sausio 13-ąją“

Minėdami Sausio 13-ąją parodome ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Žagarės gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Gimnazijos languose ryte uždegė žvakutes, bendruomenės nariai Laisvės gynėjų dienos proga pasipuošė neužmirštuolės žiedais. Akcija, kurios metu visi Lietuvos gyventojai per Laisvės gynėjų dieną raginami įsisegti vienijantį neužmirštuolės žiedo simbolį. Pirmos pamokos metu tylos minute pagerbė žuvusius, mokiniams priminė, kokiu tikslu mes tai darome, ką reiškia neužmirštuolės simbolis. Zoom platformoje jungėsi prie nuotolinės pilietiškumo pamokos, kurią organizavo Joniškio rajono savivaldybė. Joje plačiau apie Sausio 13-ąją pasakos kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas, vienas iš pilietinės organizacijos Piliečių Santalka steigėjų – Darius Kuolys ir Joniškio savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

16.00 val. gimnazijos direktorė Edita Aukselienė kartu su gimnazijos mokinių taryba kviečia gimnazijos bendruomenę į žygį, kurio metu aplankysime vietas susijusias su kovotojais už laisvę, Raktuvės kapinėse pagerbsime žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą. Kelią nušviesime fakelais. Žygio pabaiga 17.30 val. prie paminklo Laisvės gynėjams, Žagarės miesto aikštėje.

„Švęskime Laisvę Sausio 13-ąją“