Kovo 16 d. Žagarės gimnazijoje lankėsi LR Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centro komanda

Kovo 16 d. Žagarės gimnazijoje lankėsi LR Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centro komanda.

Valstybės pažinimo centras – tai moderni edukacinė erdvė, duris atvėrusi 2016 m. kovo 10 d. Nuolatinėje Centro ekspozicijoje siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas.

I g – III g klasių mokiniams buvo pravestas edukacinis užsiėmimas „Konstituciniu keliu“.

Kuo skiriasi ir kuo panašios 1922 m. rugpjūčio 1 d. ir 1992 m. spalio 25 d. priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos? Kokią valdymo formą jos įtvirtino Lietuvoje? Ar pirmoji Konstitucija pratęsė dabartinio pagrindinio valstybės įstatymo pamatines vertybes? Kviečiame žengti „Konstituciniu keliu“ ir pasinerti į LR Konstitucijų pasaulį interaktyvaus žaidimo pagalba! 

Gimnazijos mokiniai smagiai praleido laiką, pasitikrino istorijos ir Lietuvos Konstitucijos žinias. Nugalėtojų komanda gavo dovanų Lietuvos Respublikos Konstituciją.