Susitikimas su rašytoju Gintaru Kalteniu

Kovo 7 d. Žagarės gimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniai lankėsi Žagarės kultūros centre. Čia vyko interaktyvios, edukacinės, istorinės ir kultūrinės knygos „Sek Lietuvos istorijos pėdsakais. Detektyvai Litas ir Centas imasi darbo. Džinsai kvepiantys laisve“ pristatymas. Pradinukai susitiko su renginį moderavusia Rasele Kalteniene ir rašytoju Gintaru Kalteniu, kuris ir parašė šią knygą. Ši knygų serija – tai painūs Lietuvos istorijos detektyvai ir paslaptys, kurias tiria ir nagrinėja du smalsūs ir žingeidūs šuniukai – skalikas Litas ir mišrūnas Centas. Įsikūrę vienoje Vilniaus senamiesčio palėpių, po pamokų ar būrelių, jie „imasi reikalų”. Istorijų pasakojimai šmaikštūs, lengvai skaitomi bet kurio amžiaus vaikų (ir suaugėlių), praturtinti ne tik naujausiais „šuniukiškais“ anekdotais, bet ir sudėtingais (kaip ir Lietuvos istorija) kryžiažodžiais. Laikas praėjo smagiai ir turiningai. Pabendravę su rašytoju ir gavę atsakymus į jiems rūpimus klausimus, vaikai dirbo laivelius, spalvino G. Kaltenio knygų personažus, o mokytojos žiūrėjo svečio sukurtą pažintinį – dokumentinį filmą „Džinsai kvepiantys laisve“, kuris Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje užėmė I vietą. Renginio metu dalyviai galėjo įsigyti rašytojo G. Kaltenio knygų ir nusifotografuoti su pasigamintais laiveliais. Dėkojame Žagarės kultūros centro darbuotojams už renginį!

 Mokytojos Virginija Briedienė ir Nijolė Vadapalienė