Išvyka į medelyną „Pamparų sodai“

Žagarės gimnazijos pirmokai prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos – visuotinės atvirų durų dienos „Šok į tėvų klumpes 2024“ tėvų darbovietėse. Ši iniciatyva – puiki galimybė ugdytis profesinę motyvaciją bei karjeros kompetencijas. Jau anksčiau mokiniai gavo užduotį sužinoti, kurie tėveliai galėtų priimti darbovietėje, plačiau papasakotų apie savo profesijos ypatumus, darbuotojams keliamus reikalavimus, supažindintų su karjeros galimybėmis ir kt. Gegužės 20 d. 1 klasės mokiniai, lydimi mokytojos Virginijos Briedienės, buvo pakviesti pakeliauti ir susipažinti su sodininko profesija. O keliauti tikrai buvo kur! Pirmokai lankėsi medelyne „Pamparų sodai“, kuriame dirba Augustės tėveliai ir keli jų giminaičiai. Pirmokus ir pasitiko sodų savininkė, Augustės mama Neringa. Vaikai ne tik sulaukė atsakymų į jiems rūpimus klausimus, apžiūrėjo medelius, susipažino su įrankiais, reikalingais sodo priežiūrai, bet ir patys turėjo galimybę juos išbandyti, netgi palenktyniauti tarp dailiai susodintų vaismedžių eilių. Pirmokai gėrėjosi augalų įvairove, sužinojo dar nematytų ir negirdėtų medelių ir krūmų veislių, džiaugėsi pražydusiais ir kvepiančiais žiedais. Vaikai stebėjosi, kiek daug darbų reikia atlikti, kad galėtume mėgautis skaniais vaisiais ir uogomis! Dėkojame Augustės tėveliams Neringai ir Ričardui už šiltą priėmimą, suteiktas žinias, už vaišes ir dovanas.

Mokytoja Virginija Briedienė