Žagarės gimnazijos mokytojų metodinė diena Latvijos Augstkalnės pagrindinėje mokykloje

Vasario 27 dieną grupė Žagarės gimnazijos mokytojų vyko į Augstkalnės mokyklą(Latvijos respublika), kur organizavo projektinę dieną lietuvių kalba ,, Vilniaus miesto atsiradimo pasaka“. Po sveikinimo žodžių ir trumpo filmuko mokytoja V. Arlauskienė lietuviškai, o mokytoja D. Navickaitė latviškai perskaitė pasaką apie mūsų sostinės atsiradimą. Po to susiskirstę darbus  visos mokyklos mokiniai ėmėsi veiklos: pradinukai su savo ir mokytojomis D. Navickaite ir D. Skirienę ruošė dekoracijas, mokytojos R. Raubickiene ir V. Uogelytė- Auksorienė penktokus mokė vaidybos , dailės mokytoja su septintokais gamino personažus. Sutartinę ir   dainą   ,, Žemėj Lietuvos“ šeštokus ir aštuntokus  mokė dainuoti mokytoja L. Margytė, devintokus , pasipuošusius  tautiniais rūbais,  A. Petkauskas mokė apeiginio šokio. Po rimtų darbų visi sugužėjo į salę ir, pasiruošę dekoracijas, sukūrė spektaklį, kurio pabaigoje mokytoja D. Skirienė pasodino ąžuolo gilę, kaip mūsų dviejų mokyklų draugystės simbolį, ir padovanojo Augstkalnės mokyklos direktorei. 

Džiugu, kad ši projektinė diena visiems labai patiko ir kad lietuvių kalba skambėjo pas mūsų mielus kaimynus.