Užsiėmimas „Užgavėnių kaukės gamyba“

Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Vienas iš pagrindinių Užgavėnių šventės atributų – kaukės.

Vasario 20 d. Žagarės regioninio parko gamtos mokykloje lankėsi Žagarės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žvirbliukų“ grupės vaikučiai. Gamtos mokykloje vyko užsiėmimas „Užgavėnių kaukės gamyba“. Jo metu su vaikais buvo aptarta, kas yra Užgavėnės ir kokie pagrindiniai šios šventės simboliai.

Užsiėmimo metu kiekvienas vaikas pasigamino Užgavėnių kaukę, kurios buvo dekoruojamos šiaudais, medžių šakelėmis, miežių ir kviečių grūdais, žirniais bei siūlais. Kaukei spalvų suteikė pagrąžinimas guašu ir akvareliniais dažais.

Vaikai su nekantrumu laukia Užgavėnių šventės ir vienbalsiai teigė, kad savo gamybos kaukes panaudos Užgavėnių šventės metu darželyje.

Po kūrybinių darbų vaikai Žagarės regioninio parko lankytojų centre išbandė virtualios realybės akinius ir savo akimis išvydo realistiškų dvaro laikmečio vaizdinių bei susipažino su XIX a. dvarininkų gyvenimu, daiktais, aprangos bei stiliaus detalėmis.

Žagarės regioninio parko gamtos mokykloje edukacinėje veikloje vaikus lydėjo mokytoja Ginta Skiriuvienė