Ekskursija į Anykščius

   Gegužės 10 d. II g  klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Justės Puipaitės- Žabarauskienės, išvyko į pažintinę pramoginę ekskursiją. Ekskursijos metu aplankėme Anykščius ir jo apylinkes. Pirmiausia dalyvavome edukacijoje Siauruko muziejuje. Siaurukas – tai siauras traukinukas, neatsiejamas nuo Anykščių siaurojo geležinkelio stoties istorijos. Ten klausėmės pasakojimo apie traukinius, geležinkelius ir kt. objektus. Mokiniai turėjo galimybę įlipti į  traukinio vidų, taip pat išbandė rankinę dreziną ir važiavo triračiu ant bėgių.

  Po edukacijos aplankėme Anykščių šv. Mato bažnyčią. Kad pasiektume bažnyčios bokšte apžvalgos aikštelę, teko įveikti 186 laiptelius. Bet buvo verta – atsivėrė nuostabi panorama, matėme iš aukštai paminklą poetui, vyskupui A. Baranauskui. Ištvermę išbandėme ir kopdami į „Laimės žiburį“. Tai ant Liudiškių kalvos 14 metrų iškilęs monumentas, kuriame yra rašytojo J. Biliūno kapas.  Taip pat aplankėme antrąjį pagal dydį Lietuvoje Puntuko akmenį ir tarsi medžių viršūnėmis ėjome Medžių lajų taku.

   Anykščiai žinomi ne tik istoriniais ar gamtiniais objektais, bet ir įvairiomis pramogomis. Mokiniai išbandė vasaros rogučių trasą ant Kalitos kalno, aktyviai laiką leido Labirintų parke. Iš smagios, turiningos, kupinos įspūdžių ekskursijos grįžome pavargę, bet laimingi!

II g klasės auklėtoja Justė Puipaitė-Žabarauskienė