Kokią žemę galima minkyti?

Rugsėjo 15d.  Žagarės gimnazijos antros klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka vyko Žagarės specialiosios mokyklos keramikos kabinete. Atsakę į mokytojos Laimos Radvilienės klausimą: KOKIĄ ŽEMĘ GALIMA MINKYTI, mokiniai norėjo plačiau susipažinti su molio savybėmis, jo panaudojimo galimybėmis. O kas gi daugiau gali papasakoti apie molį, jei ne Žagarės specialiosios mokyklos specialioji pedagogė Jelena Ramašauskienė, kuri jau daug metų apie tai pasakoja mokiniams ir moko juos moliui suteikti naują gyvenimą.

Atrodė, kad mokytojos pasakojimui nebus galo… Pedagogė parodė vaikams įvairių spalvų: juodo, pilko, rudo, šviesiai rudo  molio, papasakojo apie molio savybes, rodė begales molio dirbinių, kurių kelias iki vartotojo yra labai ilgas: pagaminti gaminį, išdžiovinti, išdegti, glazūruoti ir dar kartą išdegti elektrinėje krosnyje nuo 1000 iki 2500 laipsnių temperatūroje.  

Pagaliau padagogė ima į rankas nemaža molio gabalą, supjausto jį į mažesnius gabalėlius ir padalina mokinukams. Molį minkyti visiems patiko, nes jis minkštas, paklusnus, todėl savo sumanymų nebuvo sunku įgyvendinti.

Pamokos pabaigoje mokinių laukė siurprizas: įkišę rankas į dėžutę, visi iš jos išsitraukė po puikų molinį žaisliuką. Koks džiaugsmas!

Dėkojame specialiosios mokyklos direktorei Sniegutei Kukanauskienei ir specialiajai pedagogei Jelenai Ramašauskienei už puikią pamoką.

Antrokų mokytoja Laima Radvilienė