DIENINĖ VASAROS STOVYKLA „PAŽINTINĖ VASARA”

Birželio 20 d. dieninė vasaros stovykla  prasidėjo išvyka į Raubonių parką (Pasvalio r.).

Stovyklautojai, lydimi  mokytojų D. Skirienės, D. Vaičiulienės, R. Biliūnienės, R. piliakalnio (Pasvalio r.). Čia vienu metu galima aplankyti tris šalia vienas kito esančius parkus. Šalkauskienės ir I. Malinauskienės, iškeliavo į Raubonių parką. Raubonių parkas įsikūręs šalia vaizdingo Raubonių piliakalnio.

Dinozaurų parke pamatė daugybę natūralaus dydžio riaumojančių dinozaurų ir judančių drakonų, gigantiškų vabalų kopijų. Atrakcionų parke – daug nemokamų pramogų. Išbandėme karuseles „Balionai“, „Bitutės“, „Traukinys“, „Laivas“ . Pasivažinėjo elektromobiliais. Šokinėjo įvairiuose batutuose. Irstėsi vandens dviračiais vandenyje. Vaikai galėjo paglostyti ir žole paišinti triušius, ožkas, asiliuką, poniuką. Stebėti stirnas, lapę, mangustą.

Grįžo namo patyrę daug puikių emocijų!

Birželio 21 d. stovyklautojai tobulino informacinių technologijų gebėjimus, bei robotikos įgūdžius. Vaikai dirbo su programomis ,,AutoDraw’’, ,,Xlogo’’, ,,Scratch’’ ir žaidė saugaus interneto žaidimą Interlandas. Stovyklautojams robotikos užsiėmimus vedė mokytoja Asta Radžvilienė, jai talkino Laima Levinskienė, o su piešimo programomis vaikus supažindino mokytoja Daiva Navickaitė ir mokytojo padėjėja Justina Petkutė.

Birželio 22 d. buvo skirta Žagarės miesto istorijai. Dieninės stovyklos „Pažintinė vasara“ mokiniai šiandien vyko į ekskursiją po Žagarės lankytinas vietas. Su miestelio istorija stovyklautojus supažindino mokytojos Alma Kančelskienė ir Jūratė Mitrikienė. Naryškino dvaro paslaptis atskleidė mokytoja Alanta Maižiutė, o jai talkino mokytoja Nijolė Vadapalienė. Stovyklautojai tarsi iš naujo pažvelgė į gimtąjį miestą, regioninio parko lankytojų centre daugiau sužinojo apie dolomitą, vieną iš mūsų krašto unikumų.

Birželio 23 dieną Žagarės gimnazijos vasaros stovyklos „Pažintinė vasara“ stovyklautojai ėjo į iškylą prie Žvelgaičio ežero. Žvelgaičio poilsio zonoje vaikus pasitiko Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, kurie mokiniams papasakojo apie gelbėtojų darbą, jų naudojamą įrangą. Pamokė, kaip reikia elgtis vandenyje ir kaip reikia padėti skęstančiam draugui. Smagiausia vaikams pramoga buvo pasiplaukiojimas gelbėtojų valtimi.

Išklausę instruktažą vaikai maudėsi, žaidė, statė smėlio pilis. Skanius pietus stovyklautojams pateikė gimnazijos virtuvės komanda. Po pietų vaikai varžėsi kvadrato varžybose ir estafečių rungtyje. Grįžo pavargę, bet laimingi.

Mokinius stovykloje lydėjo I. Malinauskienė, E. Gurskienė, V. Petryla, A. Dunauskienė, R. Biliūnienė ir D. Vaičiulienė.

Birželio 24 dieną Žagarės gimnazijos vasaros stovyklos „Pažintinė vasara“ stovyklautojai pramogavo vyšnių sode. Vaikai pynė vainikėlius, žaide žaidimus. Edukatoriai- Aistė ir Jonas mokiniams papasakojo apie Joninių tradicijas, prasmę ir reikšmę. Pamokė įvairių liaudies dainų ir šokių. Vaikai plukdė pintus vainikėlius kartu savo svajonėmis, tikėdami ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties stebuklais. Mokinius stovykloje lydėjo ir užsiėmimus vedė  A. Petrauskienė, D. Navickaitė, A. Gedžienė, J. Petkutė, D. Vaičiulienė.

Ačiū visiems dirbusiems ir padėjusiems organizuoti dieninę vasaros stovyklą ir linkiu gražios, šiltos vasaros.

Socialinė pedagogė Diana Vaičiulienė