Vėl sukamės ant „Tautosakos malūno ‘‘ sparnų

       Kas antri metai Kauno tautinės kultūros centras kviečia į respublikines tautosakos  varžytuves „Tautosakos malūnas – 2023‘‘.Šiais metais pirmąkart dalyvavome ir mes- Žagarės gimnazijos šeštokai. Renginio tema „Senolių namai“ sukvietė dalyvius iš Garliavos („Verpstė“), Zarasų raj. Antazavės („Šeimynėlė“), Vilkaviškio raj. Keturvalakių („Bitutės“) ir mus, joniškiečius („Atgajučiai“).

      Nors tradicinis renginys vyksta jau devintą kartą, mes dalyvavome pirmą sykį ir labai jaudinomės. Atsakingai ruošėmės, domėjomės senolių gryčia, jauja, pirtimi, seklyčia, stengėmės atpažinti senovinius namų apyvokos daiktus ir , žinoma, skaitėme smulkiąją tautosaką: patarles, priežodžius, žaidinimus, mįsles, melų pasakas ir kita. Ne viską žinojome – nebuvome girdėję užkalbėjimų, bet mus lydėjo sėkmė. Puikiai sekėsi komandinis žaidimas ( 5 dalyviai) : įminėme mįsles, žinojome patarlės tęsinį, sumaketavome senolių gryčią.

      Renginį vedė mielos ir nuolat drąsinančios kultūros centro darbuotojos, todėl nebuvo baisu pirmiesiems prisistatyti trumpa inscenizacija apie  šviesuolį Matą Slančiauską ir jo darbus. Visiems patiko etnografo užrašyti anekdotai apie „Čigoną ir kunigą‘‘ ir apie „Blusą“. Atlikdami užduotis labai jaudinomės: kaito ausys, raudo skruostai – juk mokėti  taisyklingai užsirišti naginių apyvarus ne juokai.

     Smagu buvo varžytuvėse pajusti komandos susiklausymą ir pasisemti senelių išminties. Laimėjome pirmą vietą , gavome dovanų  bilietus į  Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį. Prisiminimui parsivežėme  prizą – keramikinį vėjo malūną.

     Mus ruošė lietuvių kalbos mokytoja Laima Mitrulevičiūtė.

 Žagarės gimnazijos 6 klasės mokinė Ema Stonkutė