Krašto apsaugos savanorių renginys

Gegužės 31 dieną Žagarės gimnazijoje vyko Krašto apsaugos savanorių renginys. Mokiniai galėjo praktiškai išbandyti karo paramediko darbą. Buvo pristatyta taktinė medicina ir paramediko krepšelis. Mokiniai išbandė mokomąsias priemones, turniketą, mokėsi pernešti sužalotą asmenį. Savanoriai pristatė šiuolaikinę karinę taktiką ir individualią maskuotę. Moksleiviai turėjo galimybę užsimaskuoti veidą slepiamaisiais dažais, kai kurie tai ir padarė. Susipažinę su kario apranga, ekipuote, išbandė naktinio matymo prietaisus, iš arti pamatė karių savanorių ginkluotę. Savanoriams paaiškinus taiklaus šaudymo principus, galėjo pamėginti pašaudyti iš airsoft ginklų į taikinius. Kai kurie išbandė kliūčių ruožą: bėgimą šuorais, prašliaužimą, metė granatą. Renginio pabaigoje buvo sudarytos dvi komandos iš 10 gimnazistų ( 8 berniukai ir 2 mergaitės). Komandoms buvo pravestos taktinė pratybos – varžybos, kurių metu besivaržantys turėjo pereiti kliūčių ruožą. Geriausią laiką parodžiusi komanda buvo apdovanota rašikliais su Lietuvos kariuomenės simbolika.

Ačiū Krašto apsaugos savanoriams už informatyvų ir aktyvų renginį.