„Baltos staltiesės šventė“

Gegužės 4-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Latvijos žmonės mini išnešdami į kiemus stalus, kurie yra uždengiami  baltomis staltiesėmis, ir pakviesdami prie jų draugus, gimines, kaimynus.

Truputį anksčiau, gegužės 2 dieną, Žagarės gimnazijoje vyko Baltos staltiesės šventė, kurią organizavo  Augstkalnės (Latvija) pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai. Mokytojai iš Latvijos, padedami vertėjų,  vedė pamokas gimnazijos mokiniams. 1- 2 klasių moksleiviai susipažindino su „Duonos keliu“. Pradinukai piešė piešinius apie tai, kaip atsiranda duona, mokėsi latviškai įvardinti  priemones,  reikalingas duonos gamybai. Trečiokai išmoko ir padainavo smagią latvišką dainelę. Šeštos klasės mokiniai žaidė latviškus liaudies žaidimus ir ratelius.  Pagal tradicinį latvišką receptą septintokai  prikepė burnoje tirpstančių bandelių. Su senovinių simbolių reikšmėmis buvo supažindinti aštuntokai, kurie gaminosi pakabukus su šiais simboliais. Senovinius latviškus gatvės šokius šoko I g, II g, III g  klasių mokiniai. Tai, ką išmoko ar pagamino,  visi pademonstravo susirinkę gimnazijos kieme. Vėliau visi buvo  sukviesti prie Baltos staltiesės  stalo, kur vaišinosi bandelėmis, juoda duona su medumi ir sūriu, obuoliais, pyragais. Gimnazijos direktorė visus vaišino karšta sriuba.

Ačiū kaimynams, Augstkalnės pagrindinės mokyklos mokytojams ir mokiniams, už  kvietimą drauge švęsti svarbią jiems šventę, įdomias pamokas ir smagiai praleistą laiką.